Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo skimarathon
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Adam Steen
Axa SC
2:07:39.765800
81.4p
2
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:07:42.766100
+3.200
81.4p
3
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:12:59.797800
+5:20.31900
77.2p
4
H 21
Gustav Hall
Dalaporten OL
2:20:48.844700
+13:09.78800
71.8p
5
H 35
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:21:00.845900
+13:21.80000
71.7p
6
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:21:17.847600
+13:38.81700
71.5p
7
H 21
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
2:22:23.854200
+14:44.88300
70.8p
8
H 21
Filip Wadsten
OK Landehof
2:22:52.857100
+15:13.91200
70.5p
9
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:23:47.862600
+16:08.96700
69.9p
10
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:25:54.875300
+18:15.109400
68.7p
11
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:26:11.877000
+18:32.111100
68.5p
12
H 35
Markus Lang
Stora Tuna IK SK
2:27:33.885200
+19:54.119300
67.7p
13
H 40
Patrik Kvarnström
Brovallens IF
2:28:30.890900
+20:51.125000
67.2p
14
H 50
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:29:10.894900
+21:31.129000
66.8p
15
H 21
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:29:46.898500
+22:07.132600
66.5p
16
H 35
Markus Larin
XC Sthlm Ski Club
2:32:22.914100
+24:43.148200
65.0p
17
H 40
Jonas Stenberg
Dala XC Ski Team
2:33:02.918100
+25:23.152200
64.7p
18
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:34:25.926400
+26:46.160500
64.0p
19
H 35
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:34:50.928900
+27:11.163000
63.8p
19
D 21
Susanne Hedlund
Bjursås IK
2:34:50.928900
+27:11.163000
63.8p
21
H 50
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:35:26.932500
+27:47.166600
63.5p
22
H 21
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:35:33.933200
+27:54.167300
63.4p
23
H 35
Jimmy Planting-bergloo
Saab FF Järfälla
2:35:59.935800
+28:20.169900
63.2p
24
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:36:13.937200
+28:34.171300
63.1p
25
H 21
Karl Tiselius
Team Ormsalva
2:36:32.939100
+28:53.173200
62.9p
26
H 21
Julian Schönfelder
Axa SC
2:37:46.946500
+30:07.180600
62.3p
27
H 21
Didrik Hall
Nyköpings OK
2:37:58.947700
+30:19.181800
62.2p
28
H 35
Johan Gustafsson
Falun
2:38:00.947900
+30:21.182000
62.2p
29
H 21
Gustav Olsson
Ssab
2:38:08.948700
+30:29.182800
62.1p
30
H 21
Hampus Lundell
Norrbärke SK
2:38:15.949400
+30:36.183500
62.1p
31
H 50
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:38:28.950700
+30:49.184800
62.0p
32
H 40
Casper Wakefield
SK Leksand
2:38:47.952600
+31:08.186700
61.8p
33
H 21
Daniel Pelyhe
Söders SOL Tyresö
2:38:59.953800
+31:20.187900
61.7p
34
H 21
Johansson Fredrik
Norrbärke SK
2:39:09.954800
+31:30.188900
61.6p
35
H 21
