Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
21:55.131440
90.8p
2
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
22:02.132120
+6.580
90.4p
3
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
22:21.134070
+26.2530
89.1p
4
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
22:36.135540
+41.4000
88.2p
5
H 20
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
22:45.136460
+50.4920
87.6p
6
H 18
William Poromaa
Åsarna IK
22:54.137300
+58.5760
87.1p
7
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
22:55.137410
+59.5870
87.1p
8
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
22:59.137880
+1:04.6340
86.8p
9
H 18
Erik Engelin
Offerdals SK
23:00.137910
+1:04.6370
86.8p
10
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
23:03.138290
+1:08.6750
86.5p
11
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
23:04.138310
+1:08.6770
86.5p
12
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
23:11.139040
+1:16.7500
86.1p
13
H 18
William Schultz
IFK Umeå
23:16.139500
+1:20.7960
85.8p
14
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
23:17.139630
+1:21.8090
85.8p
14
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:17.139630
+1:21.8090
85.8p
16
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
23:17.139670
+1:22.8130
85.7p
17
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:22.140160
+1:27.8620
85.5p
18
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:23.140250
+1:28.8710
85.4p
19
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:32.141150
+1:37.9610
84.9p
20
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
23:34.141310
+1:38.9770
84.8p
21
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:35.141470
+1:40.9930
84.7p
22
H 18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
23:37.141660
+1:42.10120
84.6p
23
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
23:40.141960
+1:45.10420
84.4p
24
H 18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:44.142340
+1:49.10800
84.2p
25
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
23:46.142570
+1:51.11030
84.1p
26
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
23:49.142830
+1:53.11290
83.9p
27
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
23:50.142920
+1:54.11380
83.9p
28
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
23:52.143120
+1:56.11580
83.8p
29
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
23:54.143340
+1:59.11800
83.7p
30
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:55.143400
+1:59.11860
83.6p
30
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
23:55.143400
+1:59.11860
83.6p
32
H 18
Mårten Gedda
OK Landehof
23:56.143530
+2:00.11990
83.6p
33
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
23:57.143660
+2:02.12120
83.5p
34
H 18
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
24:00.143960
+2:05.12420
83.3p
35
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:01.144000
+2:05.12460
83.3p
36
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
24:02.144180
+2:07.12640
83.2p
37
H 20
Anton Laine
Kalix SK
24:04.144300
+2:08.12760
83.1p
38
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
24:05.144420
+2:09.12880
83.1p
39
H 18
Malte Stefansson
Oxbergs IF
24:07.144620
+2:11.13080
83.0p
40
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
24:11.145020
+2:15.13480
82.7p
41
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
24:14.145310
+2:18.13770
82.6p
42
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
24:17.145650
+2:22.14110
82.4p
43
H 20
Albert Carling
Falu IK
24:18.145760
+2:23.14220
82.3p
44
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
24:22.146120
+2:26.14580
82.1p
45
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
24:25.146460
+2:30.14920
82.0p
46
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
24:26.146580
+2:31.15040
81.9p
47
H 18
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
24:32.147190
+2:37.15650
81.6p
48
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
24:34.147310
+2:38.15770
81.5p
49
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
24:35.147440
+2:40.15900
81.4p
50
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
24:35.147450
+2:40.15910
81.4p
51
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
24:35.147460
+2:40.15920
81.4p
52
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
24:38.147790
+2:43.16250
81.3p
53
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
24:43.148220
+2:47.16680
81.0p
54
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
24:47.148630
+2:51.17090
80.8p
55
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
24:48.148770
+2:53.17230
80.8p
56
H 20
Petter Persson
Borås SK
24:49.148820
+2:53.17280
80.7p
57
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
24:50.148900
+2:54.17360
80.7p
58
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
24:51.149080
+2:56.17540
80.6p
59
H 18
Albin Sjölén
Stockviks SF
24:52.149180
+2:57.17640
80.5p
60
H 18
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
24:53.149280
+2:58.17740
80.5p
61
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
24:55.149440
+3:00.17900
80.4p
62
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
24:58.149730
+3:02.18190
80.3p
63
H 18
David Höglund
IFK Mora SK
25:00.149920
+3:04.18380
80.2p
64
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:00.149950
+3:05.18410
80.2p
65
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
25:04.150320
+3:08.18780
80.0p
66
H 18
Petter Dahl
IF Strategen
25:04.150350
+3:09.18810
79.9p
67
H 18
Thomas Fällgren
Arvika IS
25:04.150390
+3:09.18850
79.9p
68
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
25:05.150410
+3:09.18870
79.9p
69
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
25:06.150550
+3:11.19010
79.8p
70
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
25:06.150590
+3:11.19050
79.8p
71
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
25:07.150610
+3:11.19070
79.8p
72
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
25:07.150620
+3:11.19080
79.8p
73
H 20
Sebastian Nilsson
OK Landehof
25:10.150950
+3:15.19410
79.6p
74
H 20
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
25:10.150980
+3:15.19440
79.6p
75
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
25:12.151170
+3:17.19630
79.5p
76
H 18
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
25:14.151320
+3:18.19780
79.5p
77
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
25:16.151560
+3:21.20020
79.3p
78
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
25:23.152260
+3:28.20720
79.0p
79
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
25:28.152720
+3:32.21180
78.8p
80
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
25:31.153040
+3:36.21500
78.6p
81
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
25:32.153130
+3:36.21590
78.6p
82
H 20
Karl Ingard
IK Rex
25:32.153150
+3:37.21610
78.6p
83
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
25:33.153240
+3:38.21700
78.5p
84
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
25:35.153420
+3:39.21880
78.4p
85
H 20
Olle Westin
IK Stern
25:35.153480
+3:40.21940
78.4p
86
H 18
Arvid Larsson
IFK Umeå
25:36.153500
+3:40.21960
78.4p
87
H 18
Jakob Tapani
Sågmyra SK
25:37.153650
+3:42.22110
78.3p
88
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
25:40.153990
+3:45.22450
78.1p
89
H 18
Måns Jernberg
Lima IF
25:44.154330
+3:48.22790
78.0p
90
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
25:46.154520
+3:50.22980
77.9p
91
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
25:46.154540
+3:51.23000
77.9p
92
H 18
Fabian Csiky
Lycksele IF
25:46.154570
+3:51.23030
77.9p
93
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
25:48.154760
+3:53.23220
77.8p
94
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
25:49.154820
+3:53.23280
77.8p
95
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
25:49.154860
+3:54.23320
77.7p
96
H 18
Nils Kylborn
Almby IK
25:49.154880
+3:54.23340
77.7p
97
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
25:52.155140
+3:57.23600
77.6p
97
H 20
Hampus Millestu
Utrikes SK
25:52.155140
+3:57.23600
77.6p
99
H 18
William Selander
Östersunds SK
25:52.155150
+3:57.23610
77.6p
100
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
25:55.155410
+3:59.23870
77.5p
101
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
25:55.155420
+3:59.23880
77.5p
102
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
25:57.155600
+4:01.24060
77.4p
103
H 18
Arvid Värmsjö
SK Bore
25:59.155840
+4:04.24300
77.3p
104
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
26:01.156000
+4:05.24460
77.2p
105
H 18
Arvid Schön
Storvreta IK
26:02.156150
+4:07.24610
77.1p
106
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
26:03.156250
+4:08.24710
77.1p
107
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
26:04.156370
+4:09.24830
77.0p
108
H 18
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
26:07.156600
+4:11.25060
76.9p
109
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
26:07.156630
+4:11.25090
76.9p
110
H 18
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
26:09.156830
+4:13.25290
76.8p
111
H 18
John Hermansson
IFK Mora SK
26:13.157240
+4:18.25700
76.6p
112
H 18
Axel Svingstedt
Stockviks SF
26:15.157410
+4:19.25870
76.5p
113
H 18
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
26:16.157530
