Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2017-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
2:13.13240
2
Kretel Kaljumäe
Estonia
2:20.13930
+6.590
3
Ida Åström
Täfteå IK
2:21.14050
+8.710
4
Alva Svahn
Östersunds SK
2:22.14100
+8.760
5
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14120
+8.780
6
Ebba Westergren
Täfteå IK
2:23.14290
+10.950
7
Hilde Oscarsson
Ås IF
2:24.14340
+11.1000
8
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
2:25.14450
+12.1110
9
Ebba Hennings
Östersunds SK
2:25.14490
+12.1150
10
Mariann Jahhu
Estonia
2:26.14540
+13.1200
11
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
2:26.14560
+13.1220
12
Ines Stjerna
Utrikes SK
2:26.14580
+13.1240
12
Enya Daabach
Åsarna IK
2:26.14580
+13.1240
14
Agnes Millén
Sälens IF
2:28.14770
+15.1430
15
Minna Mikaelsson
Vårby IK
2:29.14830
+15.1490
16
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
2:29.14840
+16.1500
17
Guro Schjoelberg
Norway
2:30.14970
+17.1630
18
Julia Byvall
Matfors SK
2:31.15040
+18.1700
19
Anna Backlund
Högbo GOIF
2:31.15050
+18.1710
20
Signe Feil
Stockviks SF
2:31.15070
+18.1730
21
Signe Roos
Ås IF
2:31.15080
+18.1740
22
Ida Bergfors
Matfors SK
2:32.15110
+18.1770
23
Elsa Malmgren
Åsarna IK
2:32.15150
+19.1810
24
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:33.15240
+20.1900
25
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
2:33.15270
+20.1930
26
Ebba Augustsson
Källbottens IK
2:34.15350
+21.2010
27
Elin Gezelius
IFK Mora SK
2:35.15400
+21.2060
28
Maya Rennermalm
Lima IF
2:35.15460
+22.2120
29
Isa Wickenberg
Ås IF
2:35.15490
+22.2150
30
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
2:36.15540
+23.2200
31
Nova Johansson
Funäsdalens IF
2:36.15550
+23.2210
32
Frida Kjellgren
Järpens SK
2:36.15570
+23.2230
33
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:37.15690
+24.2350
34
Moa Ericsson
Östersunds SK
2:38.15730
+24.2390
35
Ellen Berg
Granbergsdals IF
2:39.15810
+25.2470
36
Thea Hägg
Funäsdalens IF
2:39.15850
+26.2510
36
Saga Östling
Kovlands IF
2:39.15850
+26.2510
38
Emma Nilsson
Näsvikens IK
2:39.15890
+26.2550
39
Ida Backén
Svegs IK
2:40.15970
+27.2630
40
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
2:41.16090
+28.2750
41
Klara Eriksson
Högbo GOIF
2:42.16110
+28.2770
42
Philippa Eriksson
Filipstads SF
2:42.16170
+29.2830
43
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
2:43.16240
+30.2900
44
Selma Stengårds
Lima IF
2:44.16300
+30.2960
45
Stella Truu
Estonia
2:45.16410
+31.3070
46
Julia Jonsson
Alnö SK
2:45.16490
+32.3150
47
Iris Zachrisson
Svegs IK
2:46.16510
+32.3170
48
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:46.16560
+33.3220
49
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
2:47.16650
+34.3310
50
Frida Mojanis
Lima IF
2:47.16660
+34.3320
51
Pilleriin Vilipuu
Estonia
2:47.16670
+34.3330
52
Sofia Nilsson
Offerdals SK
2:48.16760
+35.3420
53
Skade Spovmark
Husums IF SK
2:49.16860
+36.3520
54
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
2:51.17050
+38.3710
55
Lova Larsson
Molidens IK
2:51.17060
+38.3720
56
Majken Nilsson
Hudiksvalls IF
2:52.17120
+38.3780
57
Märta Hübenette
Husums IF SK
2:53.17240
+40.3900
58
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
2:53.17270
+40.3930
59
Kajsa Limby
IFK Mora SK
2:55.17430
+41.4090
60
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
2:56.17500
+42.4160
61
Zarja Berce
Rehns BK
2:56.17580
+43.4240
62
Sigrid Engström Skoog
Hede SK
2:57.17690
+44.4350
63
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
2:58.17710
+44.4370
64
Elsa Arnesson
Ås IF
2:58.17750
+45.4410
65
Wilma Björklund
Alnö SK
3:00.17900
+46.4560
66
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:01.18000
+47.4660
67
Ida Staffansson
Funäsdalens IF
3:01.18010
+47.4670
68
Ottilia Pedersen
Åsarna IK
3:01.18050
+48.4710
69
Stina Eriksson
Åsarna IK
3:05.18420
+51.5080
70
Tuva Lian Horten
Norway
3:07.18640
+54.5300
71
Ellen Rydhult
Svegs IK
3:08.18790
+55.5450
72
Emilina Bång
Östersunds SK
3:09.18890
+56.5550
73
Ida Hallin
Husums IF SK
3:15.19420
+1:01.6080
74
Nora Nordqvist
Husums IF SK
3:18.19760
+1:05.6420
75
Wilma Olofsson
Malungs IF
3:19.19870
+1:06.6530
76
Julia Lindberg
Åsarna IK
3:38.21720
+1:24.8380
-
Ines Lignell
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Ida Lindquist
Husums IF SK
23:59:59.8639800