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:39:10.954900
+31:31.189000
61.6p
36
H 40
Mikael Ekstrand
Domnarvets GOIF
2:40:51.965000
+33:12.199100
60.8p
37
H 40
Lukas Sterner
Stockholms RK
2:41:05.966400
+33:26.200500
60.7p
38
H 40
Joakim Lundgren
Axa SC
2:42:46.976500
+35:07.210600
60.0p
39
H 35
Martin Candestam
Broby GOIF
2:44:08.984700
+36:29.218800
59.4p
40
H 21
Erik Björklund
Bjursås IK
2:44:54.989300
+37:15.223400
59.0p
41
H 21
Kristoffer Lundahl
Tunafors SK
2:46:17.997600
+38:38.231700
58.4p
42
H 40
Christian Domfors
GOIF Tjalve
2:46:53.1001200
+39:14.235300
58.2p
43
H 35
Andreas Hedström
SK Gruvspårets Vänner
2:47:16.1003500
+39:37.237600
58.0p
44
H 50
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
2:47:17.1003600
+39:38.237700
58.0p
45
H 40
Ola Augustsson
Källbottens IK
2:47:21.1004000
+39:42.238100
58.0p
46
H 21
Staffan Berggren
Axa SC
2:47:28.1004700
+39:49.238800
57.9p
47
H 35
Martin Björling
Korpilombolo GIF
2:47:53.1007200
+40:14.241300
57.7p
48
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:48:17.1009600
+40:38.243700
57.6p
49
H 40
Mattias Timrén
Bromma
2:51:38.1029700
+43:59.263800
56.2p
50
H 21 Motion
Petter Bierke
Jorbänningarnas IK
2:51:56.1031500
+44:17.265600
56.1p
51
H 21
Linus Laggar
Axa SC
2:52:12.1033100
+44:33.267200
56.0p
52
H 21
Simon Laggar
Axa SC
2:52:15.1033400
+44:36.267500
56.0p
53
H 21 Motion
Johannes Bengtsson
No Club
2:52:24.1034300
+44:45.268400
55.9p
54
H 40
Jon Malmsten
Stenkyrka IF
2:52:45.1036400
+45:06.270500
55.8p
55
H 50
Reine Eklund
Västerås Skidklubb
2:53:00.1037900
+45:21.272000
55.7p
56
H 40
Stefan Carlsson
Västerås Skidklubb
2:53:09.1038800
+45:30.272900
55.6p
57
H 21
Manne Stenström
Svärdsjö IF
2:53:20.1039900
+45:41.274000
55.6p
58
D 21
Matilda Dybäck
Stora Skedvi IK
2:53:26.1040500
+45:47.274600
55.5p
59
H 40
Erik Backman
Team Ormsalva
2:54:24.1046300
+46:45.280400
55.2p
60
H 50
Gunnar Kihlberg
Falun
2:54:41.1048000
+47:02.282100
55.0p
61
H 35
Johan Breili
Axa SC
2:55:32.1053100
+47:53.287200
54.7p
62
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:57:22.1064100
+49:43.298200
54.0p
63
D 21
Sara Dybäck
Häverödals SK
2:57:35.1065400
+49:56.299500
54.0p
64
H 21 Motion
Joakim Sjöquist
Domnarvets GOIF
2:58:25.1070400
+50:46.304500
53.7p
65
H 50
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:58:40.1071900
+51:01.306000
53.6p
66
H 21 Motion
Niclas Boberg
Domnarvets GOIF
2:59:10.1074900
+51:31.309000
53.4p
67
H 40
Anders Vestin
Myssjö
2:59:22.1076100
+51:43.310200
53.3p
68
H 40
Johan Beskow
Sundbybergs IK
3:00:20.1081900
+52:41.316000
53.0p
69
H 50
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
3:00:28.1082700
+52:49.316800
52.9p
69
H 50
Peter Amundsson
Axa SC
3:00:28.1082700
+52:49.316800
52.9p
71
H 21 Motion
Fredrik Eriksson
Gävle
3:00:45.1084400
+53:06.318500
52.8p
72
H 35
Peeter Kiviloog
Yuppie Ski Club
3:00:58.1085700
