Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gielas-Campen
2008-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15.2km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
38:59.233810
82.8p
2
H 21
Peter Jönsson
Ramsele IK
39:20.235930
+21.2020
82.1p
3
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
39:20.235950
+21.2040
82.1p
4
H 21
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
40:56.245550
+1:57.11640
78.9p
5
H 21
Tor Larsson
Skellefteå SK
41:01.246040
+2:02.12130
78.7p
6
H 21
Mattias Westman
IFK Umeå
41:01.246060
+2:02.12150
78.7p
7
H 21
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
41:11.247070
+2:12.13160
78.4p
8
H 21
Fredrik Lindström
Lycksele IF
41:23.248220
+2:24.14310
78.0p
9
H 21
Mikael Larsson
I 19 IF
41:23.248240
+2:24.14330
78.0p
10
H 21
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
41:41.250070
+2:42.16160
77.4p
11
H 21
Anton Södergren
Skellefteå SK
41:42.250190
+2:43.16280
77.4p
12
H 21
Peter Lundbäck
Bodens SK
42:42.256180
+3:43.22270
75.6p
13
H 21
Mikkel Knif
Kalix SK
43:29.260850
+4:30.26940
74.2p
14
H 21
Erik Berglund
Skellefteå SK
45:02.270100
+6:02.36190
71.7p
15
H 21
Jonas Lysholm
Bodens SK
45:04.270300
+6:04.36390
71.6p
16
H 21
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
45:04.270320
+6:05.36410
71.6p
17
H 21
Henrik Sjöström
Sorsele SK
45:05.270400
+6:05.36490
71.6p
11.4km
Längdskidor, Fristil
1
H 20
Erik Silfver
Burträsk SK
31:36.189580
69.3p
2
H 20
Fredrik Erixon
Antnäs BK
31:37.189610
+0
69.3p
3
H 20
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
31:39.189840
+2.160
69.2p
4
H 20
Max Själin
Storumans IK
32:23.194250
+46.4570
67.6p
5
H 20
Simon Waller
Antnäs BK
32:30.194960
+53.5280
67.4p
6
H 20
Daniel Halvarsson
Bodens SK
33:26.200510
+1:49.10830
65.5p
7
H 20
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
35:37.213620
+4:00.23940
61.5p
8
H 20
Patrik Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
37:44.226340
+6:07.36660
58.0p
9
H 20
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
37:55.227420
+6:18.37740
57.8p
7.2km
Längdskidor, Fristil
1
H 18
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
20:41.124040
63.6p
2
H 18
Viktor Lund Mikko
IFK Kiruna
20:42.124160
+1.20
63.5p
3
H 18
Per Lindgren
Strömnäs GIF
20:42.124190
+1.50
63.5p
4
H 18
Martin Bergström
Strömnäs GIF
20:45.124420
+3.280
63.4p
5
H 18
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
21:21.128010
+39.3870
61.6p
6
H 18
Johan Häggström
Kalix SK
21:24.128300
+42.4160
61.5p
7
H 18
Tim Pettersson
SK Järven
21:33.129290
+52.5150
61.0p
8
H 18
Niklas Henriksson
Bodens SK
21:44.130300
+1:02.6160
60.5p
9
H 18
Tobias Nilsson
IFK Umeå
21:47.130630
+1:05.6490
60.4p
10
H 18
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
21:59.131800
+1:17.7660
59.8p
11
H 18
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
22:22.134180
+1:41.10040
58.8p
12
H 18
Joakim Persson
Strömnäs GIF
22:32.135110
+1:50.10970
58.4p
13
H 18
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
23:40.141990
+2:59.17850
55.5p
14
H 18
Isak Landström
IFK Umeå
25:01.150060
+4:20.25920
52.6p
5.6km
Längdskidor, Fristil
1
D 21
Carolin Andersson
Gellivare SK
15:53.95240
66.0p
2
D 21
Karin Nilsson
IFK Umeå
16:24.98360
+31.3020
64.0p
3
D 21
Sofie Ekberg
Gellivare SK
16:27.98660
+34.3320
63.8p
4
D 20
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
16:35.99490
+42.4150
63.2p
5
D 20
Jennie Öberg
Kalix SK
16:36.99570
+43.4230
63.2p
6
D 21
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
16:49.100830
+55.5490
62.4p
7
D 21
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
16:56.101550
+1:03.6210
61.9p
8
D 18
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
17:00.101940
+1:07.6600
61.7p
9
D 18
Maria Sundström
Strömnäs GIF
17:06.102500
+1:12.7160
61.4p
10
D 18
