Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Skicross
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Matilda Bandefur
Dalarna
1:32.9140
2
Malin Oskarsson
Dalarna
1:33.9250
+1.10
3
Elin Näslund
Ångermanland
1:34.9380
+2.140
4
Molly Furunäs
Dalarna
1:36.9560
+4.320
5
Nora Westerlund
Ångermanland
1:37.9630
+4.390
6
Evelina Crüsell
Västerbotten
1:37.9690
+5.450
7
Erika Lavén
Stockholm
1:39.9810
+6.570
8
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:39.9840
+7.600
9
Elvira Nilsson
Ångermanland
1:40.9910
+7.670
10
Ninni Einarsson
Värmland
1:40.9920
+7.680
11
Moa Hansson
Gästrikland
1:40.9970
+8.730
12
Ella Turesson
Norrbotten
1:40.9990
+8.750
12
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
1:40.9990
+8.750
14
Astrid Kolberg
Värmland
1:41.10070
+9.830
15
Lina Rydén
Dalarna
1:42.10100
+9.860
16
Tuva Lundin
Medelpad
1:42.10110
+9.870
17
Melissa Jansson
Norrbotten
1:42.10170
+10.930
18
Klara Forslund
Medelpad
1:44.10320
+11.1080
19
Tova Grahn
Medelpad
1:44.10330
+11.1090
20
Amanda Johansson
Västergötland
1:45.10420
+12.1180
21
Ronja Bjursell
Västerbotten
1:46.10560
+14.1320
21
Alva Isaksson
Norrbotten
1:46.10560
+14.1320
23
Ida Rosjö
Småland
1:47.10600
+14.1360
24
Yrla Abrahamsson
Göteborg
1:47.10680
+15.1440
25
Greta Lind
Stockholm
1:48.10720
+15.1480
26
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
1:48.10730
+15.1490
26
Alva Dahlin
Medelpad
1:48.10730
+15.1490
28
Leia Bjursell
Västerbotten
1:48.10780
+16.1540
29
Alma Olsson
Örebro Län
1:49.10850
+17.1610
30
Ellen Holm
Östergötland
1:49.10860
+17.1620
31
Elsa Stenlund
Västerbotten
1:49.10890
+17.1650
32
Josefina Bivstedt
Stockholm
1:50.10900
+17.1660
33
Emma Espling
Norrbotten
1:50.10910
+17.1670
34
Ida Garfvè
Dalarna
1:50.10970
+18.1730
35
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:51.11020
+18.1780
36
Louise Jonsson
Medelpad
1:52.11140
+20.1900
37
Ella Gustavsson
Småland
1:52.11150
+20.1910
37
Kerstin Åberg
Stockholm
1:52.11150
+20.1910
39
MY Werner
Göteborg
1:53.11210
+20.1970
40
Tilda Thudèn
Östergötland
1:53.11220
+20.1980
41
Alva Adill
Uppland
1:53.11260
+21.2020
42
Ella Johansson
Norrbotten
1:53.11290
+21.2050
43
Elsa Granholm
Medelpad
1:55.11400
+22.2160
44
Elsa Gustafsson
Stockholm
1:55.11420
+22.2180
45
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
1:55.11430
+22.2190
46
Tilde Josefsson
Stockholm
1:55.11440
+23.2200
47
Felicia Abelsson
Småland
1:55.11460
+23.2220
48
Lisa Larsson
Norrbotten
1:56.11500
+23.2260
49
Wilma Nilsson
Ångermanland
1:56.11510
+23.2270
49
Ida Pettersson
Västergötland
1:56.11510
+23.2270
51
Linnea Berglund
Norrbotten
1:56.11560
+24.2320
51
Agnes Nilsson
Norrbotten
1:56.11560
+24.2320
53
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
1:57.11660
+25.2420
54
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
1:58.11700
+25.2460
55
Wilma Lundqvist
Västerbotten
1:58.11730
+25.2490
56
Ella Burman
Västerbotten
1:58.11780
+26.2540
57
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
1:59.11800
+26.2560
58
Linda Hedlund
Norrbotten
1:59.11810
+26.2570
59
Louise Hallander
Östergötland
1:59.11830
+26.2590
60
Sara Åbom
