9.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 29:01.174030 | 67.1p | |
2 | Alicia Jansson | Filipstads SF | 29:22.176180 | 66.2p | |
3 | Linnea Johansson | Linköpings SK | 29:31.177090 | 65.8p | |
9.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Karl Hjalmarsson | IK Stern | 23:59.143810 | 82.8p | |
2 | Emil Hagström | Garphyttans IF | 24:22.146130 | 81.3p | |
3 | Olle Windahl | Zinkgruvans IF | 24:56.149520 | 79.3p | |
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Petersson | Boxholm-Ekeby SK | 19:22.116150 | ||
2 | Lina Björk | IFK Skövde SK | 19:27.116620 | ||
3 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 19:53.119230 | ||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Andrea Aulin | Eksjö SOK | 19:20.115900 | ||
2 | Anja Andersdotter | Garphyttans IF | 19:34.117300 | ||
3 | Cora Badh | Falköpings AIK SK | 20:00.119970 | ||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Erik Bryne | Sunne SLF | 16:49.100830 | ||
2 | Ludvig Berg | Granbergsdals IF | 16:55.101480 | ||
3 | Mattias Andersson | Domnarvets GOIF | 17:12.103190 | ||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Hugo Sjögren | Tranemo IF | 17:00.101910 | ||
2 | Olle Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 17:02.102120 | ||
3 | Axel Werner | IK Stern | 17:09.102870 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 11:24.68380 | ||
2 | Alva Olsson | Åmåls OK | 11:56.71560 | ||
3 | Edith Carlander | Sya SK | 11:58.71760 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elsa Moqvist | OK Landehof | 10:49.64810 | ||
2 | Ellen Berg | Granbergsdals IF | 11:03.66290 | ||
3 | Alva Bengtsson | Tranemo IF | 11:37.69610 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Axelsson | OK Landehof | 10:23.62230 | ||
2 | Mira Göransson | Äspereds IF | 10:32.63100 | ||
3 | Agnes Hertz | IF Hallby SOK | 10:50.64980 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Ida Rosjö | IF Hallby SOK | 9:56.59500 | ||
2 | Astrid Kolberg | Sunne SLF | 10:00.59920 | ||
3 | Yrla Abrahamsson | IK Stern | 10:18.61700 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Oskar Olsson | Äspereds IF | 10:44.64350 | ||
2 | Rasmus Lövgren | Finspångs SOK | 10:57.65660 | ||
3 | Tage Börjesson | Vreta Skid o Mk | 11:00.65980 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 9:33.57290 | ||
2 | Albin Larsson | Filipstads SF | 9:57.59660 | ||
3 | Malte Henden | Ulricehamns IF | 10:25.62400 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Martin Höiby | OK Landehof | 9:21.56040 | ||
2 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 9:29.56880 | ||
3 | Gustav Skogsjö | Nacka Värmdö SK | 9:48.58790 | ||
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 8:59.53860 | ||
2 | Anton Grahn | IF Hallby SOK | 9:11.55040 | ||
3 | Eskil Peterson | Borås GIF | 9:24.56300 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Hanna Strand | Sävedalens AIK | 3:22.20150 | ||
2 | Lova Braam | Kimstad GOIF | 3:43.22290 | ||
3 | Isabell Fransson | Boxholm-Ekeby SK | 3:51.23010 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Lisa Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 2:52.17170 | ||
2 | Agnes Gustafsson | Åmåls OK | 3:12.19180 | ||
3 | Mercedes Melbye | Årjängs IF | 3:14.19390 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Vilmer Lindqvist | Ulricehamns IF | 3:32.21160 | ||
2 | Lukas Clasen | IF Hallby SOK | 3:41.22070 | ||
3 | Erik Kylborn | Almby IK | 3:46.22590 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Theo Malm | Vreta Skid o Mk | 2:41.16070 | ||
2 | Melker Erlandsson | Tranemo IF | 2:47.16640 | ||
3 | Hjalmar Anderberg | IFK Skövde SK | 2:49.16880 |