Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
19km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
58:50.352960
71.2p
2
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:02:21.374030
+3:30.20970
66.5p
3
Madeleine Dahlin
Kovlands IF
1:03:49.382860
+4:59.29800
64.7p
4
Elin Mattsson
SK Bore
1:08:49.412820
+9:58.59760
59.3p
5
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:08:49.412850
+9:58.59790
59.3p
6
Malin Sjöblom
Ås IF
1:14:15.445470
+15:25.92410
54.4p
7
Mikaela Finn
Östersunds SK
1:14:57.449620
+16:06.96560
53.8p
8
Jenny Olsson
Trångsvikens IF
1:14:57.449690
+16:07.96630
53.8p
9
Linnea Nilsson-waara
Älvsby IF SK
1:16:25.458440
+17:34.105380
52.6p
10
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:19:05.474410
+20:14.121350
50.6p
11
Lina Hallquist
Åsarna IK
1:19:42.478160
+20:52.125100
50.2p
12
Hanna Eklund
Ås IF
1:19:47.478640
+20:56.125580
50.1p
13
Åsa Zachrisson
Järpens SK
1:19:56.479510
+21:05.126450
50.0p
14
Karin Estensson
Vallbo SK
1:21:15.487410
+22:24.134350
49.1p
15
Katarina Lindgren
Umara SC
1:21:50.490970
+23:00.137910
48.7p
16
Irene Kempe
Trångsvikens IF
1:30:48.544700
+31:57.191640
43.4p
17
Linda Karlsson
Marieby GoIF
1:31:05.546470
+32:15.193410
43.2p
18
Frida Grahn
Hegevall Enterprise
1:32:18.553760
+33:28.200700
42.6p
19
Anna Sjöberg
Skiteam Novo Nordisk
1:32:42.556190
+33:52.203130
42.4p
20
Lena Liner
Sockertoppen IF
1:32:52.557170
+34:02.204110
42.3p
21
Agneta Lövefelt
No Club
1:32:56.557560
+34:06.204500
42.3p
23
Madde Holmblad
Munkflohögens IF
1:34:05.564480
+35:15.211420
41.7p
24
Johanna Lagerholm
Team Tott
1:34:53.569210
+36:02.216150
41.3p
25
Kristina Larsson
Göteborg/Majorna OK
1:36:37.579680
+37:47.226620
40.5p
26
Elisabeth Persson
Fåkers IK
1:39:00.593950
+40:09.240890
39.4p
27
Maria Holmlund
Axa SC
1:41:49.610860
+42:59.257800
38.2p
28
Sofie Törner
No Club
1:42:40.615950
+43:49.262890
37.9p
29
Hanna Rudeklint
NCC Construction
1:43:59.623860
+45:09.270800
37.4p
30
Caroline Olsson
Trafikverkets FF
1:44:00.623990
+45:10.270930
37.4p
31
Anette Agestam
Östersund
1:44:08.624750
+45:17.271690
37.3p
32
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
1:46:23.638260
+47:33.285200
36.4p
-
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)