Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2018-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
27:21.164080
84.3p
2
H 21
Andrey Lamov
Älvdalens IF SK
27:27.164690
+6.510
84.0p
3
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
27:33.165250
+11.1070
83.7p
4
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
27:34.165300
+12.1120
83.7p
5
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
28:04.168320
+42.4140
82.2p
6
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
28:13.169270
+51.5090
81.7p
7
H 21
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
28:24.170300
+1:02.6120
81.2p
8
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
28:38.171770
+1:16.7590
80.6p
9
H 21
Göran Kampegård
Ikj Haninge
28:56.173590
+1:35.9410
79.7p
10
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
29:09.174890
+1:48.10710
79.1p
11
H 20
Nick Berg
Orsa SK
29:11.175090
+1:50.10910
79.0p
12
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
29:34.177300
+2:12.13120
78.0p
13
H 20
Albert Carling
Falu IK Skidklubb
29:59.179830
+2:37.15650
76.9p
14
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
30:19.181810
+2:57.17630
76.1p
15
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
30:30.182960
+3:08.18780
75.6p
16
H 18
Jakob Tapani
Sågmyra SK
30:43.184280
+3:22.20100
75.1p
17
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
30:49.184830
+3:27.20650
74.9p
18
H 18
Emil Byberg
Domnarvets Goif
31:20.187970
+3:58.23790
73.6p
19
H 18
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
31:32.189170
+4:10.24990
73.1p
20
H 18
Erik Lindgren
Gävle SK
33:15.199470
+5:53.35290
69.4p
21
H 21
Simon Jonsson
Storviks IF
34:32.207130
+7:10.42950
66.8p
22
H 18
Andreas Näslund
Västerås Skidklubb
35:51.215070
+8:29.50890
64.3p
23
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
23
H 18
Zacka Brouneus
Gävle SK
23:59:58.8639700
25
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
23:59:59.8639800
25
H 21
Rikard Claesson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
25
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
13:41.82020
2
H 16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:19.85820
+38.3700
3
H 15
Markus Melén
Falu IK Skidklubb
14:40.87920
+59.5800
4
H 16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14:53.89210
+1:11.7090
5
H 15
Albin Augustsson
Källbottens IK
14:53.89220
+1:12.7100
6
H 21 Motion
Johan Nordlund
Falu IK
15:03.90270
+1:22.8150
68.2p
7
H 15
Kalle Georgsson
Högbo GIF
15:09.90830
+1:28.8710
8
D 18
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
15:25.92480
+1:44.10360
66.6p
9
D 16
Saga Fältenhag
Högbo GIF
15:35.93400
+1:53.11280
10
D 18
Linn Tapani
Sågmyra SK
15:37.93630
+1:56.11510
65.8p
11
H 15
Markus Almgren
IFK Mora SK
15:43.94240
+2:02.12120
12
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
15:54.95360
+2:13.13240
64.6p
13
H 15
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:59.95850
+2:18.13730
14
H 21 Motion
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
16:04.96340
+2:23.14220
63.9p
15
H 16
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
16:16.97550
+2:35.15430
16
D 16
Tilda Ström
Dala-järna IK
16:21.98060
+2:40.15940
17
D 18
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
16:21.98070
+2:40.15950
62.8p
18
D 15
Clara Zettervall
Domnarvets Goif
16:44.100310
+3:02.18190
19
H 15
Klockar-eskil Nääs
SK Leksand
17:12.103110
+3:30.20990
20
D 15
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
17:17.103670
+3:36.21550
21
D 16
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens Goif SK
18:07.108670
+4:26.26550
22
D 15
Stina Nilsson
Rembo IK
18:15.109460
+4:34.27340
23
D 18
Axelina Jonsson
Rembo IK
18:42.112120
+5:01.30000
54.9p
24
D 18
Ida Olaspers
Orsa SK
