Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2017-11-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofie Oskarsson
SK Leksand
12:22.74160
75.6p
2
Alicia Persson
Stockviks SF
12:23.74200
+0
75.5p
3
Moa Hansson
Landsbro IF SK
12:24.74330
+1.70
75.4p
4
Lea Fischer
Sui
12:27.74600
+4.340
75.2p
5
Astrid Stav
Nor
12:27.74660
+5.400
75.2p
6
Ingvild Larsen Mikaelsen
Norway
12:31.75090
+9.830
74.8p
7
Stine Lise Truu
Est
12:38.75700
+15.1440
74.4p
8
Alise Einmo
Nor
12:40.75910
+17.1650
74.2p
9
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
12:42.76100
+19.1840
74.1p
10
Kristina Axelsson
Sya SK
12:43.76240
+20.1980
74.0p
11
Louise Lindström
Högbo GIF
12:43.76260
+21.2000
74.0p
12
Witta Walcher
Austria
12:53.77280
+31.3020
73.2p
13
Josefina Sundman
Fin
12:54.77360
+32.3100
73.1p
14
Anna Grøntjernet
Nor
12:55.77490
+33.3230
73.0p
15
Johanna Andersson
IFK Mora SK
12:59.77810
+36.3550
72.8p
16
Ida Palmberg
Högbo GIF
13:01.78000
+38.3740
72.7p
17
Ragnhild Mogstad
Norway
13:01.78070
+39.3810
72.6p
18
Torunn Taksgaard
Norway
13:07.78630
+44.4370
72.2p
19
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
13:08.78740
+45.4480
72.1p
20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13:12.79190
+50.4930
71.8p
21
Vilde Austad
Nor
13:13.79200
+50.4940
71.8p
22
Sofie Mohn
Norway
13:15.79410
+52.5150
71.7p
22
Synne Brovold
Nor
13:15.79410
+52.5150
71.7p
24
Katharina Brudermann
Austria
13:16.79510
+53.5250
71.6p
25
Ida Persson
Högbo GIF
13:19.79880
+57.5620
71.3p
26
Pernille Gullikstad
Nor
13:27.80680
+1:05.6420
70.8p
27
Nora Jacobsson
Rembo IK
13:28.80740
+1:05.6480
70.7p
28
Alba Puigdefabregas
Spain
13:28.80770
+1:06.6510
70.7p
29
Tilda Jacobsson
Rembo IK
13:30.80960
+1:08.6700
70.6p
30
Malin Einmo
Norway
13:31.81030
+1:08.6770
70.5p
30
Julie Karlsen
Norway
13:31.81030
+1:08.6770
70.5p
32
Amelia Furunäs
Malungs IF
13:31.81040
+1:08.6780
70.5p
33
Gabriella Thors
Malungs IF
13:32.81180
+1:10.6920
70.4p
34
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:40.81970
+1:18.7710
69.9p
35
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
13:47.82600
+1:24.8340
69.5p
36
Petra Forsman
Öje IF
13:48.82760
+1:26.8500
69.4p
37
Hanne Wilberg Rofstad
Nor
13:55.83480
+1:33.9220
68.9p
38
Elin Andersson
Stuguns SK
13:59.83850
+1:36.9590
68.7p
39
Fanny Johansson
Stockviks SF
14:04.84360
+1:42.10100
68.3p
40
Vendela Blom
Stockviks SF
14:10.84950
+1:47.10690
68.0p
41
Sanna Forsman
Öje IF
14:12.85110
+1:49.10850
67.9p
42
Maja Eriksson
Filipstads SF
14:12.85150
+1:49.10890
67.8p
43
Alva Sköld
Häverödals SK
14:14.85340
+1:51.11080
67.7p
44
Elise Nilsen
Norway
14:15.85430
+1:52.11170
67.7p
44
Frida Olofsson
Vårby IK
14:15.85430
+1:52.11170
67.7p
46
Gabriella Pålsson
Utrikes Skidklubb
14:16.85560
+1:54.11300
67.6p
47
Madelene Melin
Malungs IF
14:26.86520
+2:03.12260
67.0p
48
Wilma Björkman
IFK Mora SK
14:27.86650
+2:04.12390
66.9p
49
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
14:30.86990
+2:08.12730
66.7p
50
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
14:33.87270
+2:11.13010
66.5p
50
Sarakajsa Hermansson
Offerdals SK
14:33.87270
+2:11.13010
66.5p
52
Julia Nilsson
Offerdals SK
14:38.87740
+2:15.13480
66.2p
53
Solveig Dyrdahl
Norway
14:44.88370
+2:22.14110
65.9p
54
Maja Karlsson
Årjängs IF
14:44.88380
+2:22.14120
65.9p
55
Lucia Michalickova
Slovakia
14:45.88430
+2:22.14170
65.8p
56
Julia Jonsson
Jättendals IF
14:50.88980
+2:28.14720
65.5p
57
Maja Petersson
Vårby IK
14:56.89570
+2:34.15310
65.2p
58
Signe Hofstad
Norway
14:58.89740
+2:35.15480
65.1p
59
Moa West
SK Bore
14:59.89810
+2:36.15550
65.0p
60
Karolina Yngvesson
Rembo IK
15:00.89930
+2:37.15670
64.9p
61
Johanna Ingard
IK Rex
15:08.90740
+2:45.16480
64.5p
62
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15:10.90980
+2:48.16720
64.3p
63
Sara Uddegård
Offerdals SK
15:18.91730
+2:55.17470
63.9p
64
Gígja Björnsdóttir
Island
15:20.91980
+2:58.17720
63.8p
65
Emma Olsson
Vassunda IF
15:25.92440
+3:02.18180
63.5p
66
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
15:29.92870
+3:07.18610
63.3p
67
Gabriella Bengtson
IK Stern
15:31.93060
+3:09.18800
63.2p
68
Ida Eriksson
Malungs IF
15:38.93750
+3:15.19490
62.8p
69
Matilda Melén
Falu IK Skidklubb
15:50.94960
+3:28.20700
62.2p
70
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
16:29.98870
+4:07.24610
60.2p
71
Johanna Dahl
Vårby IK
16:55.101440
+4:32.27180
58.9p
72
Linnea Sjödin
Rembo IK
17:01.102020
+4:38.27760
58.6p
73
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
17:35.105400
+5:12.31140
57.1p
74
Michelle Björklin
Rehns BK
19:28.116790
+7:06.42530
52.4p
-
Karin Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Jenny Edin
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Johanna Fjerdingen Moan
Nor
23:59:59.8639800
-
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)