+4:20.25990
76.5p
114
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
26:22.158170
+4:27.26630
76.2p
115
H 20
Anton Swedberg
IFK Mora SK
26:23.158250
+4:28.26710
76.1p
116
H 20
Tobias Olsson
Åsarna IK
26:24.158360
+4:29.26820
76.1p
117
H 20
David Nykvist
Sunne SLF
26:24.158390
+4:29.26850
76.1p
118
H 18
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
26:27.158620
+4:31.27080
76.0p
119
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
26:27.158640
+4:32.27100
76.0p
120
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
26:28.158700
+4:32.27160
75.9p
121
H 18
Emil Logård
Rehns BK
26:29.158860
+4:34.27320
75.9p
122
H 20
Nick Berg
Orsa SK
26:30.158910
+4:34.27370
75.8p
123
H 20
Joel Åström
Bodens SK
26:30.158920
+4:34.27380
75.8p
124
H 18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
26:30.158970
+4:35.27430
75.8p
125
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
26:37.159670
+4:42.28130
75.5p
126
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
26:41.160050
+4:46.28510
75.3p
127
H 18
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
26:44.160390
+4:49.28850
75.2p
128
H 18
Kasper Wiken
Åsarna IK
26:46.160520
+4:50.28980
75.1p
129
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
26:47.160620
+4:51.29080
75.1p
130
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
26:49.160870
+4:54.29330
75.0p
131
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
26:53.161250
+4:58.29710
74.8p
132
H 18
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
26:54.161370
+4:59.29830
74.7p
133
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
26:57.161680
+5:02.30140
74.6p
134
H 18
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
26:58.161720
+5:02.30180
74.6p
135
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
26:58.161790
+5:03.30250
74.6p
136
H 18
Julius Berg
Sunne SLF
27:01.162090
+5:06.30550
74.4p
137
H 18
Harald Östensen
IFK Skövde SK
27:02.162130
+5:06.30590
74.4p
138
H 20
Markus Norman
Kalix SK
27:04.162330
+5:08.30790
74.3p
139
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
27:04.162350
+5:09.30810
74.3p
140
H 20
Jon Zachrisson
Svegs IK
27:13.163290
+5:18.31750
73.9p
141
H 18
Love Kreij
IF Strategen
27:17.163670
+5:22.32130
73.7p
142
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
27:19.163800
+5:23.32260
73.7p
143
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
27:19.163860
+5:24.32320
73.7p
144
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
27:27.164690
+5:32.33150
73.3p
145
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
27:32.165150
+5:37.33610
73.1p
146
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
27:34.165360
+5:39.33820
73.0p
147
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
27:50.166960
+5:55.35420
72.3p
148
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
27:54.167330
+5:58.35790
72.2p
149
H 18
Harald Carling
Falu IK
27:56.167550
+6:01.36010
72.1p
150
H 18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
27:57.167610
+6:01.36070
72.1p
151
H 20
William Westerlund
Byske SK
28:06.168570
+6:11.37030
71.7p
152
H 18
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
28:23.170260
+6:28.38720
71.0p
153
H 18
Axel Björkman
IF Hallby SOK
28:23.170290
+6:28.38750
71.0p
154
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
28:32.171100
+6:36.39560
70.7p
155
H 18
Arvid Andersson
Garphyttans IF
29:02.174110
+7:06.42570
69.5p
156
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
29:25.176460
+7:30.44920
68.6p
157
H 18
Nils Wastegård
IK Stern
29:30.176980
+7:35.45440
68.4p
158
H 18
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
29:39.177880
+7:44.46340
68.1p
159
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
29:41.178030
+7:45.46490
68.0p
160
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
30:24.182310
+8:28.50770
66.5p
161
H 18
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
30:44.184360
+8:49.52820
65.8p
162
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
162
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:58.8639700
162
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
23:59:58.8639700
165
H 18
Oskar Persson
OK Landehof
23:59:59.8639800
165
H 18
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
165
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
165
H 18
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:59.8639800
165
H 18
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:59.8639800
165
H 18
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
165
H 18
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
165
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
165