Gästrikland
1:59.11860
+27.2620
60
Ylva Sandström
Medelpad
1:59.11860
+27.2620
62
Klara Danielsson
Norrbotten
1:59.11870
+27.2630
63
Belle Spets
Ångermanland
2:00.11900
+27.2660
64
Klara Skåninger
Stockholm
2:00.11910
+27.2670
65
Tilda Rosander
Småland
2:00.11950
+28.2710
66
Thea Flogård
Göteborg
2:01.12020
+28.2780
67
Vilja Björklund
Gästrikland
2:01.12080
+29.2840
68
Elsa Larsson
Stockholm
2:02.12140
+30.2900
69
Emma Bengtsson
Västergötland
2:03.12210
+30.2970
70
Maja Wallberg
Ångermanland
2:04.12310
+31.3070
71
Signe Schagerström
Örebro Län
2:05.12490
+33.3250
72
Ingrid Åstot
Västerbotten
2:06.12560
+34.3320
73
Frida Jansson
Uppland
2:06.12590
+34.3350
73
Nora Engström
Västerbotten
2:06.12590
+34.3350
75
Ida Abrahamson
Västergötland
2:09.12810
+36.3570
76
Tea Hedlund
Medelpad
2:09.12820
+36.3580
77
Wilma Bohm
Göteborg
2:09.12840
+37.3600
78
Elvira Bylund
Hälsingland
2:12.13110
+39.3870
79
Brule Gundale
Västerbotten
2:13.13210
+40.3970
80
Selma Ivarsson
Gästrikland
2:13.13240
+41.4000
81
Thilda Engström
Hälsingland
2:15.13430
+42.4190
82
Alice Larsson
Västerbotten
2:17.13660
+45.4420
83
Emmi Nyberg
Uppland
2:18.13770
+46.4530
84
Elin Carlsson
Jämtland Härjedalen
2:19.13890
+47.4650
85
Engla Boström
Uppland
2:20.13970
+48.4730
86
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
2:24.14320
+51.5080
87
Amanda Fredriksson
Uppland
2:34.15340
+1:02.6100
88
Klara Bäckstäde
Gotland
3:22.20140
+1:50.10900
-
Terese Terent
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Lisa Näsvall
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
HIlma Claesson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Clara Granljung
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Linnea Hedin
Värmland
23:59:59.8639800
-
Sara Henriksson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Alva Nilsson
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Alva Hermansson
Dalarna
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elsa Eriksson
Ångermanland
1:33.9210
1
Sara Andersson
Dalarna
1:33.9210
1
Klara Torshage
Ångermanland
1:33.9210
4
Elin Henriksson
Västerbotten
1:36.9510
+3.200
5
Amanda Pallin
Medelpad
1:36.9540
+3.230
6
Maja Furunäs
Dalarna
1:36.9550
+3.240
6
Irja Brandfjell
Jämtland Härjedalen
1:36.9550
+3.240
8
Emma Lindberg
Dalarna
1:36.9580
+3.270
9
Maja Heikki
Dalarna
1:37.9680
+4.370
10
Lisa Eriksson
Norrbotten
1:37.9690
+4.380
11
Alice Widholm
Västergötland
1:38.9780
+5.470
12
Alva Eklund
Ångermanland
1:38.9790
+5.480
13
Wilma Riekkola
Norrbotten
1:40.9920
+7.610
14
Stina Nilsson
Dalarna
1:41.10000
+7.690
15
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
1:42.10150
+9.840
16
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
1:42.10190
+9.880
17
Lovisa Broström
Norrbotten
1:43.10230
+10.920
18
Linn Palmberg
Gästrikland
1:44.10320
+11.1010
19
Ebba Englund
Medelpad
1:44.10330
+11.1020
20
Elin Forsgren
Ångermanland
1:44.10350
+11.1040
21
Therese Patomella
Norrbotten
1:44.10390
+11.1080
22
Marie Dahlberg
Ångermanland
1:45.10420
+12.1110
22
Kristina Finnskog
Västergötland
1:45.10420
+12.1110
24
Tove Eriksson
Medelpad
1:45.10470
+12.1160
24
Agnes Djurstedt
Småland
1:45.10470
+12.1160
26
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
1:45.10490
+12.1180
27
Julia Näslund
Gästrikland
1:46.10530
+13.1220
28
Sofia Redman
Jämtland Härjedalen
1:46.10540
+13.1230
29
Elvira Hermansson
Jämtland Härjedalen
1:47.10660
+14.1350
30
Lina Lundgren
Medelpad
1:48.10720
+15.1410
31
Tilde Ingvarsson
Jämtland Härjedalen
1:48.10760
+15.1450
32
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
1:48.10770
+15.1460
33
Anja Stolpe
Värmland
1:49.10810
+16.1500
34
Frida Jonsson
Gästrikland
1:49.10820
+16.1510
35
Trude Burman
Medelpad
1:49.10830
+16.1520
36
Ellen Hedeberg
Värmland
1:49.10840
+16.1530
36
Elsa Hermansson
Dalarna
1:49.10840
+16.1530
38
Emma Holmgren
Medelpad
1:51.11040
+18.1730
39
Tove Karlsson
Stockholm
1:51.11050
+18.1740
40
Josefine Söderqvist
Uppland
1:52.11100
+18.1790
40
Lina Björk
Västergötland
1:52.11100
+18.1790
42
Jensine Svensson
Östergötland
1:52.11120
+19.1810
43
Maja Andersson
Medelpad
1:52.11130
+19.1820
44
Emma Johansson
Norrbotten
1:52.11160
+19.1850
45
Josefin Ahnbrink
Stockholm
1:53.11220
+20.1910
46
Moa Hedman
Gästrikland
1:53.11260
+20.1950
47
Elina Karlsson
Västerbotten
1:54.11300
+20.1990
48
Elin Törnqvist
Örebro Län
1:54.11310
+21.2000
49
Emelie Eriksson
Medelpad
1:54.11350
+21.2040
50
Signe Fannkvist
Medelpad
1:54.11360
+21.2050
51
Greta Söderberg
Uppland
1:54.11370
+21.2060
52
Hanna Hodin
Gästrikland
1:56.11550
+23.2240
52
Frida Johansson
Bohuslän Dal
1:56.11550
+23.2240
54
Tuva Forsell
Östergötland
1:56.11580
+23.2270
55
Johanna Persson
Hälsingland
1:59.11830
+26.2520
55
Evelina Nilsson
Västerbotten
1:59.11830
+26.2520
57
Ebba Gårdmark
Uppland
2:00.11980
+27.2670
58
Hilda Olovsson
Norrbotten
2:01.12020
+28.2710
59
Ebba Bengtsson
Medelpad
2:01.12050
+28.2740
60
Moa Petersson
Östergötland
2:02.12120
+29.2810
61
Alice Vretblom
Västerbotten
2:02.12190
+29.2880
62
Linn Gradin
Medelpad
2:05.12400
+31.3090
63
Thuva Andersson
Göteborg
2:05.12420
+32.3110
64
Jasmin Persson
Norrbotten
2:06.12500
+32.3190
65
Olivia Ednarsson
Värmland
2:06.12510
+33.3200
66
Ella Selmosson
Västergötland
2:06.12570
+33.3260
67
Jessica Borg
Uppland
2:06.12580
+33.3270
68
Rebecca Johnselius
Norrbotten
2:06.12590
+33.3280
69
Alma Lundström
Västerbotten
2:07.12610
+34.3300
70
Thea Eriksson
Medelpad
2:07.12660
+34.3350
70
Elsa Leiknes
Ångermanland
2:07.12660
+34.3350
72
Alice Strömgren
Småland
2:08.12720
+35.3410
73
Hilda Simu
Norrbotten
2:09.12820
+36.3510
74
Nora Andersson
Småland
2:10.12940
+37.3630
74
Isabell Pettersson
Småland
2:10.12940
+37.3630
76
Wilma Johansson
Västerbotten
2:10.12980
+37.3670
77
Cayenne Badh
Västergötland
2:11.13090
+38.3780
78
Emma Gustavsson
Norrbotten
2:14.13320
+41.4010
79
Elin Nyström
Hälsingland
2:22.14140
+49.4830
80
Kajsa Schouten
Östergötland
2:26.14510
+53.5200
81
Moa Magnusson
Västerbotten
3:00.17920
+1:27.8610
-
Lina Sjöberg
Uppland
23:59:59.8639800
-
Frida Poromaa
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Viktoria Forslin
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Lykke Kyllingstad
Uppland
23:59:59.8639800
-
Lina Hennings
