Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jukkasloppet Sprintkval
2017-04-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Erik Nicolaisen
Senja Ski
2:32.15120
2
H 18
Andreas Karlsson
Kalix SK
2:33.15260
+1.40
3
H 18
Markus Holmer Danielsen
Bjerkvik IF
2:36.15520
+4.300
4
H 20
Einar Mikal Andreassen
Fjell Skilag
2:37.15630
+5.410
5
H 21
Rune Skog
Bjerkvik IF
2:37.15640
+5.420
6
H 18
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
2:37.15670
+5.450
7
H 18
Kristian Löftingsmo
Medkila Skiclub
2:38.15730
+6.510
8
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
2:38.15740
+6.520
9
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
2:39.15850
+7.630
10
H 21
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
2:40.15950
+8.730
11
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
2:40.15990
+8.770
12
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
2:41.16050
+9.830
13
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
2:41.16070
+9.850
14
H 18
Preben Nystu
Nordreisa IL
2:42.16140
+10.920
15
H 18
Lasse B Horn
Senja Ski
2:44.16340
+12.1120
16
H 18
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
2:46.16540
+14.1320
17
H 18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
2:47.16620
+15.1400
18
H 18
Tobias Nikolai Overvik
Bardufoss OG Omegn IF
2:48.16710
+15.1490
19
D 18
Ingrid Andrea Gulbrandsen
Bardufoss OG Omegn IF
2:48.16740
+16.1520
20
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
2:48.16760
+16.1540
21
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
2:48.16780
+16.1560
22
H 18
Mathias Rasmussen
Nordreisa IL
2:48.16790
+16.1570
22
H 20
Martin Östberg
Medkila Skiclub
2:48.16790
+16.1570
24
H 21
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:50.16910
+17.1690
25
H 21
Ruben Björkli Olsen
Senja Ski
2:51.17070
+19.1850
26
H 18
Robert Borch Björnå
Bjerkvik IF
2:52.17190
+20.1970
27
H 21 Motion
Endre Leivdal
Medkila Skiclub
2:53.17250
+21.2030
28
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
2:53.17280
+21.2060
29
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:54.17340
+22.2120
30
H 18
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
2:55.17420
+23.2200
31
H 21 Motion
Christer Eliasson
IFK Kiruna
2:55.17430
+23.2210
32
H 20
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
2:55.17480
+23.2260
33
H 21 Motion
Thomas Johansson
OK Renen
2:55.17490
+23.2270
34
H 21 Motion
Kenneth Daleng
Salangen IF Ski
2:56.17540
+24.2320
35
H 21 Motion
John Eirik Karlsen
Melbo IL
2:57.17680
+25.2460
36
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
3:00.17910
+27.2690
37
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
3:00.17980
+28.2760
38
D 18
Lisa Amalie Valnes
Bardufoss OG Omegn IF
3:01.18010
+28.2790
38
D 18
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
3:01.18010
+28.2790
40
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:01.18030
+29.2810
40
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
3:01.18030
+29.2810
42
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:01.18080
+29.2860
43
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
3:02.18120
+30.2900
44
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
3:03.18260
+31.3040
45
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:04.18310
+31.3090
46
H 20
Kim Andre Amundsen
Fjell Skilag
3:06.18540
+34.3320
47
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
3:07.18610
+34.3390
48
H 21 Motion
Ole Juuso
IFK Kiruna
3:08.18710
+35.3490
49
H 21 Motion
Bård-gunnar Hansen
Manndalen Uil
3:08.18720
+36.3500
50
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
3:08.18760
+36.3540
50
D 18
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
3:08.18760
+36.3540
52
D 20
Pia Nystu
Nordreisa IL
3:10.18910
+37.3690
53
D 18
Amalie Tovås
Fjell Skilag
3:11.19090
+39.3870
54
H 21 Motion
Hans Erik Børve
Salangen IF Ski
3:12.19100
+39.3880
55
D 21
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
3:12.19120
+40.3900
56
D 20
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
3:12.19150
+40.3930
57
H 21 Motion
Gunnar Nystu
Nordreisa IL
3:12.19190
+40.3970
58
D 21
Gunhild Bergland
Nordreisa IL
3:14.19330
+42.4110
59
D 18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
3:16.19520
+44.4300
60
D 18
Anna Lovise Högbakk
Nordreisa IL
3:17.19620
+45.4400
61
D 18
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
3:19.19890
+47.4670
62
D 21 Motion
Berit Anne Reinås
Fjell Skilag
3:20.19990
+48.4770
63
H 21 Motion
Martin Solberg
Manndalen Uil
3:21.20060
+49.4840
64
H 21 Motion
Bernt Lyngstad
Manndalen Uil
3:22.20150
+50.4930
65
D 18
Trine Skånhaug
Fjell Skilag
3:23.20250
+51.5030
66
D 18
Marte Skånhaug
Fjell Skilag
3:25.20440
+53.5220
67
D 21 Motion
Lise Holmer
Bjerkvik IF
3:29.20810
+56.5590
68
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
3:31.21060
+59.5840
69
H 21 Motion
Jonas Hedlund
Luleå Gjutarens IF
3:31.21090
+59.5870
70
D 20
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
3:36.21560
+1:04.6340
71
D 21 Motion
Susan Nelson
Bodens SK
3:37.21600
+1:04.6380
72
D 20
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
3:41.22080
+1:09.6860
73
D 21 Motion
Anneli Murto
OK Sarven
3:49.22890
+1:17.7670
74
H 21 Motion
Nils Henrik Allas
Järnvägarnas SK
4:07.24640
+1:35.9420
75
D 21
Cecilia Karlsson
Malmbergets AIF
4:10.24900
+1:37.9680
76
D 18
Oda Andreassen
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
76
D 18
W Linn Elise Torbergsen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
76
D 18
Karin Rönnbäck
Kalix SK
23:59:59.8639800
76
H 18
Sigve Bornö Novstad
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
76
D 20
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
76
H 20
Johan Stridsman
Bodens SK
23:59:59.8639800
76
H 21
Sindre A Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
76
H 21
Vegard Johnsen
Ankenes SK
23:59:59.8639800
76
H 21 Motion
Frode Ström
Narvik SK
23:59:59.8639800
76
H 21 Motion
Martin Hasselström
OK Renen
23:59:59.8639800
76
H 21 Motion
Kjell Arne Kristiansen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
0.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
1:58.11730
2
H 15
Jakob Skillingstad
IF Kilkameratene
1:58.11780
+0
3
H 15
Albin Åström
Bodens SK
2:01.12080
+3.250
4
H 16
Jakob Sörlie Pettersen
Melbo IL
2:04.12370
+6.540
5
H 16
Anders Rege
Senja Ski
2:04.12380
+6.550
6
H 16
John Ivar Karlsen
Melbo IL
2:05.12460
+7.630
7
H 16
Sivert Östberg
Medkila Skiclub
2:06.12550
+8.720
8
H 16
Marcus Åshovd
Fjell Skilag
2:06.12580
+8.750
9
H 16
Kristian Birkeland
Senja Ski
2:08.12700
+9.870
10
H 16
