Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Nykvist
Sunne SLF
1:05:22.392100
70.7p
2
Magnus Andersson
Malungs IF
1:09:38.417700
+4:16.25500
66.4p
3
Peter Olsson
Uppsala
1:10:49.424800
+5:27.32600
65.2p
4
Jesper Lundberg
Vansbro AIK SK
1:12:13.433200
+6:51.41000
64.0p
5
Ola Schjerpen Nyland
Nordbygda Løten Ski
1:12:44.436300
+7:22.44100
63.5p
6
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:16:26.458500
+11:04.66300
60.5p
7
Stefan Guttman
Arvika IS
1:17:48.466700
+12:26.74500
59.4p
8
Magnus Almén
Ryda SK
1:19:04.474300
+13:42.82100
58.4p
9
Jan Hermansson
Lillmon
1:20:36.483500
+15:14.91300
57.3p
10
Jonas Persson
Trönö IK
1:24:21.506000
+18:59.113800
54.8p
11
Sören Grip
Hällefors SK
1:27:18.523700
+21:56.131500
52.9p
12
Christian Hasselbern
Göteborg
1:28:21.530000
+22:59.137800
52.3p
13
David Karelius
Lima IF
1:29:04.534300
+23:42.142100
51.9p
14
Martin Trapp
Dala-Järna IK
1:29:29.536800
+24:07.144600
51.6p
15
Jessica Hallblad
Stockholm
1:35:00.569900
+29:38.177700
48.6p
16
Anders Rainer
Falun
1:35:02.570100
+29:40.177900
48.6p
17
Christer Dalmans
Cd Entreprenad
1:36:00.575900
+30:38.183700
48.1p
18
Hasse Appelros
Gränums IF
1:39:39.597800
+34:17.205600
46.4p
19
Erland Lindberg
Borlänge
1:40:37.603600
+35:15.211400
45.9p
20
Kenneth Guttman
Arvika IS
1:48:16.649500
+42:54.257300
42.7p
21
Mamad Salehi
Malungs Folkhögskola
1:54:52.689100
+49:30.296900
40.2p
22
Hicham Haykal
No Club
1:58:55.713400
+53:33.321200
38.9p
23
Lars Tysk
Rättvik
2:00:51.725000
+55:29.332800
38.2p
24
Ghassan Kadhim
Malungs IF
2:02:18.733700
+56:56.341500
37.8p
25
Per-Owe Hvitfeldt
IFK Mora SK
2:09:06.774500
+1:03:44.382300
35.8p
26
Håkan Thornberg
Malungs IF
2:10:41.784000
+1:05:19.391800
35.4p
-
Ludwig Käkönen
SK Trim/Virsbo
23:59:59.8639800
-
Matthias Köhler
Berber IS
23:59:59.8639800
-
Daniel Nyström
Mälardalens Brand & Räddning
23:59:59.8639800
-
Henrik Tengström
Hedemora
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)