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
17:14.103380
+1:21.8040
60.9p
11
D 18
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
17:22.104160
+1:29.8820
60.4p
12
D 21
Catrin Fjällström
Lycksele IF
17:24.104350
+1:31.9010
60.3p
13
D 18
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
17:36.105560
+1:43.10220
59.6p
14
D 18
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
17:44.106370
+1:51.11030
59.1p
15
D 20
Sofie Eriksson
Gellivare SK
18:03.108240
+2:10.12900
58.1p
16
D 20
Josefine Lundqvist
Gellivare SK
18:07.108610
+2:13.13270
57.9p
17
D 18
Caroline Blombacke
Gellivare SK
18:12.109150
+2:19.13810
57.6p
18
D 18
Linnea Nyström
Kågedalens SK
18:13.109240
+2:20.13900
57.6p
19
D 18
Malin Fredriksson
Lycksele IF
18:20.109950
+2:27.14610
57.2p
20
D 18
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
18:32.111130
+2:38.15790
56.6p
21
D 18
Anna Hansson
Sunderby SK
18:35.111430
+2:41.16090
56.5p
22
D 18
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
18:36.111520
+2:42.16180
56.4p
23
D 21
Malin Redlig
Orsa SK
19:17.115600
+3:23.20260
54.4p
24
D 18
Reike Bruns
Älvsby IF SK
19:56.119500
+4:02.24160
52.7p
25
D 18
Alice Nilsson
Älvsby IF SK
20:19.121870
+4:26.26530
51.6p
26
D 18
Linda Norén
IFK Arvidsjaur SK
21:16.127510
+5:22.32170
49.3p
27
D 18
Sara Nyström
Skellefteå SK
21:37.129630
+5:43.34290
48.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
4.4km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
12:11.73040
2
H 16
Mikael Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
12:43.76280
+32.3140
3
H 16
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
12:49.76830
+37.3690
4
H 16
Erik Eriksson
Norsjö SK
13:37.81670
+1:26.8530
5
D 16
Lovisa Modig
Sunderby SK
13:40.81970
+1:29.8830
6
D 16
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
13:48.82750
+1:37.9610
7
H 16
Henric Öberg
Strömnäs GIF
14:15.85460
+2:04.12320
8
D 16
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
14:24.86370
+2:13.13230
9
D 16
Linn Högman
Malmbergets Aif
14:24.86390
+2:13.13250
10
D 16
Linda Andersson
OK Sarven
14:27.86640
+2:16.13500
11
D 16
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
15:11.91010
+2:59.17870
12
D 16
Josefin Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
15:25.92480
+3:14.19340
13
D 16
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
16:01.96020
+3:49.22880
2.8km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
8:17.49660
2
H 14
Elias Persson
Storumans IK
8:20.49900
+2.140
3
H 14
Markus Fredriksson
Lycksele IF
8:23.50270
+6.510
4
H 14
Felix Hopstadius
Storumans IK
8:26.50590
+9.830
5
H 14
Tobias Berglund
Hemmingsmarks IF
8:47.52620
+29.2860
6
H 14
Marcus Sundvall
Malmbergets Aif
8:52.53140
+34.3380
7
D 14
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
8:58.53700
+40.3940
8
H 14
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
8:58.53760
+41.4000
9
D 14
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
8:59.53850
+41.4090
10
H 14
Kalle Eriksson
OK Sarven
9:00.53920
+42.4160
11
H 14
Erik Johansson
OK Sarven
9:04.54330
+46.4570
12
H 14
Peter Nilsson
Robertsfors IK
9:09.54850
+51.5090
13
D 14
Olivia Persson
Storumans IK
9:12.55100
+54.5340
14
H 14
Emil Thyni
OK Sarven
9:20.55960
+1:03.6200
15
H 14
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
9:20.55990
+1:03.6230
16
D 14
Jenny Nordlund
Hemmingsmarks IF
9:29.56890
+1:12.7130
17
D 14
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
9:30.56960
+1:13.7200
18
H 14
Anton Möller
IFK Arvidsjaur SK
10:25.62430
+2:07.12670
19
H 14
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
10:28.62700
+2:10.12940
20
H 14
Anton Andersson
Sunderby SK
10:28.62750
+2:10.12990
21
D 14
Rebecka Widman
Bolidens SK
12:42.76160
+4:25.26400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)