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
2:08.12730
+10.900
11
H 15
Oskari Tanninen
Valkeakosken Haka
2:09.12840
+11.1010
12
H 14
Johan Nordeng
Alsvåg IL
2:09.12880
+11.1050
13
H 15
Sven Lindmark
IFK Kiruna
2:10.12940
+12.1110
14
H 16
Anton Wikström
Bodens SK
2:10.12970
+12.1140
15
H 13
Noah Nylund
Medkila Skiclub
2:11.13020
+12.1190
16
H 15
Sverre Hanssen
Fjell Skilag
2:11.13040
+13.1210
17
H 15
Hannes Mickelsson
OK Sarven
2:11.13070
+13.1240
17
D 16
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
2:11.13070
+13.1240
19
H 15
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:11.13080
+13.1250
20
H 15
Sevat Heimdal
Bardu IL
2:11.13090
+13.1260
21
H 15
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2:12.13140
+14.1310
22
H 14
Daniel Sellevoll
Senja Ski
2:12.13160
+14.1330
23
H 15
Simon Eriksson
Kalix SK
2:13.13240
+15.1410
24
D 15
Ingeborg Hansen
Medkila Skiclub
2:13.13260
+15.1430
25
H 14
Henning Berg Franzen
Salangen IF Ski
2:13.13290
+15.1460
25
H 14
Per Anders Lind
Ballangen Ski
2:13.13290
+15.1460
27
H 14
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
2:14.13350
+16.1520
28
H 16
Halvor Heimdal
Bardu IL
2:14.13370
+16.1540
29
D 14
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
2:14.13380
+16.1550
30
H 14
Sivert Nordeng
Alsvåg IL
2:15.13470
+17.1640
31
H 16
Isak Mikael Sikku
Soppero Sameförening
2:16.13500
+17.1670
32
H 15
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
2:16.13580
+18.1750
32
H 16
Hugo Sundberg
Bodens SK
2:16.13580
+18.1750
34
D 15
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2:17.13610
+18.1780
35
H 14
Turkka Nieminen
Valkeakosken Haka
2:17.13630
+19.1800
35
H 14
Ivar Hognestad Fredheim
Salangen IF Ski
2:17.13630
+19.1800
37
H 14
Odin Iselvmo
Mellembygd IL
2:17.13670
+19.1840
38
H 14
Hågen Heimdal
Bardu IL
2:18.13740
+20.1910
39
H 14
Adrian Rydingen
Nordreisa IL
2:19.13820
+20.1990
39
H 14
Mattias Holmer Danielsen
Bjerkvik IF
2:19.13820
+20.1990
41
H 15
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
2:19.13830
+21.2000
42
H 14
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
2:19.13850
+21.2020
43
D 16
Ida Lundgren
IFK Umeå
2:19.13890
+21.2060
44
H 14
Tobias Sörslett Samuelsen
Ballangen Ski
2:20.13900
+21.2070
44
H 15
Martin Lundström
Bodens SK
2:20.13900
+21.2070
46
H 14
Brage Karlsen Otelius
Senja Ski
2:20.13910
+21.2080
47
H 14
Victor Berglund
Bodens SK
2:20.13920
+21.2090
47
H 15
Espen Harstad Benjaminsen
IF Kilkameratene
2:20.13920
+21.2090
49
D 14
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
2:20.13940
+22.2110
50
H 13
Verneri Tanninen
Valkeakosken Haka
2:20.13990
+22.2160
50
H 15
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
2:20.13990
+22.2160
52
D 16
Edvarda Iselvmo
Mellembygd IL
2:21.14040
+23.2210
53
D 16
Herborg Skjelle
Medkila Skiclub
2:21.14090
+23.2260
54
H 14
Jonas Bjørkli
Alta
2:22.14140
+24.2310
54
D 16
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
2:22.14140
+24.2310
56
H 13
Andreas Skjelle
Medkila Skiclub
2:22.14150
+24.2320
57
D 14
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
2:25.14400
+26.2570
58
D 14
Perle Nystu
Nordreisa IL
2:25.14420
+26.2590
59
D 15
Saga Nilsson
Skellefteå SK
2:25.14480
+27.2650
59
D 15
Anna Gaski Jakobsen
Bardu IL
2:25.14480
+27.2650
61
D 15
Emma Lindqvist
