Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Master SM Klassiskt Ind.
2018-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 45
Ulf Tingelöf
Naprapat Walle Skidklubb
31:19.187800
74.1p
2
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
31:56.191500
+37.3600
72.7p
3
H 55
Adam Blomberg
Göteborgs SK
32:31.195000
+1:12.7100
71.4p
4
H 50
Johan Gustafsson
Norrköpings SK
32:59.197800
+1:40.9900
70.4p
5
H 55
Hg Arvidsson
Sya SK
33:57.203600
+2:38.15700
68.4p
6
H 45
Jan Erik Länta
Jokkmokks SK
34:09.204800
+2:50.16900
68.0p
7
H 55
Jerker Sundin
Delsbo IF
34:18.205700
+2:59.17800
67.7p
8
H 40
Anders Soovik
Göteborgs SK
35:11.211000
+3:52.23100
66.0p
9
H 55
Peter Bäcklund
Stöcke Ts Järnet
35:33.213200
+4:14.25300
65.3p
10
H 50
Sören Sundberg
Högbo GIF
35:58.215700
+4:39.27800
64.5p
11
D 40
Anna Mirårs
Ytterhogdals IK
36:51.221000
+5:32.33100
63.0p
12
D 45
Mona Nilsson
1life IF
37:13.223200
+5:54.35300
62.4p
13
D 50
Karin Svingstedt
Stockviks SF
37:38.225700
+6:19.37800
61.7p
14
H 50
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
38:14.229300
+6:55.41400
60.7p
15
H 55
Tomasz Pilewicz
Forsa OK
38:55.233400
+7:36.45500
59.6p
16
D 55
Kristina Hugosson
Sorsele SK
39:40.237900
+8:21.50000
58.5p
17
D 50
Helena Karlsson
Umedalens IF
39:56.239500
+8:37.51600
58.1p
18
D 50
Monica Stoltz
Ängebo IK
49:14.295300
+17:55.107400
47.1p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 60
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
16:46.100500
66.2p
2
H 60
Lars Olsson
Särna SK
16:53.101200
+7.600
65.7p
3
H 65
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
16:56.101500
+10.900
65.5p
4
H 70
Hans Jansson
Hudiksvalls IF
17:33.105200
+47.4600
63.1p
5
H 65
Bengt-Olof Hagström
1life IF
17:44.106300
+58.5700
62.4p
6
H 60
Tomas Foxegård Rex
OK
17:54.107300
+1:08.6700
61.8p
7
H 65
Ulf Uddbäck
Gävle SK
18:04.108300
+1:18.7700
61.1p
8
H 60
Tommie Hansson
Bjursås IK
18:07.108600
+1:21.8000
61.0p
9
H 60
Per-Anders Axlund
Hudiksvalls IF
18:10.108900
+1:24.8300
60.8p
10
H 60
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
18:17.109600
+1:31.9000
60.4p
11
H 60
Lars-Åke Axlund
Hudiksvalls IF
18:54.113300
+2:08.12700
58.3p
11
H 75
Elis Åberg
Strömsbergs IF
18:54.113300
+2:08.12700
58.3p
13
H 65
Östen Pekkari
IFK Kiruna
18:59.113800
+2:13.13200
58.0p
14
H 65
Leif Hedman
SK Järven
19:02.114100
+2:16.13500
57.9p
15
H 65
John Skyttmark
Offerdals SK
19:42.118100
+2:56.17500
55.8p
15
H 65
Sven Olov Skoglund
Ilsbo SK
19:42.118100
+2:56.17500
55.8p
15
D 65
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
19:42.118100
+2:56.17500
55.8p
18
H 70
Bror Olofsson
Soppero Sameförening
19:43.118200
+2:57.17600
55.8p
19
D 60
Maj-Lis Wikström
Ängebo IK
20:25.122400
+3:39.21800
53.7p
20
H 75
Lars Englund
Järla IF SK
20:28.122700
+3:42.22100
53.6p
20
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
20:28.122700
+3:42.22100
53.6p
22
H 70
Lars Ledin
1life IF
20:31.123000
+3:45.22400
53.5p
23
H 60
Tomas Andersson
Tunafors SK
20:33.123200
+3:47.22600
53.4p
24
H 70
Stig Olovsson
Strömsbergs IF
20:53.125200
+4:07.24600
52.5p
25
H 70
Bo Ingemar Karlsson
Strömsbergs IF
21:47.130600
+5:01.30000
50.2p
26
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
21:53.131200
+5:07.30600
50.0p
27
H 65
Jaakko Moilanen
Laxå OK
21:55.131400
+5:09.30800
49.9p
28
H 65
Sven Larsson
Särna SK
23:04.138300
+6:18.37700
47.3p
29
H 70
Bjarne Åskogh
Strömsbergs IF
23:41.142000
+6:55.41400
46.0p
30
H 80
Bengt Skarp
Ängebo IK
24:40.147900
+7:54.47300
44.1p
31
D 70
Eva Widelund
Hudiksvalls IF
24:56.149500
+8:10.48900
43.6p
32
H 70
Bernt Evert Ingemar Hellström
Strömsbergs IF
27:41.166000
+10:55.65400
39.1p
33
H 75
Alf Spåra
IK Aluminium
28:13.169200
+11:27.68600
38.3p
34
H 75
Görgen Segerlund
Kukkola IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)