+53:19.319800
52.8p
73
H 60
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
3:01:12.1087100
+53:33.321200
52.7p
74
H 21 Motion
Andreas Bylund
Gävle SK
3:01:19.1087800
+53:40.321900
52.6p
75
H 21 Motion
Tommy Westin
Axa SC
3:01:27.1088600
+53:48.322700
52.6p
76
H 60
Ulf Hjalmarsson
Axa SC
3:01:57.1091600
+54:18.325700
52.4p
77
H 21 Motion
Jonas Nordlund
Falun
3:02:18.1093700
+54:39.327800
52.3p
78
H 35
Gustav Sterner
Köla AIK
3:02:21.1094000
+54:42.328100
52.3p
79
H 35
Mats Rodin
Vallsta SK
3:02:49.1096800
+55:10.330900
52.1p
80
H 21 Motion
Johan Proos
Norrköping
3:03:11.1099000
+55:32.333100
52.0p
81
H 35
Tobias Thorsson
GOIF Tjalve
3:03:16.1099500
+55:37.333600
52.0p
82
H 21 Motion
Robert Dahlback
Gustafs GOIF
3:04:17.1105600
+56:38.339700
51.6p
83
H 21
Jon Nilsson
Axa SC
3:04:43.1108200
+57:04.342300
51.5p
84
H 40
Peter Folkesson
Årsunda IF
3:04:57.1109600
+57:18.343700
51.4p
85
H 50
Peter Delbom
Stockholms RK
3:05:52.1115100
+58:13.349200
51.1p
86
H 21 Motion
Artur Vilela
Falun
3:06:25.1118400
+58:46.352500
50.9p
87
H 21
Jon Åkesson
Forsa OK
3:06:51.1121000
+59:12.355100
50.8p
88
H 35
Mats Linder
Domnarvets GOIF
3:08:14.1129300
+1:00:35.363400
50.3p
88
H 21 Motion
Richard Mohammar
Axa SC
3:08:14.1129300
+1:00:35.363400
50.3p
90
H 50
Bertil Wingqvist
Norrala IF
3:09:24.1136300
+1:01:45.370400
50.0p
91
H 21 Motion
Robert Matsson
Avesta
3:09:38.1137700
+1:01:59.371800
49.9p
92
H 50
Magnus Eriksson
Fredrikshofs IF SOK
3:10:00.1139900
+1:02:21.374000
49.8p
92
H 21 Motion
Jonatan Westberg
Svärdsjö IF
3:10:00.1139900
+1:02:21.374000
49.8p
94
H 40
Marcus Widén
Axa SC
3:10:01.1140000
+1:02:22.374100
49.8p
95
H 40
Andreas Mühlich
Axa SC
3:10:06.1140500
+1:02:27.374600
49.8p
96
H 21 Motion
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
3:10:51.1145000
+1:03:12.379100
49.5p
97
D 40
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
3:11:02.1146100
+1:03:23.380200
49.5p
98
H 21 Motion
Jan-Olof Björklund
Falun
3:11:23.1148200
+1:03:44.382300
49.4p
99
H 35
Joakim Eliasson
Försvarets Sk
3:11:34.1149300
+1:03:55.383400
49.3p
100
H 50
Lasse Karlsson
Källbottens IK
3:12:14.1153300
+1:04:35.387400
49.1p
101
H 21
Waldemar Fagerberg
Axa SC
3:13:53.1163200
+1:06:14.397300
48.6p
102
H 21 Motion
Jonas Angel
Borlänge
3:14:22.1166100
+1:06:43.400200
48.5p
103
H 21 Motion
Patrik Deivall
Domnarvets GOIF
3:14:28.1166700
+1:06:49.400800
48.4p
104
H 35
Stefan Stark
Domnarvets GOIF
3:14:33.1167200
+1:06:54.401300
48.4p
105
H 40
Lars Ljunggren
Gävle SK
3:14:34.1167300
+1:06:55.401400
48.4p
106
H 21 Motion
William Von Ahn
Värmdö
3:14:36.1167500
+1:06:57.401600
48.4p
107
H 35
Daniel Sahlgren
Trafikverkets FF
3:15:24.1172300
+1:07:45.406400
48.2p
108
H 40
Joakim Pedersen
Axa SC
3:16:03.1176200
+1:08:24.410300
48.0p
109
H 60
Anders Ahlen
Dala XC Ski Team
3:16:04.1176300
+1:08:25.410400
48.0p
110
H 40
Johan Elliot
Saltsjöbadens SLK
