Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tåsjödalen Classic Ski
2018-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
41km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:01:41.730000
89.4p
2
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:02:43.736200
+1:02.6100
88.4p
3
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:04:54.749300
+3:13.19200
86.5p
4
H 21
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:06:08.756700
+4:27.26600
85.4p
5
H 35
Eric Simonsson
Landöns IF
2:07:19.763800
+5:38.33700
84.4p
6
H 21
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
2:07:21.764000
+5:40.33900
84.4p
7
H 21
Max Novak
Offerdals SK
2:07:51.767000
+6:10.36900
84.0p
8
H 21
Ola Karlsson
Östersunds SK
2:10:24.782300
+8:43.52200
82.0p
9
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:13:37.801600
+11:56.71500
79.5p
10
H 21
Emil Meijer
IFK Mora SK
2:14:45.808400
+13:04.78300
78.7p
11
H 35
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:15:07.810600
+13:26.80500
78.4p
12
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:15:33.813200
+13:52.83100
78.1p
13
H 35
Carl Bergsten
Sockertoppen IF
2:19:28.836700
+17:47.106600
75.4p
14
H 21
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:28:02.888100
+26:21.158000
70.1p
15
H 21
Mats Jonasson
Sockertoppen IF
2:28:08.888700
+26:27.158600
70.1p
16
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
2:30:42.904100
+29:01.174000
68.7p
17
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:30:57.905600
+29:16.175500
68.5p
18
H 35
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:36:13.937200
+34:32.207100
65.8p
19
H 50
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
2:37:46.946500
+36:05.216400
65.0p
20
H 21
Niklas Sundelin
Östersunds SK
2:40:49.964800
+39:08.234700
63.5p
21
H 50
Otto Lampinen
I21 IF
2:40:51.965000
+39:10.234900
63.5p
22
H 21
Martin Persson
IFK Strömsund
2:41:03.966200
+39:22.236100
63.4p
23
H 35
Kristofer Block
Sollefteå Skidor IF
2:41:15.967400
+39:34.237300
63.3p
24
D 21
Kerstin Frestadius
Tåsjö IF
2:44:28.986700
+42:47.256600
61.8p
25
H 21
Billy Lindman
SportsGym
2:45:50.994900
+44:09.264800
61.2p
26
D 21
Ida Nordin
Östersunds SK
2:46:27.998600
+44:46.268500
61.0p
27
H 50
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
2:48:35.1011400
+46:54.281300
60.1p
28
H 35
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:48:39.1011800
+46:58.281700
60.0p
29
H 35
Tomas Ekman
Tåsjö IF
2:50:11.1021000
+48:30.290900
59.4p
30
H 50
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:58:52.1073100
+57:11.343000
56.0p
31
D 35
Linda Eriksson
Östersunds SK
3:10:50.1144900
+1:09:09.414800
52.0p
32
H 21
Lukas Säw
Östersunds SK
3:11:37.1149600
+1:09:56.419500
51.7p
33
H 50
Anders Flodin
Bollnäs SK
3:17:32.1185100
+1:15:51.455000
49.9p
34
D 21
Lina Gahlin
Backe IF
3:20:13.1201200
+1:18:32.471100
49.2p
35
H 35
Per Hellstrand
Dorotea IF
3:20:21.1202000
+1:18:40.471900
49.1p
36
H 50
Tomas Norkvist
Tåsjö IF
3:22:29.1214800
+1:20:48.484700
48.6p
37
H 35
Hans Jönsson
Backe IF
3:26:14.1237300
+1:24:33.507200
47.5p
38
H 35
Joar af Ekenstam
Tåsjö IF
3:26:46.1240500
+1:25:05.510400
47.4p
39
D 21
Sofie Leijonberg
Axa SC
3:29:34.1257300
+1:27:53.527200
46.7p
40
D 21
Amanda Larsson
Backe IF
3:34:51.1289000
+1:33:10.558900
45.4p
41
D 21
Johanna Jonsson
Östersunds SK
3:41:54.1331300
+1:40:13.601200
43.7p
42
D 35
Maria Andersson
Tåsjö IF
4:01:41.1450000
+2:00:00.719900
39.7p
43
H 50
Peter Öhlin
Tåsjö IF
4:02:34.1455300
+2:00:53.725200
39.6p
44
H 21
Jens Abramsson
Frösö IF
4:02:45.1456400
+2:01:04.726300
39.5p
45
H 35
Thomas Berglund
IFK Strömsund
4:48:11.1729000
+2:46:30.998900
32.7p
17km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Magnus Oscarsson
Ås IF
53:14.319300
71.9p
2
H 21 Motion
Alexander Jakobsson
Hotings IF
58:40.351900
+5:26.32500
65.2p
3
D 21 Motion
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
1:01:06.366500
+7:52.47100
62.6p
4
H 21 Motion
Jon Oscarsson
Ås IF
1:04:23.386200
+11:09.66800
59.5p
5
H 21 Motion
Stefan Andersson
Brunflo IF
1:08:24.410300
+15:10.90900
56.0p
6
H 21 Motion
Andreas Jacobsson
Hotings IF
1:10:32.423100
+17:18.103700
54.3p
7
H 21 Motion
Fabian Neugirg
Vattudalens Ldk
1:11:27.428600
+18:13.109200
53.6p
8
D 21 Motion
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:11:46.430500
+18:32.111100
53.3p
9
H 21 Motion
Dan Palmqvist
Tåsjö IF
1:28:39.531800
+35:25.212400
43.2p
10
D 21 Motion
Hanna Zetterholm
Tåsjö IF
1:28:49.532800
+35:35.213400
43.1p
11
D 21 Motion
Jenny Carlzon
IFK Strömsund
1:34:47.568600
+41:33.249200
40.4p
12
H 21 Motion
Anders Arbman
Tåsjö IF
1:35:02.570100
+41:48.250700
40.3p
13
H 21 Motion
Håkan Modin
Tåsjö IF
1:38:00.587900
+44:46.268500
39.1p
13
D 21 Motion
Carola Jonasson
Tåsjö IF
1:38:00.587900
+44:46.268500
39.1p
15
D 21 Motion
Katarina Bjelke
Tåsjö IF
1:40:05.600400
+46:51.281000
38.2p
16
H 21 Motion
Marcus Lindh
Åsele IK
1:44:57.629600
+51:43.310200
36.5p
17
D 21 Motion
Frida Abramsson
Tåsjö IF
1:46:47.640600
+53:33.321200
35.8p
18
D 21 Motion
Pia Modin-arbman
Tåsjö IF
1:54:00.683900
+1:00:46.364500
33.6p