Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Distans
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
13:05.78410
81.8p
2
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
13:23.80270
+18.1760
79.8p
3
Emma Larsson
IFK Mora SK
13:54.83340
+49.4830
76.8p
4
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:58.83760
+53.5250
76.4p
5
Sofie Oskarsson
SK Leksand
14:03.84280
+58.5770
75.9p
6
Linn Svahn
IFK Umeå
14:10.84920
+1:05.6410
75.4p
7
Tua Dahlgren
Offerdals SK
14:11.85020
+1:06.6510
75.3p
8
Josefina Sundman
Åsarna IK
14:30.86980
+1:25.8470
73.5p
9
Kristina Axelsson
Sya SK
14:33.87220
+1:28.8710
73.3p
10
Evelina Niemi
Kalix SK
14:35.87470
+1:30.8960
73.1p
11
Johanna Andersson
IFK Mora SK
14:36.87530
+1:31.9020
73.1p
12
Vendela Blom
Stockviks SF
14:36.87570
+1:31.9060
73.0p
13
Alicia Persson
Stockviks SF
14:42.88190
+1:37.9680
72.5p
14
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
14:49.88830
+1:44.10320
72.0p
15
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
14:51.89010
+1:46.10500
71.8p
16
Sandra Wiig
Stockviks SF
14:53.89220
+1:48.10710
71.6p
17
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
14:54.89320
+1:49.10810
71.6p
18
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
14:55.89410
+1:50.10900
71.5p
19
Ida Gustavsson
IFK Umeå
15:06.90580
+2:01.12070
70.5p
20
Ida Palmberg
Högbo GIF
15:12.91160
+2:07.12650
70.1p
21
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
15:12.91190
+2:07.12680
70.1p
21
Maria Olofsson
Kalix SK
15:12.91190
+2:07.12680
70.1p
23
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
15:14.91310
+2:09.12800
70.0p
24
Madelene Melin
Malungs IF
15:15.91470
+2:10.12960
69.8p
25
Maja Petersson
Vårby IK
15:15.91480
+2:10.12970
69.8p
26
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
15:16.91580
+2:11.13070
69.8p
27
Ida Persson
Högbo GIF
15:26.92560
+2:21.14050
69.0p
28
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
15:27.92640
+2:22.14130
68.9p
29
Fanny Johansson
Stockviks SF
15:30.92930
+2:25.14420
68.7p
30
Sara Persson
Åtvidabergs IF
15:32.93110
+2:27.14600
68.6p
31
Lucia Michalickova
Östersunds SK
15:36.93580
+2:31.15070
68.2p
32
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:44.94380
+2:39.15870
67.6p
33
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:51.95040
+2:46.16530
67.2p
34
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
15:54.95340
+2:49.16830
66.9p
35
Sara Thyni
Kalix SK
15:57.95670
+2:52.17160
66.7p
36
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:59.95800
+2:53.17290
66.6p
37
Frida Olofsson
Vårby IK
15:59.95870
+2:54.17360
66.6p
38
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
16:14.97320
+3:09.18810
65.6p
39
Ellen Svensson
Borås SK
16:20.97920
+3:15.19410
65.1p
40
Michela Andreasson
Gillberga SK
16:33.99230
+3:28.20720
64.3p
41
Ida Eriksson
Malungs IF
16:39.99840
+3:34.21330
63.9p
42
Moa Westh
SK Bore
16:59.101870
+3:54.23360
62.6p
43
Gabriella Bengtson
IK Stern
17:03.102230
+3:58.23720
62.3p
44
Elin Blomberg
Lycksele IF
17:07.102680
+4:02.24170
62.1p
45
Felicia Konradsson
Lycksele IF
17:11.103090
+4:06.24580
61.8p
46
Emma Gustafsson
Bodens SK
19:29.116820
+6:24.38310
54.4p