Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2017-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
23km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Matias Jonselius
Kalix SK
1:29:48.538700
58.3p
2
Kalevi Kokkonen
Övertorneå IF
1:30:04.540300
+16.1500
58.1p
3
Einar Knudsen
Kalix SK
1:33:22.560100
+3:34.21300
56.1p
4
Erik Gustafsson
Sunderby SK
1:35:39.573800
+5:51.35000
54.7p
5
Jasmin Persson
Kalix SK
1:43:31.621000
+13:43.82200
50.6p
6
Rebecca Johnselius
Kalix SK
1:45:01.630000
+15:13.91200
49.9p
7
Åke Ersson
Övertorneå IF
1:46:59.641800
+17:11.103000
48.9p
8
Jonny Persson
Kalix SK
1:47:01.642000
+17:13.103200
48.9p
9
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
1:49:09.654800
+19:21.116000
48.0p
10
Thomas Widmark
No Club
1:54:14.685300
+24:26.146500
45.8p
11
Sofia Stridsman
No Club
1:57:32.705100
+27:44.166300
44.5p
12
Anton Brännvall
Umeå
2:01:18.727700
+31:30.188900
43.2p
13
Urve Kirt
OK Gränsen
2:01:46.730500
+31:58.191700
43.0p
14
Merja Lehkonen-Tolppi
Pellon Toverit
2:01:53.731200
+32:05.192400
43.0p
15
Minna Aavu
No Club
2:02:36.735500
+32:48.196700
42.7p
16
Anna Carlenius
Sunderby SK
2:03:14.739300
+33:26.200500
42.5p
17
Julia Funck
Vårdc Norra Hamn
2:04:20.745900
+34:32.207100
42.1p
18
Viktoria Luttu Wahlberg
Övertorneå IF
2:05:23.752200
+35:35.213400
41.8p
19
Emma Luttu
Lsk
2:07:54.767300
+38:06.228500
40.9p
20
Ann-kristine Semberg
IFK Tärendö
2:08:02.768100
+38:14.229300
40.9p
21
Unto Rautio
Himovaaran Erä Fin
2:11:19.787800
+41:31.249000
39.9p
22
Matti Rahtu
Himovaaran Erä Fin
2:11:20.787900
+41:32.249100
39.9p
23
Pertti Keisu
Marjosaari
2:11:29.788800
+41:41.250000
39.8p
24
Paul Beck
Övertorneå IF
2:11:36.789500
+41:48.250700
39.8p
25
Kjell Bredhult
Ume Postens IF
2:15:59.815800
+46:11.277000
38.5p
26
Göran Dahlkvist
Friskis O Svettis Sundsvall
2:18:17.829600
+48:29.290800
37.9p
27
Malin Löpare
Sunderby SK
2:18:35.831400
+48:47.292600
37.8p
28
Kerstin Sipola
No Club
2:18:53.833200
+49:05.294400
37.7p
29
Ald Andersson
Lomträsk
2:21:44.850300
+51:56.311500
36.9p
30
Inga-britt Paavo
IFK Tärendö
2:26:25.878400
+56:37.339600
35.8p
31
Kajsa Ridbäck
Narken IF
2:26:26.878500
+56:38.339700
35.8p
32
Linnea Luttu
Lsk
2:30:14.901300
+1:00:26.362500
34.8p
33
Stefan Sannemalm
Övertorneå IF
2:43:17.979600
+1:13:29.440800
32.1p
34
Anna Sofie Bull Kuhmunen
Jokkmokks SK
2:51:43.1030200
+1:21:55.491400
30.5p
35
Henrik Micael Kuhmunen
Jokkmokks SK
2:51:45.1030400
+1:21:57.491600
30.5p
36
Linnea Huhta
No Club
3:15:20.1171900
+1:45:32.633100
26.8p
37
Arto Huhta
No Club
3:15:23.1172200
+1:45:35.633400
26.8p