Bodens SK
2:27.14620
+28.2790
62
D 16
Tova Nyberg
OK Sarven
2:27.14630
+29.2800
63
D 16
Vilje Gulbrandsen
Bardufoss OG Omegn IF
2:27.14660
+29.2830
64
D 15
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
2:27.14690
+29.2860
65
D 16
Kaja Elise Rasmussen
Bjerkvik IF
2:28.14730
+30.2900
66
D 16
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
2:28.14740
+30.2910
67
D 15
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
2:29.14850
+31.3020
68
H 13
Rolf Martin Johansen
Nordreisa IL
2:30.14900
+31.3070
69
D 15
Juni Magdele Overvik
Bardufoss OG Omegn IF
2:31.15000
+32.3170
70
D 16
Marina Rognmo Mellem
Bjerkvik IF
2:31.15030
+33.3200
71
D 16
Ragnhild Steilbu
Senja Ski
2:31.15040
+33.3210
72
H 14
Håvard Björklund
Nordreisa IL
2:31.15080
+33.3250
73
D 14
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
2:32.15130
+34.3300
74
D 15
Eline Hansen
Ballangen Ski
2:32.15180
+34.3350
75
H 13
Edwin Nordmark
Täfteå IK
2:33.15280
+35.3450
75
H 14
Aleksander Strand Töllefsen
Medkila Skiclub
2:33.15280
+35.3450
77
H 13
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
2:34.15330
+36.3500
78
H 13
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
2:34.15340
+36.3510
79
D 15
Julia Lundgren
Lycksele IF
2:34.15370
+36.3540
80
H 13
Simen Finjord
Alta
2:35.15400
+36.3570
80
D 14
Elly Margret Sikku
Soppero Sameförening
2:35.15400
+36.3570
82
H 14
Hans Henrik Antonsen
Senja Ski
2:35.15420
+36.3590
83
H 13
Elias Högbakk
Nordreisa IL
2:35.15460
+37.3630
83
D 15
Sofia Lundkvist
Kalix SK
2:35.15460
+37.3630
85
D 14
Sarah Michelle Lambertsen
Medkila Skiclub
2:35.15480
+37.3650
86
D 13
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
2:36.15500
+37.3670
87
D 15
Ariane Daleng
Salangen IF Ski
2:36.15510
+37.3680
88
H 13
Trond Skjönsfjell
Nordreisa IL
2:37.15610
+38.3780
89
H 15
Mattias Pigg
Malmbergets AIF
2:37.15650
+39.3820
90
D 15
Tua Germann
IFK Umeå
2:37.15680
+39.3850
91
D 13
Borghild Skjellberg
Nordreisa IL
2:38.15740
+40.3910
92
H 13
Erik Josefsson
Luleå Gjutarens IF
2:38.15770
+40.3940
93
H 13
Torgrim Sagerup
Salangen IF Ski
2:39.15820
+40.3990
94
D 15
Sofie Lyngstad Isaksen
Manndalen Uil
2:39.15840
+41.4010
95
H 14
Sondre Thoresen Vallanger
Narvik SK
2:39.15870
+41.4040
96
H 14
Oskar Johannessen
Ankenes SK
2:40.15990
+42.4160
97
D 14
Katrine Tovås
Fjell Skilag
2:41.16090
+43.4260
98
D 14
Anna Andreassen
Fjell Skilag
2:42.16150
+44.4320
99
D 15
Sanna Sundström
Husums IF SK
2:43.16200
+44.4370
100
D 14
Ester Tannerdal
Jukkasjärvi IF
2:44.16350
+46.4520
101
D 14
Tilde Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
2:45.16400
+46.4570
102
H 13
William Ramsland
Narvik SK
2:46.16520
+47.4690
103
D 14
Charlotte Stenseth
Manndalen Uil
2:46.16560
+48.4730
104
D 13
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
2:46.16570
+48.4740
105
D 14
Saga Nelson
Bodens SK
2:47.16650
+49.4820
106
H 13
Anders Bergland
Nordreisa IL
2:48.16750
+50.4920
107
D 14
Marte Stabell Roarsen
Nordreisa IL
2:48.16760
+50.4930
108
D 13
Charlene Ödegård Backe
Ballangen Ski
2:48.16790
+50.4960
109
H 14
Håkon Tønseth
Lofoten Skiklubb
2:49.16810
+50.4980
110
H 13
Julian Andre Lorentsen
Bardufoss OG Omegn IF
2:49.16820
+50.4990
111
H 14
Fredrik Olufsen
Fjell Skilag
2:49.16860
+51.5030
112
D 14
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