3:16:14.1177300
+1:08:35.411400
47.9p
111
H 40
Mattias Olausson
IFK Lidingö Slalomklubb
3:16:15.1177400
+1:08:36.411500
47.9p
112
H 21 Motion
Robin Eneby
Västerås SOK
3:16:45.1180400
+1:09:06.414500
47.8p
113
D 21 Motion
Erika Brömses
Källbottens IK
3:16:52.1181100
+1:09:13.415200
47.7p
114
H 50
Mats Gustafsson
Korsnäs IF SK
3:18:37.1191600
+1:10:58.425700
47.3p
115
H 21 Motion
Niklas Dahlbäck
Borlänge
3:19:42.1198100
+1:12:03.432200
47.0p
116
H 21 Motion
Anders Sjöö
Domnarvets GOIF
3:22:47.1216600
+1:15:08.450700
46.1p
117
H 21 Motion
Petter Mårild
Axa SC
3:23:35.1221400
+1:15:56.455500
45.9p
118
H 35
Erik Hallert
Yuppie Ski Club
3:23:39.1221800
+1:16:00.455900
45.9p
119
D 50
Hannele Junkala
Falun
3:23:40.1221900
+1:16:01.456000
45.9p
120
H 40
Patrik Borgander
Axa SC
3:24:01.1224000
+1:16:22.458100
45.8p
121
H 21 Motion
Johan Egeskog
Stockholm
3:25:29.1232800
+1:17:50.466900
45.4p
122
H 40
Marcus Block
Borlänge
3:25:57.1235600
+1:18:18.469700
45.3p
123
H 40
Anders Åberg
Västerås Skidklubb
3:26:56.1241500
+1:19:17.475600
45.0p
124
H 21 Motion
Fredrik Allard
Esik
3:27:30.1244900
+1:19:51.479000
44.9p
125
H 21 Motion
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:28:21.1250000
+1:20:42.484100
44.7p
126
H 40
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
3:29:13.1255200
+1:21:34.489300
44.5p
127
H 21
Victor Stenquist
Johanneshov IF
3:29:38.1257700
+1:21:59.491800
44.4p
128
H 21 Motion
Timo Broman
Stockholm Långdistansklubb
3:30:18.1261700
+1:22:39.495800
44.2p
129
H 21 Motion
Björn Thorén
Borlänge
3:30:51.1265000
+1:23:12.499100
44.1p
130
D 21
Sara Rosen
Landsbro IF SK
3:31:39.1269800
+1:24:00.503900
43.9p
131
H 50
Tommy Matsson
Vasaloppsklubben Hedemora
3:31:41.1270000
+1:24:02.504100
43.9p
132
D 21 Motion
Annica Blomqvist
Gagnefs IF
3:32:16.1273500
+1:24:37.507600
43.7p
133
H 21 Motion
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
3:32:23.1274200
+1:24:44.508300
43.7p
134
H 21
Mikael Åfors
Axa SC
3:33:28.1280700
+1:25:49.514800
43.4p
135
H 40
Andreas Rohman
ECT IL
3:33:46.1282500
+1:26:07.516600
43.4p
136
H 60
Claes-göran Speles
Ssab
3:33:52.1283100
+1:26:13.517200
43.3p
137
H 50
Said Sarbast
SST
3:35:56.1295500
+1:28:17.529600
42.9p
138
H 21 Motion
Henrik Andersson
Axa SC
3:36:22.1298100
+1:28:43.532200
42.8p
139
H 21 Motion
Andreas Kvarnström
Knivsta
3:36:54.1301300
+1:29:15.535400
42.6p
140
H 21 Motion
Johan Öhrn
No Club
3:37:32.1305100
+1:29:53.539200
42.5p
141
H 40
Rikard Enberg
Shc Byggservice Norrköping
3:38:21.1310000
+1:30:42.544100
42.3p
142
H 21
Frost Jacob Weicker
Karlsbyhedens IK
3:38:47.1312600
+1:31:08.546700
42.2p
143
D 21 Motion
Kimberly Claus
Öravattnets IF
3:39:00.1313900
+1:31:21.548000
42.2p
144
H 21 Motion
Simon Sörlin
Ulricehamn
3:39:16.1315500
+1:31:37.549600
42.1p
145
H 50
Ulf Radbrandt
Sunnansjö IK
3:39:58.1319700
+1:32:19.553800
42.0p
146
H 21
