Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup sprint
2017-12-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
2
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
3
H 18
Malte Stefansson
Oxbergs IF
4
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
5
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
6
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
7
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
8
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
9
H 18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
10
H 18
Adam Boman
Tranemo IF
11
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
12
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
13
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
14
H 18
Mårten Gedda
OK Landehof
15
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
16
H 18
Beinn Horsfall
Storbritannien
17
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
18
H 18
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
19
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
20
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
21
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
22
H 18
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
24
H 18
Arvid Värmsjö
SK Bore
25
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
26
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
27
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
28
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
29
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
30
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
31
H 18
Emil Rapp
SK Leksand
32
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
33
H 18
Anton Björk
Orsa SK
34
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
35
H 18
Paulius Januskevicius
Lithuania
36
H 18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
37
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
38
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
39
H 18
Albin Berger
Domnarvets GOIF
40
H 18
Linus Rydin
Tranemo IF
41
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
42
H 18
David Höglund
IFK Mora SK
43
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
44
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
45
H 18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
46
H 18
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
47
H 18
Vincent Johnson
Matfors SK
48
H 18
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
49
H 18
Edvinas Simonutis
Lithuania
50
H 18
Harald Östensen
IFK Skövde SK
51
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
52
H 18
Andreas Albinsson
SK Bore
53
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
54
H 18
Charles Harrigan
Storbritannien
55
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
56
H 18
Cameron Cruickshank
Storbritannien
57
H 18
Harald Carling
Falu IK
58
H 18
Alexander Bohle
Storbritannien
59
H 18
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
60
H 20
Gustav Berglund
IFK Mora SK
61
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
62
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
63
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
64
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
65
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
66
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
67
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
68
H 20
Elias Andersson
Landsbro IF SK
69
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
70
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
71
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
72
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
73
H 20
Anton Elvseth
Norway
74
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
75
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
76
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
77
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
78
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
79
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
80
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
81
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
82
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
83
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
84
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
85
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
86
H 20
Edvin Nordström
Brottby SK
87
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
88
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
89
H 20
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
90
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamn
91
H 20
Sebastian Eriksson
Rembo IK
92
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
93
H 20
Sebastian Jansson
Sälens IF
94
H 20
Karl Ingard
IK Rex
95
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
96
H 20
Albert Carling
Falu IK
97
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
98
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
99
H 20
Petter Persson
Borås SK
100
H 20
Olle Westin
IK Stern
101
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
102
H 20
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
103
H 20
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
104
H 20
Oliver Newman
Storbritannien
105
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
106
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
107
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
108
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
109
H 20
Jack Karlsson
Garphyttans IF
110
H 20
Ludvig Karlsson
Järpens SK
111
H 20
Simon Lundberg
SK Bore
112
H 21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
113
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
114
H 21
Simon Persson
IFK Umeå
115
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
116
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
117
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
118
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
119
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
120
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
121
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
122
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
123
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
124
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
125
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
126
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
127
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
128
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
129
H 21
Kentaro Ishikawa
Japan
130
H 21
Øystein Tallhaug Engelstad
Norway
131
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
132
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
133
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
134
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
135
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
136
H 21
Axel Ekström
Garphyttans IF
137
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
138
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
139
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
140
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
141
H 21
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
142
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
143
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
144
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
145
H 21
Petter Hedman
IFK Umeå
146
H 21
Isak Stianson Pedersen
Island
146
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
148
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
149
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
150
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
151
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
152
H 21
Torstein Buan Røvik
Norway
153
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
154
H 21
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
155
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
156
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
157
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
158
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
159
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
160
H 21
Max Novak
Offerdals SK
161
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
162
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
163
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
164
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
165
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
166
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
167
H 21
Jaunius Drusys
Lithuania
168
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
169
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
170
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
171
H 21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
172
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
173
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
174
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
175
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
176
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
177
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
178
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
179
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
180
H 21
John Leander
Åsarna IK
181
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
182
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
183
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
184
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
185
H 21
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
186
H 21
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
187
H 21
Mantas Strolia
Lithuania
188
H 21
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
189
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
190
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
191
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
192
H 21
William Westerlund
Falu IK
193
H 21
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
194
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
195
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
196
H 21
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
197
H 21
David Larsson
Hudiksvalls IF
198
H 21
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
199
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
200
H 21
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
202
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
203
H 21
Carl Olander
IK Stern
204
H 21
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
205
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
206
H 21
Erik Björkman
Täfteå IK
207
H 21
Sam CAIRNS
Storbritannien
208
H 21
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
209
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
210
H 21
Martin Edman
Ulricehamns IF
211
H 21
David Thorell
IK Stern
212
H 21
Henrik Fröjd
Rehns BK
213
H 21
Jonas Persson
Trönö IK
214
H 21
Andreas Viker
IK Stern
215
H 21
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
216
H 21
Linus Bohman
Idre SK
217
H 21
Alexander Svensson
Äspereds IF
218
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
1.1km
Längdskidor, Fristil
1
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
D 18
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
5
D 18
Louise Lindström
Högbo GIF
6
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
7
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
8
D 18
Maria Novak
Offerdals SK
9
D 18
Emma Jönsson
Östersunds SK
10
D 18
Julie Henriette Arnesen
Norway
11
D 18
Alicia Jansson
Filipstads SF
12
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
13
D 18
Alva Sköld
Häverödals SK
14
D 18
Judith Dolleris
IFK Mora SK
15
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
16
D 18
Elin Schagerström
Garphyttans IF
17
D 18
Nora Lignell
Lucksta IF
18
D 18
Ella Olsson
Sågmyra SK
19
D 18
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
20
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
21
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
22
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
23
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
24
D 18
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
25
D 18
Maja Eriksson
Filipstads SF
26
D 18
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
27
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
28
D 18
Louise Adolfsson
SK Bore
29
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
30
D 18
Kerstin Näslund
SK Bore
31
D 18
Johanna Johansson
Tranemo IF
32
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
33
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
34
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
35
D 18
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
36
D 18
Elsa Persson
IK Fryken
37
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
38
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
39
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
40
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
41
D 18
Minna Seger
Garphyttans IF
42
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
43
D 18
Alva Andreasson
IK Fryken
44
D 18
Elin Storm
Lima IF
45
D 18
Axelina Jonsson
Rembo IK
46
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
47
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
48
D 18
Fausta Repeckaite
Lithuania
49
D 18
Elizabeth Ireland
Storbritannien
50
D 20
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
51
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
52
D 20
Tua Dahlgren
Offerdals SK
53
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
54
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
55
D 20
Johanna Andersson
IFK Mora SK
56
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
57
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
58
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
59
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
60
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
61
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
62
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
63
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
64
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
65
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
66
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
67
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
68
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
69
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
70
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
71
D 20
Carolina Yngvesson
Rembo IK
72
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
73
D 20
Lucia Michalickova
Östersunds SK
74
D 20
Moa Westh
SK Bore
75
D 20
Elin Theander
Malungs IF
76
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
77
D 20
Sofia Berglund
IFK Mora SK
78
D 20
Michela Andreasson
Gillberga SK
79
D 20
Fanny Johansson
Stockviks SF
80
D 20
Gígja Björnsdóttir
Island
81
D 20
Emma Wasell
Järpens SK
82
D 20
Emma Nordberg
Ulricehamn
83
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
84
D 20
Nora Nordlund
Hudiksvalls IF
85
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
86
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
87
D 21
Moa Lundgren
IFK Umeå
88
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
89
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
90
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
91
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
92
D 21
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
93
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
94
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
95
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
96
D 21
Patricija Eiduka
Latvia
97
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
98
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
99
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
100
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
101
D 21
Annika Taylor
Storbritannien
102
D 21
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
103
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
104
D 21
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
105
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
106
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
107
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
108
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
109
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
110
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
111
D 21
Inga Pashkovska
Latvia
112
D 21
Nichole Bathe
Storbritannien
113
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
114
D 21
Mimmi Björn
IFK Umeå
115
D 21
Emma Björklund
IFK Mora SK
116
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
117
D 21
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
118
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
119
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
120
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
121
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
122
D 21
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
123
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
124
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
125
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
126
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
127
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
128
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
129
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
130
D 21
Kristrun Gudnadottir
Island
131
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
132
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
133
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
134
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen
135
D 21
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
136
D 21
Emma Jonsson
Åsarna IK
137
D 21
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
138
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
139
D 21
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
140
D 21
Ellionore Bäckman
Hede SK
141
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
142
D 21
Hanna Fritz
Filipstads SF
143
D 21
Johanna Cavallin
Högbo GIF
144
D 21
Malin Jonsson
IK Stern
145
D 21
Holly Rees-lay
Storbritannien
146
D 21
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
147
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK