Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 55
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:27:55.887400
63.7p
2
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:29:57.899600
+2:02.12100
62.6p
3
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:33:07.918600
+5:12.31100
60.9p
4
John Carlsson
OK Norrvirdarna
2:37:03.942200
+9:08.54700
58.9p
5
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:37:37.945600
+9:42.58100
58.6p
6
Nils Moen
Mälarö SOK
2:37:44.946300
+9:49.58800
58.6p
7
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:37:52.947100
+9:57.59600
58.5p
8
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:42:04.972300
+14:09.84800
56.5p
9
Patrick Lundstedt
BROMMA
2:44:14.985300
+16:19.97800
55.6p
10
Anders Nordenfors
Gävle SK
2:46:36.999500
+18:41.112000
54.6p
11
Anders Berlin
Axa SC
2:49:11.1015000
+21:16.127500
53.5p
12
Mikael Mellhorn
Ericsson Stockholm IK
2:49:28.1016700
+21:33.129200
53.4p
13
Ingemar Granqvist
Bullarens GOIF
2:52:19.1033800
+24:24.146300
52.3p
14
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
2:58:31.1071000
+30:36.183500
50.0p
15
Jan Rönnblad
Esik
3:02:29.1094800
+34:34.207300
48.6p
16
Sven Johansson
OK 64 Torpa
3:02:35.1095400
+34:40.207900
48.6p
17
Anders Grelsson
Bålsta SK
3:05:14.1111300
+37:19.223800
47.7p
18
Göran Sundström
Täby IS SK
3:07:06.1122500
+39:11.235000
47.1p
19
Anders Sundström
Nacka Värmdö SK
3:08:04.1128300
+40:09.240800
46.8p
20
Göran Corander
Peab IF
3:09:00.1133900
+41:05.246400
46.5p
21
Christer Wallberg
Uppsala SLK
3:11:35.1149400
+43:40.261900
45.7p
22
Gert-Ove Johansson
BRASTAD
3:14:15.1165400
+46:20.277900
45.0p
23
Anders Persson
Tormestorps IF
3:15:48.1174700
+47:53.287200
44.5p
24
Bo Uggla
Hvetlanda SK
3:23:28.1220700
+55:33.333200
42.5p
25
Anders Englund
Avesta ok
3:29:30.1256900
+1:01:35.369400
41.0p
-
Tony Johansson
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Svein Olav Stölen
SOLLENTUNA
23:59:58.8639700
-
Tommy Finell
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
23:59:59.8639800
-
Kenneth Lindén
Skellefteå XC Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)