Joacim Ericson
Axa SC
3:40:11.1321000
+1:32:32.555100
41.9p
147
H 21
Nermin Sarhatlic
Axa SC
3:40:15.1321400
+1:32:36.555500
41.9p
148
H 21 Motion
Oskar Lindehejd
Gotland
3:40:46.1324500
+1:33:07.558600
41.8p
149
D 21 Motion
Sofia Sens
Dala XC Ski Team
3:41:34.1329300
+1:33:55.563400
41.6p
150
H 21 Motion
Marcus Lindenmo
Axa SC
3:42:51.1337000
+1:35:12.571100
41.3p
151
H 35
Johnas Liljegren
Axa SC
3:44:07.1344600
+1:36:28.578700
41.1p
152
D 21 Motion
Åsa Brolin
Gävle SK
3:44:15.1345400
+1:36:36.579500
41.0p
153
H 21 Motion
Robin Gunnarsson
Umara SC
3:45:12.1351100
+1:37:33.585200
40.8p
154
D 21 Motion
Kristina Borgström
Gimo IF SK
3:45:23.1352200
+1:37:44.586300
40.8p
155
H 21 Motion
Peter Johansson
Nyköping
3:45:57.1355600
+1:38:18.589700
40.7p
156
H 21
Jonas Stenberg
Sundborns GOIF
3:46:58.1361700
+1:39:19.595800
40.5p
157
H 21 Motion
Sam Sjöblom
Trafikverket FF
3:47:04.1362300
+1:39:25.596400
40.4p
158
H 40
Thomas Andersson
Sälens IF
3:47:06.1362500
+1:39:27.596600
40.4p
159
H 21
Erik Persson
Axa SC
3:47:13.1363200
+1:39:34.597300
40.4p
160
H 21 Motion
Jonas Fredriksson
Borlänge
3:47:32.1365100
+1:39:53.599200
40.4p
161
H 21 Motion
Dante Vangeli
Avesta
3:47:41.1366000
+1:40:02.600100
40.3p
162
H 21 Motion
Karl Bäckstedt
Axa SC
3:48:16.1369500
+1:40:37.603600
40.2p
163
H 40
Mathias Gärdh
Årsunda IF
3:49:22.1376100
+1:41:43.610200
40.0p
164
H 35
Martin Laxgård
Axa SC
3:49:30.1376900
+1:41:51.611000
40.0p
165
D 40
Erika Dahl
Axa SC
3:50:20.1381900
+1:42:41.616000
39.8p
166
H 21 Motion
Jan Magnusson
Axa SC
3:52:25.1394400
+1:44:46.628500
39.4p
167
H 21 Motion
Erik Wetterbrandt
Axa SC
3:53:44.1402300
+1:46:05.636400
39.1p
168
D 21 Motion
Sara Dahlén
Axa SC
3:54:00.1403900
+1:46:21.638000
39.1p
169
H 21 Motion
Erik Fagerberg
Dalregementets IF
3:55:28.1412700
+1:47:49.646800
38.8p
170
D 40
Karin Pihlström
Källbottens IK
3:56:28.1418700
+1:48:49.652800
38.6p
171
D 21 Motion
Karin Emilsson
Axa SC
3:58:33.1431200
+1:50:54.665300
38.2p
172
H 35
Clas Murmester
Svärdsjö IF
3:58:52.1433100
+1:51:13.667200
38.2p
173
H 21 Motion
Peter Olsson
Stockholm
4:00:06.1440500
+1:52:27.674600
37.9p
174
H 40
Kim Herou
Axa SC
4:00:19.1441800
+1:52:40.675900
37.9p
175
H 21 Motion
Erik Håkansson
Linköpings SK
4:02:40.1455900
+1:55:01.690000
37.5p
176
H 21 Motion
Anton Sörlin
Ulricehamn
4:02:55.1457400
+1:55:16.691500
37.4p
177
H 21 Motion
Thomas Ådén
Värmdö
4:05:31.1473000
+1:57:52.707100
37.0p
178
H 21 Motion
Torbjörn Bark
Ludvika
4:07:15.1483400
+1:59:36.717500
36.7p
179
H 40
David Stoor
Axa SC
4:12:27.1514600
+2:04:48.748700
35.8p
180
H 60
Ralph Bolander
Axa SC
4:14:44.1528300
+2:07:05.762400
35.5p
181
H 21 Motion
Mattias Stolpe
FK Friskus Varberg
4:14:57.1529600
+2:07:18.763700
35.4p
182
H 40
Per Herrmann
Stora Skedvi IK
4:15:14.1531300
+2:07:35.765400
35.4p
183
H 21 Motion
Simon Mårdstam
Axa SC
4:15:37.1533600
+2:07:58.767700
35.3p
