Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madelen Dalin
Kovlands IF
1:10:56.425500
61.8p
2
Annmari Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:20:52.485100
+9:56.59500
52.8p
3
Moa Larsson
Stöde IF
1:31:35.549400
+20:39.123800
45.6p
4
Irene Larsson
Matfors SK
1:31:38.549700
+20:42.124100
45.6p
5
Camilla Englund
Ingen klubb
1:32:34.555300
+21:38.129700
45.1p
6
Kadri Kalvo
Sundsvalls OK
1:36:53.581200
+25:57.155600
42.8p
7
Ellen Persson
Söråker
1:37:19.583800
+26:23.158200
42.5p
8
Maria Åström
Indals IF
1:39:26.596500
+28:30.170900
41.5p
9
Jessica Horneij
Bondsjöhöjdens IK
1:46:35.639400
+35:39.213800
38.3p
10
Emeli Johansson
Ingen klubb
1:51:55.671400
+40:59.245800
36.3p
11
Sandra Arvola
Timrå SOK
1:55:53.695200
+44:57.269600
34.9p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
1:00:54.365300
74.6p
2
Mikael Henriksson
Tynderö IK
1:04:13.385200
+3:19.19800
69.8p
3
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:06:05.396400
+5:11.31000
67.4p
4
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:06:45.400400
+5:51.35000
66.6p
5
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
1:07:35.405400
+6:41.40000
65.5p
6
Peter Johansson
Ingen klubb
1:08:05.408400
+7:11.43000
65.0p
7
Göran Bäckmon
Ingen klubb
1:08:06.408500
+7:12.43100
64.9p
8
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:11:12.427100
+10:18.61700
61.5p
9
Urban Englund
Bergeforsens SK
1:11:58.431700
+11:04.66300
60.7p
10
Albin Johansson
Bergeforsens SK
1:13:57.443600
+13:03.78200
58.7p
11
Erik Nordlund
IK Aluminium
1:14:18.445700
+13:24.80300
58.4p
12
Kenneth Norman
IF Strategen
1:14:49.448800
+13:55.83400
57.9p
13
Henrik Arvola
Timrå SOK
1:16:29.458800
+15:35.93400
56.4p
14
Carl Martinez
Rog IK
1:18:41.472000
+17:47.106600
54.5p
15
Stefan Andersson
Ingen klubb
1:19:19.475800
+18:25.110400
54.0p
16
Johan Nylander
Stockviks SF
1:19:21.476000
+18:27.110600
54.0p
17
Andreas Svedberg
Kovlands IF
1:20:22.482100
+19:28.116700
53.2p
18
Henrik Nordling
Tynderö IK
1:20:35.483400
+19:41.118000
53.0p
19
Fredrik Pontén
Selånger SOK
1:20:51.485000
+19:57.119600
52.8p
20
Tommy Hassel
Tynderö IK
1:23:29.500800
+22:35.135400
50.8p
21
Peter Norberg
Bergeforsens SK
1:24:03.504200
+23:09.138800
50.4p
22
Lars Faijersson
Ingen klubb
1:24:38.507700
+23:44.142300
50.0p
23
Ronny Fryksten
Kramfors Alliansen
1:25:27.512600
+24:33.147200
49.5p
24
Stefan Sandgren
Ingen klubb
1:25:34.513300
+24:40.147900
49.4p
25
Thomas Edström
Ingen klubb
1:25:36.513500
+24:42.148100
49.4p
26
Tomas Vedin
Selånger SOK
1:27:40.525900
+26:46.160500
48.0p
27
Karl Pontén
Selånger SOK
1:31:08.546700
+30:14.181300
45.9p
28
Jesper Lidström
Tynderö IK
1:31:09.546800
+30:15.181400
45.9p
29
Anders Axling
Sundsvalls OK
1:31:53.551200
+30:59.185800
45.5p
30
Carl-henrik Larsson
Stöde IF
1:37:18.583700
+36:24.218300
42.5p
31
Sebastian Lidström
Tynderö IK
1:37:35.585400
+36:41.220000
42.4p
32
Johan Lindberg
Ingen klubb
1:39:17.595600
+38:23.230200
41.6p
33
Ashley Tott
Sundsvall
1:40:07.600600
+39:13.235200
41.2p
34
Tomas Sprock
Ingen klubb
1:41:35.609400
+40:41.244000
40.5p
35
Timo Arvola
Timrå SOK
1:55:54.695300
+55:00.329900
34.9p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
38:07.228600
60.6p
2
Ebba Englund
Bergeforsens SK
39:13.235200
+1:06.6500
58.9p
3
Tuva Lundin
Alnö SK
40:58.245700
+2:51.17000
56.4p
4
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
41:32.249100
+3:25.20400
55.6p
5
Alva Dahlin
Kovlands IF
43:07.258600
+5:00.29900
53.6p
6
Frida Bergkvist
Lucksta IF
48:44.292300
+10:37.63600
47.4p
7
Ann-louise Kårberg- Höglund
Bergeforsens SK
53:04.318300
+14:57.89600
43.5p
8
Elin Östlund
Alnö SK
55:54.335300
+17:47.106600
41.3p
9
Pia Hansson
Ingen klubb
56:24.338300
+18:17.109600
40.9p
10
Marianne Falberg
Ingen klubb
56:35.339400
+18:28.110700
40.8p
11
Sofie Holmström
Tynderö IK
58:35.351400
+20:28.122700
39.4p
12
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
1:02:41.376000
+24:34.147300
36.8p
13
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
1:06:26.398500
+28:19.169800
34.8p
14
Annika Asklund
Bergeforsens SK
1:06:26.398500
+28:19.169800
34.8p
15
Levisia Håsaether
Tynderö IK
1:07:49.406800
+29:42.178100
34.0p
16
Alice Nordlöv
Ingen klubb
1:10:34.423300
+32:27.194600
32.7p
17
Lena Modin
Njurunda SK
1:10:47.424600
+32:40.195900
32.6p
18
Agnes Andersson
Tynderö IK
1:12:44.436300
+34:37.207600
31.7p
19
Cristin Bergfors
Tynderö IK
1:12:46.436500
+34:39.207800
31.7p
20
Jennie Udd
Ingen klubb
1:14:01.444000
+35:54.215300
31.2p
21
Jennifer Carlén
Tynderö IK
1:14:09.444800
+36:02.216100
31.1p
22
Alva Nordling
Tynderö IK
1:14:55.449400
+36:48.220700
30.8p
23
Ella Forssén
Tynderö IK
1:27:50.526900
+49:43.298200
26.3p
24
Vanja Nilvander
Tynderö IK
1:38:00.587900
+59:53.359200
23.6p
25
Frida Nilvander
Tynderö IK
1:38:10.588900
+1:00:03.360200
23.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Jänes
Stockviks SF
32:59.197800
70.0p
2
Adam Näslund
Bergeforsens SK
35:40.213900
+2:41.16000
64.7p
3
Hugo Bäckman
Ingen klubb
35:44.214300
+2:45.16400
64.6p
4
Benny Nordlander
Tynderö IK
38:52.233100
+5:53.35200
59.4p
5
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
40:17.241600
+7:18.43700
57.3p
6
Elias Bengtsson
Tynderö IK
44:03.264200
+11:04.66300
52.4p
7
Mattias Larsson
Matfors SK
44:43.268200
+11:44.70300
51.6p
8
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
45:40.273900
+12:41.76000
50.6p
9
Vilgot Lundin
Alnö SK
45:53.275200
+12:54.77300
50.3p
10
Johan Höglund
Bergeforsens SK
48:41.292000
+15:42.94100
47.4p
11
Kent Björling
Lucksta IF
50:20.301900
+17:21.104000
45.9p
12
Mikael Sundberg
Lucksta IF
50:22.302100
+17:23.104200
45.8p
13
Martin Åström
Axa SC
51:13.307200
+18:14.109300
45.1p
14
Erik Timan
Stockviks SF
51:31.309000
+18:32.111100
44.8p
15
Björn Forsberg
Tynderö IK
53:13.319200
+20:14.121300
43.4p
16
Kenneth Åberg
Axa SC
54:01.324000
+21:02.126100
42.7p
17
Albert Östlund
No Club
55:53.335200
+22:54.137300
41.3p
18
Ulf Nilsen
Ingen klubb
55:58.335700
+22:59.137800
41.3p
19
Hans Olov Falberg
Ingen klubb
56:36.339500
+23:37.141600
40.8p
20
Karl-Erik Nordlöv
Ingen klubb
57:47.346600
+24:48.148700
40.0p
21
Dag Jonzon
Tynderö IK
1:00:12.361100
+27:13.163200
38.4p
22
Fredrik Jonzon
Tynderö IK
1:00:14.361300
+27:15.163400
38.3p
23
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
1:02:42.376100
+29:43.178200
36.8p
24
Zack Söderholm
Alnö SK
1:06:46.400500
+33:47.202600
34.6p
25
Magnus Söderholm
Alnö SK
1:06:47.400600
+33:48.202700
34.6p
26
Per Lundin
Alnö SK
1:07:39.405800
+34:40.207900
34.1p
27
Martin Håsaether
Tynderö IK
1:07:49.406800
+34:50.208900
34.0p
28
Simon Nordlöv
Ingen klubb
1:10:35.423400
+37:36.225500
32.7p
29
Mikael Norrgård
Ingen klubb
1:13:57.443600
+40:58.245700
31.2p
30
Magnus Carlén
Tynderö IK
1:14:10.444900
+41:11.247000
31.1p
31
Jonas Forssén
Tynderö IK
1:27:51.527000
+54:52.329100
26.3p