Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsrullen
2017-07-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
44km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Byström
Lager 157
1:39:17.595610
83.7p
2
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:39:18.595700
+0
83.6p
3
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:39:18.595760
+1.50
83.6p
4
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:39:46.598520
+29.2810
83.1p
5
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:42:00.611920
+2:43.16210
80.5p
6
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:42:43.616250
+3:26.20540
79.7p
7
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:42:45.616430
+3:28.20720
79.7p
8
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
1:45:30.632930
+6:13.37220
76.8p
9
Niklas Härdin
Norrbärke SK
1:47:17.643660
+8:00.47950
75.1p
10
Jan Östlund
Högbo GOIF
1:48:15.649440
+8:58.53730
74.1p
11
Erik Hållström
Valbo Aif
1:50:01.660060
+10:44.64350
72.5p
12
Daniel Jonsson
Rembo IK
1:50:05.660470
+10:48.64760
72.5p
13
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
1:50:52.665100
+11:34.69390
71.8p
14
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
1:50:52.665190
+11:35.69480
71.8p
15
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:52:09.672880
+12:52.77170
70.6p
16
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:52:12.673110
+12:55.77400
70.6p
17
Thomas Eriksson
MKK
1:52:12.673180
+12:55.77470
70.6p
18
Lennart Romin
Gävle SK
1:53:09.678880
+13:52.83170
69.8p
19
Anders Ericsson
IFK Hedemora SK
1:58:33.711210
+19:16.115500
65.6p
20
Daniel Ehn
Norbergs SK
1:59:47.718670
+20:30.122960
64.7p
21
Göran Klinga
Axa SC
1:59:59.719870
+20:42.124160
64.5p
22
Peter Mårtensson
Axa SC
2:00:14.721300
+20:56.125590
64.4p
23
Emil Arnlund
Axa SC
2:02:32.735150
+23:15.139440
62.8p
24
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:03:01.738070
+23:44.142360
62.4p
25
Christer Hördell
Stockholms RK
2:05:03.750260
+25:46.154550
61.1p
26
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:05:44.754320
+26:27.158610
60.7p
27
Per Söderberg
Västerås
2:06:56.761500
+27:38.165790
59.9p
28
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:08:22.770120
+29:05.174410
59.1p
29
Mats Carlson
Brottby SK
2:10:17.781630
+31:00.185920
58.0p
30
Göran Holmsten
Västerås Skidklubb
2:11:06.786550
+31:49.190840
57.5p
31
Tomas Gustafsson
Stora Skedvi IK
2:12:22.794180
+33:05.198470
56.8p
32
Per Lagerström
Västerås Skidklubb
2:12:56.797590
+33:39.201880
56.5p
33
Peter Åhlén
Norbergs Ck
2:13:33.801230
+34:16.205520
56.1p
34
Urho Hakso
Föreningen Engelbrektsloppet
2:15:20.811910
+36:03.216200
55.2p
35
Mats Thunwall
Fagersta Södra IK
2:20:02.840190
+40:45.244480
52.8p
36
Robin Lundin
Skuttunge SK
2:22:50.856930
+43:33.261220
51.5p
37
Stefan Åhlén
Norbergs Ck
2:23:48.862730
+44:31.267020
51.1p
38
Justin Walemark
Stockholms Kajakklubb
2:24:08.864760
+44:51.269050
51.0p
39
Petteri Olkkola
Flängan IF
2:24:41.868010
+45:24.272300
50.7p
40
Fredrik Pagmen
Axa SC
2:28:21.890070
+49:04.294360
49.1p
41
Jimmy Spolander
Norbergs Ck
2:31:52.911150
+52:35.315440
47.7p
42
Jan Gerhardsson
Motala Aif SK
2:33:24.920300
+54:06.324590
47.1p
43
Renny Asplund
Skuttunge SK
2:45:22.992180
+1:06:05.396470
43.0p
44
Tor Mellbye
Länsförsäkringar IF
2:45:47.994650
+1:06:30.398940
42.9p
45
Per Anders Ekberg
Axa SC
2:51:59.1031840
+1:12:42.436130
41.0p
46
Peter Jannborg
Västerås Skidklubb
2:57:34.1065370
+1:18:17.469660
39.5p
47
Stefan Furne
IK Hakarpspojkarna
3:06:05.1116460
+1:26:48.520750
37.3p
48
Victor Rocha
Slussfors IK
3:45:35.1353470
+2:06:18.757760
29.8p
49
Vinicius Dos Santos Rocha
Ekebyholm
3:55:38.1413790
+2:16:21.818080
28.3p
-
Per Olov Andersson
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Michael Hedström
Zinkgruvans IF
23:59:58.8639700
-
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
23:59:59.8639800
-
Lukas Berglund
NTNUI
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)