Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
UVK-rullen
2017-09-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:32:31.555000
82.3p
2
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:35:21.572010
+2:50.16910
78.9p
3
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:35:21.572050
+2:50.16950
78.9p
4
Fredrik Wallström
Naprapat Walle SK
1:35:25.572400
+2:54.17300
78.8p
5
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
1:37:50.586900
+5:19.31800
76.2p
6
Kenneth Berglund
AXA SC
1:39:13.595200
+6:42.40100
74.7p
7
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:39:14.595300
+6:43.40200
74.7p
8
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:39:15.595400
+6:44.40300
74.7p
9
Alexander Lundh
Halmstad OK
1:39:16.595500
+6:45.40400
74.7p
10
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:39:22.596100
+6:51.41000
74.6p
11
Björn Lystedt
Stockholm
1:40:53.605200
+8:22.50100
73.1p
12
david ekstedt
Ufk
1:41:28.608700
+8:57.53600
72.5p
13
Tobias Malm
Bålsta SK
1:42:02.612100
+9:31.57000
72.0p
14
Erik Hållström
Naprapat Walle SK
1:42:04.612300
+9:33.57200
71.9p
15
Mikael Markstedt
Stockholms RK
1:42:08.612700
+9:37.57600
71.9p
16
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:43:14.619300
+10:43.64200
70.8p
17
Rickard Molin
Naprapat Walle SK
1:43:41.622000
+11:10.66900
70.4p
18
Jonas Sjölin
Nässjö Ski
1:43:58.623700
+11:27.68600
70.2p
19
Johan Klinga
AXA SC
1:43:59.623800
+11:28.68700
70.2p
20
Johan Lundgren
Stockholms RK
1:44:01.624000
+11:30.68900
70.1p
21
Daniel Jonsson
Rembo IK
1:44:02.624100
+11:31.69000
70.1p
22
Romain Balieu
Stockholms RK
1:44:03.624200
+11:32.69100
70.1p
22
Jens Kirk
Stockholms RK
1:44:03.624200
+11:32.69100
70.1p
24
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:44:11.625000
+11:40.69900
70.0p
25
Lennart Holmström
IF Åland
1:46:30.638900
+13:59.83800
68.0p
26
Daniel Ehn
Norbergs SK
1:47:28.644700
+14:57.89600
67.2p
27
Lennart Romin
Gävle Skidkamrater
1:48:03.648200
+15:32.93100
66.7p
27
Magnus Hult
Norrbärke SK
1:48:03.648200
+15:32.93100
66.7p
29
Fredrik Björck
IK Rex
1:48:07.648600
+15:36.93500
66.6p
30
Benjamin Lembke
Linköpings SK
1:49:18.655700
+16:47.100600
65.7p
31
Tommy Vikman
Gimo IF SK
1:49:21.656000
+16:50.100900
65.6p
32
Simon Jonsson
Storviks IF
1:49:26.656500
+16:55.101400
65.6p
33
Andreas Venngren
Östervåla IF
1:49:36.657500
+17:05.102400
65.4p
34
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
1:49:52.659100
+17:21.104000
65.2p
34
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
1:49:52.659100
+17:21.104000
65.2p
36
Mikael Gelin
Bålsta SK
1:50:25.662400
+17:54.107300
64.8p
37
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:50:51.665000
+18:20.109900
64.5p
38
Kent Persson
Roslagsbro IF
1:50:55.665400
+18:24.110300
64.4p
39
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
1:51:04.666300
+18:33.111200
64.3p
40
Alex Kamelod
Tunafors SK
1:51:21.668000
+18:50.112900
64.1p
41
Johan Gustafsson
Häverödals SK
1:51:29.668800
+18:58.113700
64.0p
42
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
1:52:13.673200
+19:42.118100
63.5p
43
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:52:17.673600
+19:46.118500
63.4p
44
Joakim Holmgren
Tunafors SK
1:52:19.673800
+19:48.118700
63.4p
45
Peter Davidsson
JMs PF
1:52:24.674300
+19:53.119200
63.3p
46
Thomas Lundberg
Mälarö SOK
1:52:30.674900
+19:59.119800
63.3p
47
Erik Brisenheim
Stockholms RK
1:52:44.676300
+20:13.121200
63.1p
48
Klas Carlsson
Ufk
1:53:14.679300
+20:43.124200
62.7p
49
Göran Klinga
AXA SC
1:54:33.687200
+22:02.132100
61.8p
50
Jens Andersson
Sollentuna
1:54:54.689300
+22:23.134200
61.5p
51
Thomas Byrberg
Järfälla Skidklubb
1:55:02.690100
+22:31.135000
61.5p
52
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:55:14.691300
+22:43.136200
61.3p
53
Hans Johansson
IK Jarl Rättvik
1:55:27.692600
+22:56.137500
61.2p
54
Tommy Finell
Sundbybergs IK
1:56:36.699500
+24:05.144400
60.4p
55
Erik Johansson
Västerås Skidklubb
1:56:52.701100
+24:21.146000
60.2p
56
Christer Hördell
Stockholms RK
1:57:01.702000
+24:30.146900
60.1p
57
Magnus Andersson
Hudiksvalls IF
1:57:38.705700
+25:07.150600
59.7p
58
Sven Rindegren
AXA SC
1:58:48.712700
+26:17.157600
59.0p
59
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
1:58:54.713300
+26:23.158200
58.9p
60
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
1:59:47.718600
+27:16.163500
58.3p
61
Marcus Svedare
IK Rex
2:00:46.724500
+28:15.169400
57.7p
62
Björn Norberg
Hällbybrunns IF
2:01:48.730700
+29:17.175600
57.1p
63
Johan Fornander
IK Rex
2:02:03.732200
+29:32.177100
57.0p
64
David Svedberg
Enköping
2:02:04.732300
+29:33.177200
56.9p
65
Kjell Lindén
Stockholms RK
2:02:32.735100
+30:01.180000
56.7p
66
Jimmy Schiöld
Österåker
2:02:54.737300
+30:23.182200
56.5p
67
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:03:20.739900
+30:49.184800
56.2p
68
Ola Backlund
Orsa SK
2:03:31.741000
+31:00.185900
56.1p
69
Patrick Pring
AXA SC
2:03:52.743100
+31:21.188000
55.9p
70
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
2:06:06.756500
+33:35.201400
54.7p
71
Daniel Söderström
Sportringen Sollefteå
2:06:34.759300
+34:03.204200
54.4p
72
Mikael Ekholm
Sportringen Sollefteå
2:06:35.759400
+34:04.204300
54.4p
73
Petter Wiberg
Uppsala SLK
2:10:04.780300
+37:33.225200
52.6p
74
Niklas Wenngren
Östervåla IF
2:14:55.809400
+42:24.254300
50.2p
75
Johan Edlund
Almby IK
2:23:10.858900
+50:39.303800
46.7p
76
Gustaf Af Petersens
Bålsta SK
2:27:13.883200
+54:42.328100
45.1p
77
Eric Lennerman
Ufk
2:29:22.896100
+56:51.341000
44.3p
78
Jonas Brink
Bälinge IF
2:43:12.979100
+1:10:41.424000
39.9p
-
Fredrik Ström
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Glenn Källström
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
-
Pontus Tillenius
Wattholma IF
23:59:58.8639700
-
Mika Ejenström
Värmdö
23:59:58.8639700
-
Martin Eriksson
Lima IF
23:59:58.8639700
-
Per Af Geijerstam
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Robert Boman
Bollsta IK
23:59:59.8639800
-
Knut-Eric Joslin
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
Adam Dahl
AXA SC
23:59:59.8639800
-
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Hedin
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
Magnus Karlsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Tommie Lindblom
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Johan Månflod
Ufk
23:59:59.8639800
-
Per Thörnqvist
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Håkan Nord
Ufk
23:59:59.8639800
-
David Olsson
Österfärnebo IF
23:59:59.8639800
-
Jari Toivanen
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Dan Wallerman
Ingarö IF
23:59:59.8639800
-
Per-Olov Andersson
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)