Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ösk Skidan 1
2008-11-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
25:41.154020
79.1p
2
Patrik Tallbom
Östersunds SK
27:10.162910
74.4p
3
Marcus Svelander
Åsarna IK
27:31.165060
73.3p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mathias Fredriksson
Axa SC
24:01.144040
85.1p
2
Fredrik Persson
Kilsmo IK
24:32.147110
83.2p
3
Teodor Peterson
Åsarna IK
24:37.147690
82.8p
H 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
26:43.160230
72.2p
2
Oscar Kardin
Offerdals SK
26:48.160720
72.0p
3
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
26:50.160980
71.9p
H 21
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rikard Grip
Åre Skidgymnasium
26:46.160530
72.1p
2
Jesper Johnsson
Åre Skidgymnasium
28:10.168950
68.5p
3
Björn Strindlund
Östersunds SK
30:48.184790
62.6p
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Bångman
Offerdals SK
20:54.125370
58.1p
2
Julia Jansson
Månkarbo IF
21:41.130070
56.3p
3
Louise Persson
Stöde IF
21:50.130930
56.0p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Wikén
Åsarna IK
19:17.115640
62.1p
2
Frida Hallquist
Åsarna IK
20:59.125870
57.9p
3
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
21:16.127570
57.2p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eva Svensson
IFK Mora SK
18:50.112920
63.3p
2
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
18:51.113010
63.3p
3
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
18:52.113130
63.2p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olof Andersson
Häggenås SK
17:24.104390
2
Adam Clareus
Offerdals SK
17:55.107440
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
18:06.108550
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
8:21.50000
2
Maria Jonasson
Östersunds SK
8:48.52790
3
Frida Andersson
Östersunds SK
9:11.55000
D 16
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Therese Moberg
Ånge SK
7:57.47630
2
Ida Jonsson
Duveds IF
8:33.51250
3
Matilda Andersson
Häggenås SK
8:35.51480
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
7:50.46920
2
Pontus Millestu
Häggenås SK
8:10.48960
3
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
8:14.49380
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ösk Skidan 2 2010
Ösk Skidan 1 2010
Ösk Skidan 2 2009
Ösk Skidan 3 2009
Ösk Skidan 1 2009
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Ösk Skidan 1 2008
Ösk Skidan 3 2007
Ösk Skidan 2 2007
Ösk Skidan 1 2007
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Flatarundan - Engcon Cup 2008
Vemdalsskidan 2008
ICA-Loppet 2008
Milkoloppet 2008
Hammerdalsspelen 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan