Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Sprint
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.3km
Längdskidor, Fristil
1
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2
H 18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
3
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
4
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
6
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
7
H 18
Erik Engelin
Offerdals SK
8
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9
H 18
Petter Dahl
IF Strategen
10
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
11
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
12
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
13
H 18
William Schultz
IFK Umeå
14
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
15
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
16
H 18
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
17
H 18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
18
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
19
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
20
H 18
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
21
H 18
Malte Stefansson
Oxbergs IF
22
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23
H 18
Eric Carlsson
IFK Umeå
24
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
25
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
26
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
27
H 18
Viktor Wiig
IF Strategen
28
H 18
Mårten Gedda
OK Landehof
29
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
30
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
31
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
32
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
33
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
34
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
35
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
36
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
37
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
38
H 18
Albin Sjölén
Stockviks SF
39
H 18
Simon Strömberg
Täfteå IK
40
H 18
Adam Boman
Tranemo IF
41
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
42
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
43
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
44
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
45
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
46
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
47
H 18
Arvid Larsson
IFK Umeå
48
H 18
Emil Rapp
SK Leksand
49
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
50
H 18
John Hermansson
IFK Mora SK
51
H 18
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
52
H 18
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
53
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
54
H 18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
55
H 18
Fabian Csiky
Lycksele IF
56
H 18
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
57
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
58
H 18
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
59
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
60
H 18
Albin Berger
Domnarvets GOIF
61
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
62
H 18
William Selander
Östersunds SK
63
H 18
Joel Jänes
Stockviks SF
64
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
65
H 18
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
66
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
67
H 18
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
68
H 18
David Höglund
IFK Mora SK
69
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
70
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
71
H 18
Kasper Wiken
Åsarna IK
72
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
73
H 18
Arvid Schön
Storvreta IK
74
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
75
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
76
H 18
Harald Östensen
IFK Skövde SK
77
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
78
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
79
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
80
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
81
H 18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
82
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
83
H 18
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
84
H 18
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
85
H 18
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
86
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
87
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
88
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
89
H 18
Anton Andersson
Garphyttans IF
90
H 18
Love Kreij
IF Strategen
91
H 18
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
92
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
93
H 18
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
94
H 18
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
95
H 18
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
96
H 18
William Poromaa
Åsarna IK
96
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
96
H 18
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
96
H 18
Anton Björk
Orsa SK
96
H 18
Linus Westergren
Täfteå IK
96
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
96
H 18
Andreas Albinsson
SK Bore
96
H 18
Emil Logård
Rehns BK
96
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
96
H 18
Linus Rydin
Tranemo IF
96
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
107
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
108
H 20
Gustav Berglund
IFK Mora SK
109
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
110
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
111
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
112
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
113
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
114
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
115
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
116
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
117
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
118
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
119
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
120
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
121
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
122
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
123
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
124
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
125
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
126
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
127
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
128
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
129
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
130
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
131
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
132
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
133
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
134
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
135
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
136
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
137
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
138
H 20
Anton Laine
Kalix SK
139
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
140
H 20
Valdemar Nilsson
Bodens SK
141
H 20
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
142
H 20
Olle Westin
IK Stern
143
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
144
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
145
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
146
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
147
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
148
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
149
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
150
H 20
Anton Swedberg
IFK Mora SK
151
H 20
Mattias Wedin
Stockviks SF
152
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
153
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
154
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
155
H 20
Hampus Millestu
Utrikes SK
156
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
157
H 20
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
158
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
159
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
160
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
161
H 20
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
162
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
163
H 20
Markus Norman
Kalix SK
164
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
165
H 20
Ludvig Karlsson
Järpens SK
166
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
167
H 20
Petter Persson
Borås SK
168
H 20
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
169
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
170
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
171
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
171
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
Logga in för att slippa de här annonserna
1.1km
Längdskidor, Fristil
1
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
D 18
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
3
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
4
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
5
D 18
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
6
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
7
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
9
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
10
D 18
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
11
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
12
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
15
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
17
D 18
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
18
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
19
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
21
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
22
D 18
Maria Novak
Offerdals SK
23
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
24
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
25
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
26
D 18
Alicia Jansson
Filipstads SF
27
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
28
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
29
D 18
Wilma Björkman
IFK Mora SK
30
D 18
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
31
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
32
D 18
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33
D 18
Maja Eriksson
Filipstads SF
34
D 18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
35
D 18
Julia Johansson
Skorpeds SK
36
D 18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
37
D 18
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
38
D 18
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
39
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
40
D 18
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
41
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
42
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
43
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
44
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
45
D 18
Elsa Persson
IK Fryken
46
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
47
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
48
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
49
D 18
Kerstin Näslund
SK Bore
50
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
51
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
52
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
53
D 18
Linn Schogster
IFK Umeå
54
D 18
Emma Olsson
Vassunda IF
55
D 18
Alva Andreasson
IK Fryken
56
D 18
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
57
D 18
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
58
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
59
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
60
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
61
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
62
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
63
D 18
Elin Storm
Lima IF
64
D 18
Axelina Jonsson
Rembo IK
65
D 18
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
66
D 18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
66
D 18
Judith Dolleris
IFK Mora SK
66
D 18
Karolina Hedenström
Östersunds SK
66
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
70
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
71
D 20
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
72
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
73
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
74
D 20
Tua Dahlgren
Offerdals SK
75
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
76
D 20
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
77
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
78
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
79
D 20
Johanna Andersson
IFK Mora SK
80
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
81
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
82
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
83
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
84
D 20
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
85
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
86
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
87
D 20
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
88
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
89
D 20
Tilda Johansson
Skorpeds SK
90
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
91
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
92
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
93
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
94
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
95
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
96
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
97
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
98
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
99
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
100
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
101
D 20
Fanny Johansson
Stockviks SF
102
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
103
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
104
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
105
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
106
D 20
Lucia Michalickova
Östersunds SK
107
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
108
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
109
D 20
Michela Andreasson
Gillberga SK
110
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
111
D 20
Moa Westh
SK Bore
112
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
113
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
114
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
115
D 20
Felicia Konradsson
Lycksele IF
116
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
116
D 20
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
116
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK