Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:14:10.804900
74.3p
2
Maren Thomasgaard
Norway
2:27:55.887400
+13:45.82400
66.1p
3
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
2:30:09.900800
+15:59.95800
65.0p
4
Emma Bergström
Kalix SK
2:34:20.925900
+20:10.120900
62.9p
5
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:37:09.942800
+22:59.137800
61.6p
6
Sanna Forsman
Öje IF
2:37:33.945200
+23:23.140200
61.4p
7
Eva Johansson
Linköpings SK
2:38:32.951100
+24:22.146100
60.9p
8
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:40:13.961200
+26:03.156200
60.2p
9
Malin Barrulf
Bengtsfors Bois
2:41:04.966300
+26:54.161300
59.8p
10
Ellinor Bäckman
Hede SK
2:42:26.974500
+28:16.169500
59.2p
11
Lisa Hallberg
Axa SC
2:43:25.980400
+29:15.175400
58.8p
12
Anna Nystedt
Ufk
2:46:26.998500
+32:16.193500
57.6p
13
Emma Stefansson
XC Sthlm Ski Club
2:49:44.1018300
+35:34.213300
56.3p
14
Amanda Lahti
Nybro Ski
2:50:56.1025500
+36:46.220500
55.8p
15
Camilla Johansson
Norbergs OK
2:51:06.1026500
+36:56.221500
55.8p
16
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
2:51:10.1026900
+37:00.221900
55.7p
17
Jenni Ehn Gårdhage
Norbergs SK
2:51:21.1028000
+37:11.223000
55.7p
18
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:51:33.1029200
+37:23.224200
55.6p
19
Anna Thunell
Orsa SK
2:52:43.1036200
+38:33.231200
55.2p
20
Nina Hagman
Högaborgs Athleter
2:52:47.1036600
+38:37.231600
55.1p
21
Elin Arwidson
OK Lindena
3:01:01.1086000
+46:51.281000
52.3p
22
Lina Fransson
Umara SC
3:02:05.1092400
+47:55.287400
51.9p
23
Evelina Lax
Nässjö SF
3:08:27.1130600
+54:17.325600
49.9p
24
Frida Lövgren
IFK Mora SK
3:08:27.1130600
+54:17.325600
49.9p
25
Frida Grenås
Sundborns GOIF
3:11:35.1149400
+57:25.344400
49.0p
26
Kajsa Kolmskog
Axa SC
3:11:58.1151700
+57:48.346700
48.9p
27
Anja Häggström
Axa SC
3:13:00.1157900
+58:50.352900
48.6p
28
Lisa Skedung
Sockertoppen IF
3:14:16.1165500
+1:00:06.360500
48.2p
29
Elina Grundell
Svappavaara Aif
3:19:22.1196100
+1:05:12.391100
46.8p
30
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
3:20:11.1201000
+1:06:01.396000
46.6p
31
Cecilia Malm
Axa SC
3:22:27.1214600
+1:08:17.409600
46.0p
32
Elin Nygårds Bodin
Falu IK
3:23:44.1222300
+1:09:34.417300
45.7p
33
Liselott Olsson
Orkla Foods VF
3:24:57.1229600
+1:10:47.424600
45.4p
34
Lina Weidfors
Alstermo IF
3:26:29.1238800
+1:12:19.433800
45.0p
35
Matilda Jonsson
IFK Mora SK
3:27:18.1243700
+1:13:08.438700
44.8p
36
Lisa Sjölund
IFK Mora SK
3:27:56.1247500
+1:13:46.442500
44.6p
37
Hanna Gunnarsson
IFK Österbymo
3:28:44.1252300
+1:14:34.447300
44.5p
38
Kajsa Brundin
Söderberg & Partners IF
3:30:49.1264800
+1:16:39.459800
44.0p
39
Jessica Hallblad
Falu IK
3:33:26.1280500
+1:19:16.475500
43.4p
40
Erica Edman
Korsnäs IF SK
3:36:53.1301200
+1:22:43.496200
42.6p
41
Nina Brunnberg
Bjursås IK
3:41:47.1330600
+1:27:37.525600
41.5p
42
Kerstin Gauffin
Axa SC
3:59:37.1437600
+1:45:27.632600
38.1p
43
Johanna Gustås
Vreta Skid o Mk
4:09:03.1494200
+1:54:53.689200
36.5p
44
Jessica Ehlin
Sthlm Suburban Surfers
4:12:00.1511900
+1:57:50.706900
36.0p
45
Tilda Magnusson
Axa SC
4:14:51.1529000
+2:00:41.724000
35.6p
46
Ida Albåge
Älvdalens IF SK
4:21:14.1567300
+2:07:04.762300
34.6p
47
Jenny Wittenström
Björkfors GOIF
4:32:30.1634900
+2:18:20.829900
33.1p
-
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:58.8639700
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Sofia Sundén
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Matilda Thulin
Spirit IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)