Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - fri stil
2017-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
24:20.145900
88.3p
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
24:49.148800
+29.2800
86.2p
3
Alexander Karlsson
Källbottens IK
24:51.149000
+31.3000
86.0p
4
Adam Persson
IF Hallby SOK
24:57.149600
+37.3600
85.6p
5
Gustav Berglund
Storvreta IK
25:11.151000
+51.5000
84.6p
6
Axel Jutterström
IFK Mora SK
25:15.151400
+55.5400
84.4p
7
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:48.154700
+1:28.8700
82.2p
8
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
25:51.155000
+1:31.9000
82.0p
9
Joakim Ståhl
Järbo IF
26:02.156100
+1:42.10100
81.3p
10
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26:15.157400
+1:55.11400
80.5p
11
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
26:28.158700
+2:08.12700
79.7p
12
Samuel Oskarsson
SK Leksand
26:43.160200
+2:23.14200
78.8p
13
Albert Carling
Falu IK
26:52.161100
+2:32.15100
78.2p
14
Albin Johansson
Sätra IF
27:19.163800
+2:59.17800
76.7p
15
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
27:33.165200
+3:13.19200
75.9p
16
William Karlsson
Källbottens IK
27:36.165500
+3:16.19500
75.7p
17
William Westerlund
Falu IK
28:02.168100
+3:42.22100
74.3p
18
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
28:09.168800
+3:49.22800
74.0p
19
Simon Lundberg
SK Bore
28:10.168900
+3:50.22900
73.9p
20
Johan Lüning
Bålsta SK
28:26.170500
+4:06.24500
73.1p
21
Nick Berg
Orsa SK
28:43.172200
+4:23.26200
72.2p
22
Alexander Lundstein
Storvreta IK
28:55.173400
+4:35.27400
71.6p
23
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
29:04.174300
+4:44.28300
71.2p
24
Adrian Lundberg
SK Bore
30:06.180500
+5:46.34500
68.3p
25
Simon Jonsson
Storviks IF
30:14.181300
+5:54.35300
68.0p
26
Anton Andersson
Garphyttans IF
31:02.186100
+6:42.40100
65.9p
27
Oscar Persson
Årsunda IF
32:36.195500
+8:16.49500
62.2p
28
Jacob Persson
IK Rex
33:44.202300
+9:24.56300
59.8p
29
Linus Dudal
Garphyttans IF
35:51.215000
+11:31.69000
55.8p
30
Martin Danielsson
Falu IK
36:02.216100
+11:42.70100
55.4p
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)