Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Landström
Vännäs SK
1:15:35.453400
64.8p
2
Björn Sandström
Täfteå IK
1:15:38.453700
+3.200
64.8p
3
Markus Fredriksson
Lycksele IF
1:17:44.466300
+2:09.12800
63.0p
4
Henry Landström
Vännäs SK
1:19:12.475100
+3:37.21600
61.8p
5
Peter Nilsson
Robertsfors IK
1:20:22.482100
+4:47.28600
60.9p
6
Sixten Walheim
IK Klintarna
1:21:22.488100
+5:47.34600
60.2p
7
Ulf Holmqvist
Jalles Tc Umeå
1:21:28.488700
+5:53.35200
60.1p
8
David Adolfsson
Täfteå IK
1:21:37.489600
+6:02.36100
60.0p
9
Andreas Bygdesson
Tundalsskolan
1:23:06.498500
+7:31.45000
58.9p
10
Rolf Isaksson
Jalles Tc Umeå
1:25:21.512000
+9:46.58500
57.4p
11
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
1:26:07.516600
+10:32.63100
56.9p
12
Marcus Grate
Täfteå IK
1:26:08.516700
+10:33.63200
56.9p
13
Pablo Grate
Täfteå IK
1:26:09.516800
+10:34.63300
56.9p
14
Per-Olof Adolfsson
Täfteå IK
1:27:09.522800
+11:34.69300
56.2p
15
Mikael Bergqvist
Jalles Tc Umeå
1:27:32.525100
+11:57.71600
56.0p
16
Herbert Karlsson
Team Esplanad
1:28:59.533800
+13:24.80300
55.0p
17
Bert Allan Persson
Team Esplanad
1:31:33.549200
+15:58.95700
53.5p
18
Thomas Berglund
Flurkmarks IK
1:39:59.599800
+24:24.146300
49.0p
19
Roland Edlund
Västerbottens Folkblad
1:41:56.611500
+26:21.158000
48.0p
20
Roger Eriksson
Brattfors Devils
1:42:07.612600
+26:32.159100
48.0p
21
Tore Johansson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:44:44.628300
+29:09.174800
46.8p
22
Göte Rosendahl
Västerbottens Skidveteraner
1:44:48.628700
+29:13.175200
46.7p
23
Sven Broman
Skellefteå SK
1:48:09.648800
+32:34.195300
45.3p
24
Håkan Eriksson
Robertsfors IK
1:49:25.656400
+33:50.202900
44.8p
25
Per Olofsson
Bygdeå GOIF
1:50:52.665100
+35:17.211600
44.2p
26
Roland Holmström
Sävar IK
1:50:53.665200
+35:18.211700
44.2p
27
Henrik Agerhäll
Ersmarks IK
1:53:47.682600
+38:12.229100
43.0p
28
Per-Ingvar Jonsson
Robertsfors IK
1:53:52.683100
+38:17.229600
43.0p
29
Per-Anders Karlsson
Fredrika IK
1:54:51.689000
+39:16.235500
42.6p
30
Fredrik Jakobsson
Bygdeå GOIF
1:57:48.706700
+42:13.253200
41.6p
31
Hans Jonsson
Örträsk SK
2:01:05.726400
+45:30.272900
40.4p
32
Rolf Olofsson
Bygdeå GOIF
2:01:52.731100
+46:17.277600
40.2p
33
Axel Jonsson Gåth
Umedalens IF
2:03:43.742200
+48:08.288700
39.6p
34
Fredrik Nilsson
Korssjön Penguins
2:04:56.749500
+49:21.296000
39.2p
35
Greg Morrison
IK Klintarna
2:13:45.802400
+58:10.348900
36.6p