Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM masstart
2017-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
32:00.191990
77.4p
2
Louise Lindström
Högbo GOIF
32:31.195090
+31.3000
76.2p
3
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
32:56.197530
+55.5440
75.3p
4
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
32:56.197540
+55.5450
75.3p
5
Olivia Alm
Strömnäs GIF
32:58.197700
+57.5610
75.2p
6
Kristina Axelsson
Sya SK
33:19.199800
+1:18.7710
74.4p
7
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
33:36.201570
+1:35.9480
73.8p
8
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
33:37.201600
+1:36.9510
73.8p
9
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
33:38.201700
+1:37.9610
73.8p
10
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
33:59.203820
+1:58.11730
73.0p
11
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
34:09.204860
+2:08.12770
72.6p
12
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
34:32.207160
+2:31.15070
71.8p
13
Elin Schagerström
Garphyttans IF
34:42.208130
+2:41.16040
71.5p
14
Judith Dolleris
Falu IK
34:43.208210
+2:42.16120
71.5p
15
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
34:44.208320
+2:43.16230
71.5p
16
Nora Jacobsson
Rembo IK
34:50.208980
+2:49.16890
71.2p
17
Tilda Jacobsson
Rembo IK
35:08.210720
+3:07.18630
70.7p
18
Emma Olsson
Storvreta IK
35:08.210790
+3:08.18700
70.6p
19
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
35:10.210900
+3:09.18810
70.6p
20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
35:11.211020
+3:10.18930
70.6p
21
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
35:11.211070
+3:10.18980
70.5p
22
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
35:20.211950
+3:19.19860
70.2p
23
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
35:25.212450
+3:24.20360
70.1p
24
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
35:28.212740
+3:27.20650
70.0p
25
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
35:30.212900
+3:29.20810
69.9p
26
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
35:32.213110
+3:31.21020
69.9p
27
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
35:39.213890
+3:39.21800
69.6p
28
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
35:46.214550
+3:45.22460
69.4p
29
Alicia Jansson
Filipstads SF
35:57.215630
+3:56.23540
69.1p
30
Karin Rönnbäck
Kalix SK
36:03.216230
+4:02.24140
68.9p
31
Johanna Ingard
IK Rex
36:07.216690
+4:07.24600
68.7p
32
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
36:21.218070
+4:20.25980
68.3p
33
Johanna Johansson
Tranemo IF
36:32.219170
+4:31.27080
68.0p
34
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
36:40.219970
+4:39.27880
67.7p
35
Elin Backén
Rehns BK
36:56.221500
+4:55.29410
67.3p
36
Michela Andreasson
Gillberga SK
37:10.222980
+5:09.30890
66.8p
37
Maja Eriksson
Filipstads SF
37:22.224110
+5:21.32020
66.5p
38
Ellen Nykäinen
Pajala IF
37:28.224770
+5:27.32680
66.3p
39
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
37:47.226630
+5:46.34540
65.8p
40
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
38:10.228950
+6:09.36860
65.1p
41
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
38:43.232280
+6:42.40190
64.2p
42
Anna Herbert
Brottby SK
39:02.234150
+7:01.42060
63.7p
43
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
39:15.235490
+7:15.43400
63.3p
44
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
39:17.235690
+7:17.43600
63.3p
45
Ida Eriksson
Malungs IF
39:41.238030
+7:40.45940
62.7p
46
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
39:41.238050
+7:40.45960
62.7p
47
Thea Giselman
Rehns BK
40:43.244280
+8:42.52190
61.1p
48
Johanna Dahl
Vårby IK
40:53.245250
+8:52.53160
60.8p
49
Gabriella Bengtson
IK Stern
41:20.247980
+9:19.55890
60.2p
50
Elin Storm
Lima IF
42:26.254550
+10:25.62460
58.6p
51
Sara Eriksson
IFK Mora SK
42:27.254670
+10:26.62580
58.6p
52
Engla Larsson
Hedesunda IF
44:06.264560
+12:05.72470
56.5p
53
Emma Gustafsson
Bodens SK
47:37.285690
+15:37.93600
52.3p
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
-
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Carolina Yngvesson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)