19:37.117690
+5:56.35570
52.3p
25
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
19:51.119000
+6:09.36880
51.7p
26
D 18
Wilma Svedlund
Brovallens IF
23:59:59.8639800
26
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
26
H 15
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
26
H 15
Mattias Andersson
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
26
H 15
Malte Johansson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
26
H 15
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
26
H 21 Motion
Ola Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
26
D 20
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
26
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Hugo Ström
Dala-järna IK
8:05.48400
2
H 14
Elias Danielsson
Högbo GIF
8:16.49580
+11.1080
3
H 14
Viktor Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
8:27.50690
+22.2190
4
H 14
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
8:31.51080
+26.2580
5
H 13
Erik Bergström
Domnarvets Goif
8:38.51750
+33.3250
6
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK Skidklubb
8:45.52410
+40.3910
7
H 14
Alfred Hedlund
SK Leksand
8:47.52640
+42.4140
8
H 14
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:49.52800
+44.4300
9
H 14
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
8:56.53510
+51.5010
10
D 14
Ida Garfvé
IFK Mora SK
9:01.54030
+56.5530
11
D 14
Malin Oskarsson
SK Leksand
9:04.54390
+59.5890
12
D 14
Lina Rydén
IFK Mora SK
9:08.54770
+1:03.6270
13
H 13
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
9:10.54920
+1:05.6420
14
D 14
Alva Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
9:16.55530
+1:11.7030
15
D 14
Tova Andersson
Brovallens IF
9:26.56500
+1:21.8000
16
H 12
Alfred Nilsson
Domnarvets Goif
9:37.57630
+1:32.9130
17
D 14
Greta Perers
IFK Hedemora SK
9:40.57980
+1:35.9480
18
D 14
Alice Eriksson Björling
Domnarvets Goif
9:45.58460
+1:40.9960
19
H 14
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
9:47.58610
+1:42.10110
20
D 14
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
9:51.59080
+1:46.10580
21
H 13
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
9:59.59830
+1:54.11330
22
D 13
Nelly Söderström
Malungs IF
10:04.60350
+1:59.11850
23
D 14
Molly Andersson
Domnarvets Goif
10:06.60590
+2:01.12090
24
D 13
Louise Wallin
IFK Mora SK
10:10.60970
+2:05.12470
25
D 13
Hanna Östberg
Domnarvets Goif
10:13.61290
+2:08.12790
26
D 14
Alva Klockare
Kvarnsvedens Goif SK
10:16.61550
+2:11.13050
27
D 13
Ebba Augustsson
Källbottens IK
10:16.61560
+2:11.13060
28
H 11
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
10:19.61890
+2:14.13390
29
D 11
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
10:28.62700
+2:23.14200
30
H 11
Erik Danielsson
Dala-järna IK
10:33.63260
+2:28.14760
31
H 11
Viktor Östberg
Domnarvets Goif
10:35.63490
+2:30.14990
32
H 14
Leo Alvolin
Falu IK Skidklubb
10:40.63950
+2:35.15450
33
D 13
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
10:45.64450
+2:40.15950
34
H 12
Malte Andersson
Domnarvets Goif
10:47.64660
+2:42.16160
35
H 11
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
11:09.66860
+3:04.18360
35
D 12
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
11:09.66860
+3:04.18360
37
H 11
Oskar Eklöf
Rembo IK
11:13.67220
+3:08.18720
38
H 12
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
11:17.67630
+3:12.19130
39
H 11
Edvin Skytt
Falu IK Skidklubb
11:18.67720
+3:13.19220
40
H 12
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
11:23.68200
+3:18.19700
41
H 12
Isak Grund Bengtsson
Korsnäs IF SK
11:23.68290
+3:18.19790
42
H 11
Albin Löv
Domnarvets Goif
11:24.68360
+3:19.19860
43
D 11
Lova Masapärs
Malungs IF
11:41.70010
+3:36.21510
44
D 11
Tove Norgren
Domnarvets Goif
11:42.70150