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Rebecka Westlund
Värmland
23:59:59.8639800
-
Sanna Berglund
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Hannah Eneslätt
Västerbotten
23:59:59.8639800
H 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Gästrikland
1:26.8500
2
Sebastian Svahn
Dalarna
1:26.8530
+0
3
Hilmer Grenedal
Hälsingland
1:28.8730
+2.130
4
Erik Franzén
Dalarna
1:28.8770
+2.170
5
Arvid Törnblom
Västerbotten
1:30.8960
+4.360
6
Jonathan Hedberg
Värmland
1:31.9030
+5.430
7
Johan Borg
Hälsingland
1:31.9050
+5.450
8
Karl Kylborn
Örebro Län
1:31.9060
+5.460
9
Bosse Lövgren
Dalarna
1:31.9080
+5.480
10
Viktor Norberg
Dalarna
1:32.9190
+6.590
11
Filip Sundin
Värmland
1:33.9230
+7.630
12
Gabriel Claesson
Småland
1:34.9390
+8.790
13
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:35.9430
+9.830
13
Linus Antonsen
Norrbotten
1:35.9430
+9.830
15
Jacob Larsson
Dalarna
1:36.9550
+10.950
16
Sebastian Fransson
Östergötland
1:37.9600
+11.1000
17
Simon Claesson
Västergötland
1:37.9630
+11.1030
17
Arvid Norberg
Hälsingland
1:37.9630
+11.1030
19
Hugo Ström
Dalarna
1:37.9660
+11.1060
20
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
1:37.9670
+11.1070
21
Melker Åkerström
Västergötland
1:38.9710
+12.1110
22
Carl Gustafsson
Ångermanland
1:38.9760
+12.1160
22
Edwin Nordmark
Västerbotten
1:38.9760
+12.1160
24
Hampus Skoglund
Stockholm
1:39.9840
+13.1240
25
Alexander Helmin
Södermanland
1:39.9870
+13.1270
26
Valter Eriksson
Norrbotten
1:40.9930
+14.1330
27
Simon Claesson
Uppland
1:40.9950
+14.1350
27
Markus Juntikka
Ångermanland
1:40.9950
+14.1350
29
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
1:40.9960
+14.1360
30
Edvin Schön
Uppland
1:40.9970
+14.1370
30
Wilhelm Sterner
Stockholm
1:40.9970
+14.1370
32
Leo Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:41.10030
+15.1430
33
Alfons Wedin
Örebro Län
1:41.10080
+15.1480
34
Benjamin Edman
Västerbotten
1:41.10090
+15.1490
35
Lukas Walther
Medelpad
1:42.10120
+16.1520
36
Wiliam Björklin
Gästrikland
1:42.10130
+16.1530
37
Arvid Ekberg
Stockholm
1:42.10180
+16.1580
37
Ruben Tholander
Stockholm
1:42.10180
+16.1580
39
Edvin Lake
Medelpad
1:43.10200
+17.1600
39
Marcus Nilsson
Ångermanland
1:43.10200
+17.1600
41
Valter Ljungdahl
Medelpad
1:43.10210
+17.1610
42
Emil Tänglander
Jämtland Härjedalen
1:43.10220
+17.1620
43
Albert Marjeta
Norrbotten
1:43.10290
+17.1690
44
Ludvig Millestu
Jämtland Härjedalen
1:44.10310
+18.1710
45
Anton Grahn
Småland
1:44.10320
+18.1720
46
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
1:44.10340
+18.1740
47
Oscar Säfström Niemi
Norrbotten
1:44.10390
+18.1790
47
Erik Josefsson
Norrbotten
1:44.10390
+18.1790
49
Sebastian Höglund
Ångermanland
1:45.10470
+19.1870
50
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
1:46.10530
+20.1930
51
Axel Rustas
Uppland
1:46.10550
+20.1950
52
Melker Hendén
Västergötland
1:47.10600
+21.2000
53
Rikard Sjödin
Ångermanland
1:47.10610
+21.2010
54
Isak Andersson Lind
Västerbotten
1:47.10620
+21.2020
55
Kalle Sörling
Gästrikland
1:47.10650
+21.2050
56
Linus Grundström
Västerbotten
1:47.10670
+21.2070
57
Jesper Lundholm
Norrbotten
1:48.10700
+22.2100
58
Albin Lindström
Medelpad
1:48.10710
+22.2110
59
Edvin Högman
Västergötland
1:48.10720
+22.2120
60
Erik Byström
Ångermanland
1:49.10800
+23.2200
61
Erik Åleheim
Småland
1:49.10860
+23.2260
62
Axel Mäkinen
Gästrikland
1:50.10980
+24.2380
63
Elof Karlsson
Västerbotten
1:51.11020
+25.2420
64
Sixten Sundsten
Hälsingland
1:51.11040
+25.2440
65
Isac Lundblad
Ångermanland
1:51.11060
+25.2460
66
Tobias Pettersson
Stockholm
1:51.11070
+25.2470
67
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
1:52.11120
+26.2520
68
Axel Rudehill Sundell
Stockholm
1:52.11130
+26.2530
69
Johan Lindén
Medelpad
1:52.11140
+26.2540
70
Johan Thulin
Uppland
1:54.11300
+28.2700
71
Axel Sandberg
Göteborg
1:58.11710
+32.3110
72
Lukas Karlén
Småland
1:58.11750
+32.3150
73
Lukas Ejvindson
Medelpad
1:59.11820
+33.3220
74
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
1:59.11890
+33.3290
75
Anton Fredin
Uppland
2:00.11960
+34.3360
76
Leo Pettersson
Norrbotten
2:02.12120
+36.3520
77
Vigor Aastrup
Stockholm
2:03.12230
+37.3630
78
Elliot Åkesson
Småland
2:03.12250
+37.3650
79
Axel Stenvall
Västerbotten
2:04.12300
+38.3700
80
Eskil Peterson
Västergötland
2:04.12360
+38.3760
80
Oskar Jäderblom
Uppland
2:04.12360
+38.3760
82
Albin Värnebjörk
Uppland
2:05.12480
+39.3880
83
Isak Bodin
Ångermanland
2:13.13240
+47.4640
84
Isak Karlsson
Ångermanland
2:15.13400
+49.4800
85
Anton Larsson
Göteborg
2:15.13450
+49.4850
86
Alexander Hägglund
Västerbotten
3:23.20290
+1:57.11690
-
Hampus Widebo
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Gabriel Norder
Halland
23:59:59.8639800
-
Hugo Persson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Oskar Ingvarsson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Sebastian Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Dalarna
1:18.7780
2
Albin Gezelius
Dalarna
1:24.8320
+5.440
3
Ludvig Berg
Värmland
1:24.8390
+6.510
4
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
1:25.8420
+6.540
5
Erik Bryne
Värmland
1:25.8430
+6.550
6
Theo Mattei
Norrbotten
1:26.8530
+7.650
7
Otto Gustavsson
Västergötland
1:26.8550
+7.670
8
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
1:26.8580
+8.700
9
Emil Löfgren
Västerbotten
1:27.8690
+9.810
10
Loke Sköld
Uppland
1:28.8790
+10.910
11
Hjalmar Berg
Värmland
1:29.8800
+10.920
12
Malte Johansson
Gästrikland
1:29.8830
+10.950
12
Lukas Jonsson
Värmland
1:29.8830
+10.950
14
Isak Lundholm
Västerbotten
1:29.8840
+10.960
15
Axel Mannelqvist
Ångermanland
1:29.8860
+10.980
16
Kalle Georgsson
Gästrikland
1:30.8930
+11.1050
17
Oskar Vikström
Medelpad
1:32.9120
+13.1240
18
Adrian Skiöld
Västergötland
1:32.9150
+13.1270
19
Anders Dahl
Medelpad
1:32.9160
+13.1280
20
Joel Björnlinger
Småland
1:33.9210
+14.1330
21
Joel Eriksson
Värmland
1:33.9270
+14.1390
22
Lukas Ivarsson
Uppland
1:33.9280
+15.1400
23
Måns Olsen
Värmland
1:34.9320
+15.1440
24
Arvid Pettersson
Östergötland
1:34.9340
+15.1460
24
August Rosén
Hälsingland
1:34.9340
+15.1460
26
Albin Nyqvist
Göteborg
1:34.9370
+15.1490
27
Ludvig Anderberg
Västergötland
1:34.9380
+16.1500
27
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
1:34.9380
+16.1500
29
Jacob Lundkvist
Stockholm
1:35.9400
+16.1520
30
Christian Eriksson
Värmland
1:35.9450
+16.1570
31
Johan Söderholm
Ångermanland
1:35.9470
+16.1590
32
Felix Westerlund
Medelpad
1:36.9520
+17.1640
33
Linus Ganebäck
Örebro Län
1:37.9600
+18.1720
34
Viktor Olsson
Ångermanland
1:37.9610
+18.1730
35
Rasmus Eriksson
Västerbotten
1:37.9630
+18.1750
36
Mattias Östberg
Dalarna
1:37.9650
+18.1770
37
Klockar Eskil Nääs
Dalarna
1:37.9660
+18.1780
38
Wille Långberg
Hälsingland
1:38.9760
+19.1880
39
Simon Markström
Norrbotten
1:39.9800
+20.1920
40
Oskar Johansson
Västerbotten
1:39.9820
+20.1940
41
David Musslinder
Västergötland
1:39.9840
+20.1960
42
Victor Berglund
Norrbotten
1:40.9900
+21.2020
43
Edvin Nordgren
Jämtland Härjedalen
1:40.9910
+21.2030
43
Lukas Karlberg
Uppland
1:40.9910
+21.2030
45
Jens Junes
Västerbotten
1:40.9920
+21.2040
46
Otto Balck
Stockholm
1:40.9930
+21.2050
47
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
1:40.9970
+21.2090
48
Filip Strand
Värmland
1:41.10010
+22.2130
49
Markus Melén
Dalarna
1:41.10040
+22.2160
50
Simon Wiksell
Göteborg
1:41.10060
+22.2180
51
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
1:41.10070
+22.2190
52
Leon Strand
Jämtland Härjedalen
1:41.10080
+23.2200
53
Hampus Björck
Västerbotten
1:42.10100
+23.2220
54
Arvid Jönsson
Jämtland Härjedalen
1:42.10110
+23.2230
55
Albin Björk
Gästrikland
1:42.10140
+23.2260
56
Nils Norberg
Medelpad
1:42.10180
+24.2300
57
Victor Berglund
Jämtland Härjedalen
1:43.10220
+24.2340
58
Oscar Karlsson
Östergötland
1:43.10230
+24.2350
58
Simon Nilsson
Värmland
1:43.10230
+24.2350
60
Hjalmar Gedda
Göteborg
1:43.10240
+24.2360
61
Lowe Wagman
Ångermanland
1:44.10310
+25.2430
62
Melwin Björklin
Hälsingland
1:44.10340
+25.2460
62
Isak Österman
Uppland
1:44.10340
+25.2460
64
Alexander Danneskog
Hälsingland
1:44.10370
+25.2490
65
Axel Karlsson
Stockholm
1:45.10400
+26.2520
66
Simon Arnestrand
Uppland
1:46.10500
+27.2620
67
Arve Lignell
Medelpad
1:46.10560
+27.2680
68
Calle Eriksson
Uppland
1:47.10630
+28.2750
69
Harald Ekenberg
Göteborg
1:47.10640
+28.2760
70
Alvin Källberg
Örebro Län
1:48.10710
+29.2830
71
Albin Johansson
Bohuslän Dal
1:48.10720
+29.2840
71
Wilhelm Dabach
Jämtland Härjedalen
1:48.10720
+29.2840
73
Viktor Gunnarsson
Småland
1:48.10750
+29.2870
74
Herman Swärd
Västergötland
1:49.10830
+30.2950
75
Albin Jäderblom
Uppland
1:50.10960
+31.3080
75
Elliot Angelsiöö
Uppland
1:50.10960
+31.3080
77
Sondre Swahn
Göteborg
1:50.10990
+32.3110
78
Teo Eikelboom
Ångermanland
1:51.11020
+32.3140
79
Niklas Lönnkvist
Södermanland
1:51.11060
+32.3180
80
Albin Blomberg
Hälsingland
1:51.11070
+32.3190
81
Joel Owén
Gästrikland
1:52.11120
+33.3240
82
Andreas Svensson
Västerbotten
1:53.11290
+35.3410
83
Malte Jutterdal
Östergötland
1:54.11330
+35.3450
84
Adam Österdahl
Gotland
1:55.11430
+36.3550
85
Mattias Öhlund
Småland
2:02.12120
+43.4240
86
Nils Sjöberg
Göteborg
2:04.12310
+45.4430
87
Anton Henriksson
Hälsingland
2:04.12360
+45.4480
88
Henrik Franzén
Örebro Län
2:13.13270
+54.5390
-
Viggo Lindehall
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
23:59:59.8639800