Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
1:32:57.557660
79.7p
2
Louise Lindström
Högbo GOIF
1:37:58.587770
+5:01.30010
76.3p
3
Kristina Axelsson
Sya SK
1:40:09.600890
+7:12.43130
74.9p
4
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
1:40:57.605670
+8:00.47910
74.4p
5
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
1:42:24.614390
+9:27.56630
73.6p
6
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
1:44:28.626750
+11:30.68990
72.3p
7
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:45:04.630350
+12:06.72590
72.0p
8
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
1:45:19.631870
+12:22.74110
71.8p
9
Shilo Rousseau
Canada
1:45:45.634440
+12:47.76680
71.6p
10
Judith Dolleris
Falu IK
1:45:51.635080
+12:54.77320
71.5p
11
Pernille Gullikstad
Norway
1:47:33.645270
+14:36.87510
70.6p
12
Hanne Wilberg Rofstad
Norway
1:48:06.648560
+15:09.90800
70.3p
13
Elin Schagerström
Garphyttans IF
1:51:10.666950
+18:12.109190
68.6p
14
Alicia Jansson
Filipstads SF
1:51:15.667480
+18:18.109720
68.6p
15
Maja Petersson
Vårby IK
1:53:01.678000
+20:03.120240
67.7p
16
Nele Paglant
Estonia
1:53:05.678470
+20:08.120710
67.7p
17
Michela Andreasson
Gillberga SK
1:54:33.687280
+21:36.129520
66.9p
18
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
1:55:23.692230
+22:25.134470
66.5p
19
Emma Olsson
Storvreta IK
1:55:42.694190
+22:45.136430
66.3p
20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
1:58:21.710050
+25:23.152290
65.1p
21
Sofia Berglund
Storvreta IK
1:58:53.713270
+25:56.155510
64.8p
22
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
1:58:55.713450
+25:57.155690
64.8p
23
Kine Storås
Norway
2:00:42.724140
+27:44.166380
64.0p
24
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:00:52.725100
+27:54.167340
63.9p
25
Hannah Story-korman
Canada
2:01:11.727030
+28:13.169270
63.8p
26
Louise Adolfsson
SK Bore
2:02:23.734270
+29:26.176510
63.2p
27
Frida Olofsson
Vårby IK
2:05:27.752620
+32:29.194860
61.9p
28
Anna Herbert
Brottby SK
2:16:33.819220
+43:35.261460
57.5p
29
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
2:17:38.825770
+44:41.268010
57.1p
-
Stine.lise Truu
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Maren Sagland
Norway
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)