2:50.16950
+52.5120
113
D 14
Regine Rydningen
Bardu IL
2:52.17120
+53.5290
114
D 15
Anneli Aamo
Nordreisa IL
2:53.17230
+55.5400
Logga in för att slippa de här annonserna
115
D 14
Jasmin Persson
Kalix SK
2:55.17490
+57.5660
116
D 13
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
2:56.17550
+58.5720
117
D 13
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
2:57.17650
+59.5820
118
D 14
Bertine Strand Töllefsen
Medkila Skiclub
2:59.17820
+1:00.5990
119
D 13
Julie Bokalrud Fredly
Lofoten Skiklubb
3:00.17930
+1:02.6100
120
D 13
Clara Granljung
Kalix SK
3:00.17980
+1:02.6150
121
H 14
Tobias Övrevoll
Fjell Skilag
3:01.18000
+1:02.6170
122
D 13
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
3:01.18030
+1:03.6200
122
D 13
Mathea Sivsdatter
Skånland Sportsklubb
3:01.18030
+1:03.6200
124
D 14
Hilda Simu
Luleå Gjutarens IF
3:02.18180
+1:04.6350
125
D 13
Andrine Hillestad
Senja Ski
3:06.18580
+1:08.6750
126
D 14
Andrea-hansine Daleng
Salangen IF Ski
3:08.18780
+1:10.6950
127
D 14
Inga Kristoffersen
Ballangen Ski
3:09.18840
+1:11.7010
128
D 13
Helene Alsos Höglin
Medkila Skiclub
3:09.18890
+1:11.7060
129
D 13
Helene Sofie Solum
Fjell Skilag
3:15.19470
+1:17.7640
130
D 13
Frida Larsen
Medkila Skiclub
3:16.19520
+1:17.7690
131
D 13
Constance Talseth
Salangen IF Ski
3:23.20200
+1:24.8370
132
D 14
Melissa Franzen
Fjell Skilag
3:29.20810
+1:30.8980
133
D 13
Eve-lisa Furbeck
IFK Kiruna
3:40.21980
+1:42.10150
134
D 13
Ebba Lindholm
Sundsvalls OK
3:44.22320
+1:45.10490
135
D 13
Elisabeth Kristin Arntsen
Ballangen Ski
23:59:59.8639800
135
H 13
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
135
H 13
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
135
H 13
Benjamin Edman
IFK Umeå
23:59:59.8639800
135
H 13
Albert Marjeta
Kalix SK
23:59:59.8639800
135
H 14
Edvard Uteng
Senja Ski
23:59:59.8639800
135
H 14
Henri Murto
OK Sarven
23:59:59.8639800
135
H 14
Mathias Johnsgård
Senja Ski
23:59:59.8639800
135
D 15
Alma Hansson
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
135
D 15
Märta Anderson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
135
D 16
Ida Tovås
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
135
H 16
Jon-henrik Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
135
H 16
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
135
H 16
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
135
H 16
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:59:59.8639800
0.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Peter Nystu
Nordreisa IL
1:22.8100
2
H 12
Hermod Bangstad
Nordreisa IL
1:27.8630
+5.430
3
D 12
Runa Myrslett Bakke
Nordreisa IL
1:27.8660
+5.460
4
H 12
Simon Rydningen
Bardu IL
1:27.8670
+5.470
5
D 12
Nora Wallenius
IFK Umeå
1:28.8720
+6.520
6
H 11
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
1:28.8730
+6.530
6
D 12
Tuva Gulbrandsen
Bardufoss OG Omegn IF
1:28.8730
+6.530
8
H 12
Sigurd Hansen
Medkila Skiclub
1:28.8750
+6.550
9
H 12
Isak Simonsen
Ankenes SK
1:29.8810
+7.610
10
H 12
David Mathisen
Ballangen Ski
1:30.8920
+8.720
11
D 12
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
1:30.8950
+8.750
11
H 12
Helge Ims
Fjell Skilag
1:30.8950
+8.750
13
D 12
Karoline Wara
Nordreisa IL
1:30.8960
+8.760
14
D 11
Ida Åström
Täfteå IK
1:30.8990
+8.790
15
D 12
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
1:31.9050
+9.850
16
D 12
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
1:31.9060
+9.860
17
D 12
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
1:31.9070
+9.870
18
H 10
Andreas Jörgensen
Ballangen Ski
1:32.9110
+10.910
18
D 11
Moa Lindgren
Täfteå IK
1:32.9110
+10.910
20
H 12
Gjermund Osdal
Medkila Skiclub
1:32.9140
+10.940
21
H 12
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
1:32.9180
+10.980
22
D 12
Hilma Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
1:32.9190
+10.990
23
H 10
Elmeri Helander
Valkeakosken Haka
1:33.9290
+11.1090
24
H 11
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
1:34.9300
+12.1100
25
D 11
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
1:34.9350
+12.1150
26
D 11
Unni Häggrot
Jukkasjärvi IF
1:34.9390
+12.1190
27
D 12
Stine Storaa
Bardufoss OG Omegn IF
1:35.9450
+13.1250
28
D 11
SOL Eirin Norum Birkeland
Senja Ski
1:35.9460
+13.1260
28
D 12
Ebba Marklund
Sunderby SK
1:35.9460
+13.1260
30
D 12
Elina Nordholme
Strömnäs GIF
1:35.9490
+13.1290
31
D 12
Hedda Schulz
Sunderby SK
1:36.9520
+14.1320
32
D 12
Tea Nilsson
Skellefteå SK
1:36.9590
+14.1390
33
D 11
Ingrid Fredheim
Salangen IF Ski
1:37.9620
+15.1420
34
H 12
Emil Berglund
Hemmingsmarks IF
1:37.9640
+15.1440
35
H 11
Torgeir Björnsund
Bardu IL
1:37.9650
+15.1450
36
D 11
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
1:37.9660
+15.1460
37
D 12
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
1:38.9730
+16.1530
38
H 10
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
1:38.9750
+16.1550
38
D 12
Friederike Bie
Bardufoss OG Omegn IF
1:38.9750
+16.1550
40
D 12
Sigrid Tannerdal
Jukkasjärvi IF
1:38.9760
+16.1560
41
D 12
Mathea Solberg
Manndalen Uil
1:38.9780
+16.1580
42
H 11
Lars-ola Blind
Soppero Sameförening
1:39.9810
+17.1610
42
D 12
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
1:39.9810
+17.1610
44
D 10
Martine Skog
Bjerkvik IF
1:39.9820
+17.1620
45
D 12
Lina Lantto
Gällivare SK
1:39.9830
+17.1630
45
H 12
Simon Johannessen
Senja Ski
1:39.9830
+17.1630
47
D 12
Emilia Hörnström
IFK Kiruna
1:39.9840
+17.1640
48
H 9
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
1:39.9850
+17.1650
48
D 11
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
1:39.9850
+17.1650
50
H 11
Marcus Germann
IFK Umeå
1:39.9880
+17.1680
51
H 11
Nikolai Kroken
Bardu IL
1:40.9960
+18.1760
52
H 10
Christen Hansen
Ballangen Ski
1:40.9990
+18.1790
53
H 11
Nikolai Rysletten-Solvoll
Sortland Og Omegn Ski
1:41.10030
+19.1830
54
H 10
Steinar Osdal
Medkila Skiclub
1:42.10100
+20.1900
55
D 11
Isabella Holand-Roth
Fjell Skilag
1:42.10110
+20.1910
56
H 11
Olof-hendric Sikku
Soppero Sameförening
1:42.10160
+20.1960
57
H 12
Theo Arctander Overvik
Bardufoss OG Omegn IF
1:43.10200
+21.2000
58
D 10
Edit Söderlind
IFK Kiruna
1:43.10210
+21.2010
59
D 11
Frida Nicolaisen
Senja Ski
1:43.10240
+21.2040
59
H 11
Viggo Normann
Strömnäs GIF
1:43.10240
+21.2040
61
H 12
Sebastian Molund Enoksen
Fjell Skilag
1:43.10260
+21.2060
62
D 11
Agnes Säfström Niemi
Kalix SK
1:44.10300
+22.2100
62
H 12
Linus Fyrén
OK Sarven
1:44.10300
+22.2100
64
H 12
Hans Erik Stenseth
Manndalen Uil
1:44.10340
+22.2140
65
D 12
Emma Hasselström
Sunderby SK
1:44.10350
+22.2150
65
H 12
Simen Vars Larsstuen
Bardu IL
1:44.10350
+22.2150
67
H 10
Peder Heimdal
Bardu IL
1:44.10360
+22.2160
68
D 10
Vilde Christine Karlsen
Senja Ski
1:45.10400
+23.2200
69
H 9
Nils Wallenius
IFK Umeå
1:45.10430
+23.2230
70
D 12
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
1:45.10480
+23.2280
71
H 12
Erik Gundersen Kvernmo
Bardu IL
1:46.10510
+24.2310
72
H 11
Håvard Berger Vanem
Ankenes SK
1:46.10540
+24.2340
73
D 10
Vanja Furmark
OK Gränsen
1:46.10570
+24.2370
73
D 12
Karoline Tønseth
Lofoten Skiklubb
1:46.10570
+24.2370
75
H 10
Eskil Skillingstad
IF Kilkameratene
1:46.10590
+24.2390
76
D 11
Frida Högbakk
Nordreisa IL
1:47.10600
+25.2400
77
H 11
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
1:47.10610
+25.2410
78
D 10
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
1:47.10660
+25.2460
78
D 11
Sofia Markström
Luleå Gjutarens IF
1:47.10660
+25.2460
80
D 10
Märta Johansson
Sunderby SK
1:47.10670
+25.2470
81
D 12
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
1:48.10730
+26.2530
82
D 10
Ella Hedström
Luleå Gjutarens IF
1:48.10770
+26.2570
83
H 11
Walter Nordmark
Täfteå IK
1:48.10780
+26.2580
84
H 12
Sigurd Isaksen Lyngstad
Manndalen Uil
1:48.10790
+26.2590
85
D 11
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
1:49.10820
+27.2620
86
D 12
Wilja Johansson
OK Sarven
1:49.10840
+27.2640
87
D 11
Sofie Simonsen
Ankenes SK
1:49.10850
+27.2650
88
D 11
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
1:49.10870
+27.2670
89
D 10
Marie Valentine Skjönsfjell
Nordreisa IL
1:49.10890
+27.2690
90
D 10
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
1:50.10930
+28.2730
91
H 11
Henning Kristoffer Fjellå
Medkila Skiclub
1:50.10940
+28.2740
92
H 11
Even Sellevoll
Senja Ski
1:50.10950
+28.2750
93
D 12
Amanda Persson
Kalix SK
1:50.10960
+28.2760
93
D 12
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
1:50.10960
+28.2760
95
H 9
Ørjan Børve
Salangen IF Ski
1:51.11000
+29.2800
96
D 10
Hanna Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
1:51.11020
+29.2820
97
D 11
Mona Holmer
Bjerkvik IF
1:51.11030
+29.2830
98
D 10
Sandra Isaksen Lyngstad
Manndalen Uil
1:51.11040
+29.2840
99
H 11
Christian Sörensen
Salangen IF Ski
1:52.11110
+30.2910
100
H 9
Akseli Tanninen
Valkeakosken Haka
1:52.11130
+30.2930
101
D 12
Elin Paganus
IFK Kiruna
1:53.11200
+31.3000
102
D 11
Marina Helgesen
Medkila Skiclub
1:53.11210
+31.3010
103
D 10
Tora Heimdal
Bardu IL
1:54.11320
+32.3120
103
H 11
Brynjar Sagerup
Salangen IF Ski
1:54.11320
+32.3120
105
H 11
Alexander Wärne
Bodens SK
1:54.11350
+32.3150
106
H 10
Per Johan Flakken Bille
Ankenes SK
1:55.11400
+33.3200
107
D 10
Andrea Løveng Monkan
Ankenes SK
1:55.11450
+33.3250
108
H 9
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
1:55.11460
+33.3260
109
H 10
Theodor Engen
Bardu IL
1:55.11490
+33.3290
110
D 9
Ann-merethe Sikku
Soppero Sameförening
1:56.11500
+34.3300
111
D 10
Johanne Fedreheim
Bjerkvik IF
1:56.11560
+34.3360
112
D 9
Bianca Vanessa Eriksen
Manndalen Uil
1:56.11570
+34.3370
112
D 11
Solveig Strand Töllefsen
Medkila Skiclub
1:56.11570
+34.3370
114
H 10
Martin Larsson
Älvsby IF SK
1:57.11640
+35.3440
115
D 10
Ellen Virding
Bodens SK
1:57.11660
+35.3460
116
D 10
Vilma Majbäck
Jukkasjärvi IF
1:57.11690
+35.3490
117
H 11
Marelius Johansen
Sortland Og Omegn Ski
1:58.11710
+36.3510
118
D 10
Andrea Kristoffersen
Ballangen Ski
1:58.11760
+36.3560
119
H 12
Martin Fedreheim
Bjerkvik IF
1:58.11780
+36.3580
120
D 11
Siri Kristiansen
IFK Kiruna
1:59.11800
+37.3600
121
H 9
Edvin Koskenniemi
Täfteå IK
1:59.11830
+37.3630
121
H 10
Einar Olsson
Kalix SK
1:59.11830
+37.3630
123
D 11
Sunniva Børve
Salangen IF Ski
1:59.11870
+37.3670
124
D 9
Rebecca Holand-Roth
Fjell Skilag
1:59.11890
+37.3690
125
H 12
Eddie Tornberg
IFK Kiruna
2:01.12000
+39.3800
126
D 11
Josefin Persson
Kalix SK
2:01.12040
+39.3840
127
D 10
Mari Alsos Höglin
Medkila Skiclub
2:01.12070
+39.3870
127
D 11
Aslaug Marie Henriksen
Nordreisa IL
2:01.12070
+39.3870
129
H 10
Nils-markus Marakatt
IFK Kiruna
2:02.12100
+40.3900
130
D 9
Linnèa Persson
Kalix SK
2:02.12110
+40.3910
131
D 11
Frida Skånhaug
Fjell Skilag
2:02.12120
+40.3920
132
D 12
Madeleine Övrevoll
Fjell Skilag
2:02.12190
+40.3990
133
D 9
Nora Hennie Skog
Bjerkvik IF
2:03.12250
+41.4050
134
D 10
Helena Johannessen
Ankenes SK
2:03.12280
+41.4080
135
D 9
Ella Åström
Täfteå IK
2:03.12290
+41.4090
136
H 9
Mathias Foshaug
Ankenes SK
2:04.12300
+42.4100
137
D 11
Hansine Tønseth
Lofoten Skiklubb
2:04.12330
+42.4130
137
H 12
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
2:04.12330
+42.4130
139
H 11
Noah Østvik
Salangen IF Ski
2:05.12400
+43.4200
140
D 9
Karoline Sagnes Jørgensen
Ballangen Ski
2:06.12590
+44.4390
141
D 10
Antonia Schramm
Lofoten Skiklubb
2:08.12700
+46.4500
142
D 9
Milly Hansson
Malmbergets AIF
2:10.12930
+48.4730
143
D 9
Johanne Ims
Fjell Skilag
2:10.12960
+48.4760
144
D 10
Emma Fjällborg
IFK Kiruna
2:10.12990
+48.4790
145
H 9
Aksel Kristiansen
IFK Kiruna
2:11.13060
+49.4860
146
D 9
Thea Berglund
Bodens SK
2:11.13070
+49.4870
147
D 11
Sofie Lysgaard
Medkila Skiclub
2:13.13220
+51.5020
148
D 9
Lova Blind Juhlin
Soppero Sameförening
2:13.13230
+51.5030
149
D 9
Siril Vars-Larsstuen
Bardu IL
2:13.13240
+51.5040
150
H 9
Even Fedreheim
Bjerkvik IF
2:14.13300
+52.5100
151
H 9
Daniel Helgesen
Medkila Skiclub
2:15.13440
+53.5240
152
D 9
Joelina Viksten
Malmbergets AIF
2:16.13580
+54.5380
153
D 10
Emma Lambertsen
Fjell Skilag
2:19.13880
+57.5680
154
H 9
Tinus Heimdal
Bardu IL
2:22.14100
+1:00.5900
155
D 9
Saga Persson
Kalix SK
2:23.14260
+1:01.6060
156
D 9
My Gunnelbrand
IFK Kiruna
2:25.14430
+1:03.6230
157
D 10
Sigrid Berger Vanem
Ankenes SK
2:31.15020
+1:09.6820
158
H 9
Oliver Langlete
Lofoten Skiklubb
2:31.15060
+1:09.6860
159
D 9
Nathalie Kroken
Bardu IL
2:31.15090
+1:09.6890
160
D 9
Michelle Gustafsson
Malmbergets AIF
2:32.15130
+1:10.6930
160
D 10
Tuva Selnes
Ballangen Ski
2:32.15130
+1:10.6930
162
D 9
Hannah Thomassen
Bardu IL
2:32.15150
+1:10.6950
163
D 10
Lisabeth Thomassen
Bardu IL
2:37.15620
+1:15.7420
164
D 9
Mari Bjørkli Olsen
Senja Ski
2:44.16390
+1:22.8190
165
D 9
Hanna Solum
Fjell Skilag
2:45.16450
+1:23.8250
166
H 9
Måns Hörnström
IFK Kiruna
2:51.17000
+1:29.8800
Logga in för att slippa de här annonserna
167
H 9
Peder Kristoffersen
Ballangen Ski
5:02.30170
+3:40.21970
168
H 9
Jon Nilas Furmark
OK Gränsen
23:59:59.8639800
168
D 10
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
168
H 11
Kevin Lindmark
Bodens SK
23:59:59.8639800
168
D 12
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
168
H 12
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800