+3:37.21650
45
D 12
Nora Nordlund
Falu IK Skidklubb
11:46.70580
+3:41.22080
46
D 11
Maja Mases
Domnarvets Goif
11:52.71100
+3:47.22600
47
D 13
Anja Mickelson
Rembo IK
11:57.71630
+3:52.23130
48
D 13
Julia Hagelberg Nordahl
Falu IK Skidklubb
12:00.71990
+3:55.23490
49
H 12
Neo Vestman
IFK Hedemora SK
12:04.72340
+3:59.23840
50
D 14
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
12:09.72870
+4:04.24370
51
D 13
Felicia Eliasson
Rembo IK
12:30.74930
+4:25.26430
52
D 13
Sanna Hörnell
Domnarvets Goif
12:34.75390
+4:29.26890
53
D 11
Signe Eriksson Björling
Domnarvets Goif
12:36.75540
+4:31.27040
54
H 12
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
12:38.75710
+4:33.27210
55
D 11
Thyra Broström
Rembo IK
12:53.77250
+4:48.28750
56
H 11
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
13:13.79200
+5:08.30700
57
D 11
Alice Lundberg
Korsnäs IF SK
13:27.80620
+5:22.32120
58
D 12
Josefin Nyström
IFK Hedemora SK
13:53.83200
+5:48.34700
59
D 12
Nellie Eliasson
Rembo IK
14:08.84790
+6:03.36290
60
H 11
Felix Almgren
IFK Mora SK
14:13.85250
+6:08.36750
61
D 11
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
14:18.85790
+6:13.37290
62
D 12
Juliette Bergström
Korsnäs IF SK
14:36.87580
+6:31.39080
63
H 11
Sebastian Whillans
Falu IK Skidklubb
16:04.96330
+7:59.47830
64
D 11
Ninja Åberg
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
64
H 12
Elias Hörnell
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
64
H 12
Melvin Löfgren
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
64
H 12
Oskar Lederud
Rembo IK
23:59:59.8639800
64
D 13
Ellen Heldt-cassel
Källbottens IK
23:59:59.8639800
64
D 13
Klara Eriksson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
64
D 13
Moa Birkebæk
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
64
H 14
Filip Bergander
Rembo IK
23:59:59.8639800
64
H 14
Axel Rustas
Storvreta IK
23:59:59.8639800
64
D 14
Elsa Carling
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
6:33.39210
2
H 10
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
6:42.40100
+8.790
3
H 10
Kire Lindqvist
Stora Skedvi IK Soff
6:43.40290
+10.980
4
D 9
Kerstin Lövgren
Falu IK Skidklubb
6:49.40890
+16.1580
5
H 9
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
7:10.42940
+37.3630
6
H 10
Gustav Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
7:24.44390
+51.5080
7
H 10
Halvar Gotthardsson
IFK Hedemora SK
7:30.44920
+57.5610
8
D 10
Elsa Norgren
Domnarvets Goif
7:36.45570
+1:03.6260
9
D 9
Majken Norgren
Domnarvets Goif
7:38.45780
+1:05.6470
10
D 10
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
7:39.45890
+1:06.6580
11
D 10
Greta Axfeldt
IFK Hedemora SK
7:44.46390
+1:11.7080
12
D 9
Signe Forslund
Domnarvets Goif
7:51.47060
+1:18.7750
13
H 10
Simon Nyström
IFK Hedemora SK
7:53.47210
+1:20.7900
14
H 9
Vidar Broström
Rembo IK
7:54.47330
+1:21.8020
15
D 10
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
8:00.47990
+1:27.8680
16
D 10
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
8:01.48050
+1:28.8740
17
D 9
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
8:03.48270
+1:30.8960
18
D 10
Hedvig Zetterlund
IFK Hedemora SK
8:28.50750
+1:55.11440
19
D 10
Felicia Björkman
Domnarvets Goif
8:28.50770
+1:55.11460
20
D 10
Agnes Claesson
Stora Skedvi IK
8:33.51200
+1:59.11890
21
D 9
Disa Sigmundstad
IFK Hedemora SK
9:17.55620
+2:44.16310
22
H 9
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
10:18.61790
+3:45.22480
23
H 9
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
23
D 9
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
23
D 9
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
0.7km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 6
Isak Åkerman
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)