184
H 21 Motion
Rickard Backlund
Axa SC
4:16:06.1536500
+2:08:27.770600
35.3p
185
D 40
Sara Gullberg
Trafikverkets FF
4:20:25.1562400
+2:12:46.796500
34.6p
186
H 21 Motion
Daniel Käller
Hofors
4:22:17.1573600
+2:14:38.807700
34.3p
187
D 21 Motion
Amelea Nordfors
Stockholm
4:36:53.1661200
+2:29:14.895300
32.3p
188
H 21 Motion
Niclas Tanttu
Järfälla
4:37:12.1663100
+2:29:33.897200
32.3p
189
D 21 Motion
Hanna Jansson
Järfälla
4:37:14.1663300
+2:29:35.897400
32.3p
190
H 40
Cameron Ryan
Axa SC
4:39:22.1676100
+2:31:43.910200
32.0p
191
D 21 Motion
Corinne Säll
Nyköping
4:39:38.1677700
+2:31:59.911800
31.9p
192
H 35
Lars Karlsson
Axa SC
4:42:01.1692000
+2:34:22.926100
31.6p
193
H 21 Motion
Anders Litborn
Domnarvets GOIF
4:42:21.1694000
+2:34:42.928100
31.6p
194
D 21 Motion
Kristina Hagberg
Stora Tuna IK SK
4:47:21.1724000
+2:39:42.958100
31.0p
195
D 21 Motion
Anna Hallberg
Enköping
4:55:11.1771000
+2:47:32.1005100
30.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Max Bergström
Orsa SK
1:19:13.475200
74.5p
2
D 21
Isabella Dannberg
Ödeshögs SK
1:27:51.527000
+8:38.51700
67.2p
3
H 21 Motion
Patrik Sjörs
Borlänge
1:33:44.562300
+14:31.87000
62.9p
4
D 21
Maria Björklund
Bjursås IK
1:42:51.617000
+23:38.141700
57.4p
5
D 21
Terese Wängdahl
OK Gipen
1:44:29.626800
+25:16.151500
56.5p
6
D 21 Motion
Susanne Sandvik
Hällefors SK
1:54:35.687400
+35:22.212100
51.5p
7
D 21 Motion
Ida Jakobsson
Gävle
1:55:20.691900
+36:07.216600
51.2p
8
D 21 Motion
Carina Bengtsson
Uppsala
1:56:26.698500
+37:13.223200
50.7p
9
D 21 Motion
Amanda Martinson
Sollentuna
1:56:34.699300
+37:21.224000
50.6p
10
D 21 Motion
Linda Sjöstrand
Falun
1:57:24.704300
+38:11.229000
50.3p
11
D 21
Helny Sjöström
Gävle SK
1:58:08.708700
+38:55.233400
49.9p
12
D 21 Motion
Maria Åkerblom Johannesson
Lidingö
1:58:27.710600
+39:14.235300
49.8p
13
H 21 Motion
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:59:40.717900
+40:27.242600
49.3p
14
H 21 Motion
Erik Sundström
Ekerö
2:03:28.740700
+44:15.265400
47.8p
15
D 21 Motion
Eva Tiselius
OK Kåre
2:03:43.742200
+44:30.266900
47.7p
16
D 21 Motion
Carina Åkerström
Borlänge
2:03:44.742300
+44:31.267000
47.7p
17
D 21
Stina Pettersson
Trafikverket FF
2:04:45.748400
+45:32.273100
47.3p
18
D 21 Motion
Anna-karin Thorsell
Falun
2:08:21.770000
+49:08.294700
46.0p
19
D 21 Motion
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
2:09:48.778700
+50:35.303400
45.5p
20
D 21 Motion
Lina Nyman
Ekerö
2:10:28.782700
+51:15.307400
45.2p
21
H 21 Motion
Hans-gunnar Jonsson
Domnarvets GOIF
2:15:31.813000
+56:18.337700
43.5p
22
H 21 Motion
Joakim Olsson
Dala-Floda IF
2:22:58.857700
+1:03:45.382400
41.3p
23
D 21 Motion
Maria Ädhel
Johanneshov IF
2:27:39.885800
+1:08:26.410500
40.0p
24
H 21 Motion
Tommy Olsson
Grus Nås
2:29:31.897000
+1:10:18.421700
39.5p
24
D 21 Motion
Hanna Holmgren
Gävle
2:29:31.897000
+1:10:18.421700
39.5p