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
165
H 18
Viktor Wiig
IF Strategen
23:59:59.8639800
165
H 18
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
165
H 18
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
165
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
165
H 18
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
165
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
23:59:59.8639800
165
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
23:59:59.8639800
165
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
165
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
13:19.79840
81.8p
2
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
13:59.83870
+40.3930
77.9p
3
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14:00.83990
+41.4050
77.8p
4
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
14:02.84110
+42.4170
77.7p
5
D 18
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
14:04.84350
+45.4410
77.5p
6
D 20
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
14:08.84700
+48.4760
77.1p
7
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:08.84760
+49.4820
77.1p
8
D 20
Tua Dahlgren
Offerdals SK
14:12.85100
+52.5160
76.8p
9
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:24.86360
+1:05.6420
75.7p
10
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
14:27.86640
+1:08.6700
75.4p
11
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
14:41.88020
+1:21.8080
74.3p
11
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
14:41.88020
+1:21.8080
74.3p
13
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
14:43.88260
+1:24.8320
74.1p
14
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
14:45.88430
+1:25.8490
73.9p
15
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:46.88570
+1:27.8630
73.8p
16
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:47.88650
+1:28.8710
73.7p
17
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
14:48.88750
+1:29.8810
73.6p
18
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
14:48.88790
+1:29.8850
73.6p
19
D 18
Louise Lindström
Högbo GIF
14:49.88830
+1:29.8890
73.6p
20
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
14:49.88890
+1:30.8950
73.5p
21
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
14:55.89420
+1:35.9480
73.1p
22
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
14:55.89490
+1:36.9550
73.0p
23
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
14:59.89890
+1:40.9950
72.7p
24
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15:01.90070
+1:42.10130
72.6p
25
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
15:02.90150
+1:43.10210
72.5p
26
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
15:02.90160
+1:43.10220
72.5p
27
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:09.90800
+1:49.10860
72.0p
28
D 18
Judith Dolleris
IFK Mora SK
15:09.90850
+1:50.10910
72.0p
29
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15:11.91020
+1:51.11080
71.8p
30
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
15:11.91080
+1:52.11140
71.8p
31
D 20
Johanna Andersson
IFK Mora SK
15:12.91120
+1:52.11180
71.7p
32
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
15:15.91440
+1:56.11500
71.5p
33
D 18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:16.91520
+1:56.11580
71.4p
34
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
15:17.91690
+1:58.11750
71.3p
35
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:20.91910
+2:00.11970
71.1p
36
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
15:20.91930
+2:00.11990
71.1p
37
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
15:20.91970
+2:01.12030
71.1p
38
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:21.92030
+2:01.12090
71.0p
39
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
15:21.92070
+2:02.12130
71.0p
40
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
15:26.92560
+2:07.12620
70.6p
40
D 20
Moa Olsson
SK Bore
15:26.92560
+2:07.12620
70.6p
42
D 18
Emma Olsson
Vassunda IF
15:30.92930
+2:10.12990
70.4p
43
D 18
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
15:31.93070
+2:12.13130
70.2p
44
D 20
Sara Persson
Åtvidabergs IF
15:33.93270
+2:14.13330
70.1p
45
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:34.93320
+2:14.13380
70.1p
46
D 18
Maria Novak
Offerdals SK
15:35.93470
+2:16.13530
69.9p
47
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
15:35.93480
+2:16.13540
69.9p
48
D 18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:35.93490
+2:16.13550
69.9p
49
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
15:36.93510
+2:16.13570
69.9p
50
D 18
Petra Forsman
Öje IF
15:37.93660
+2:18.13720
69.8p
51
D 18
Elin Schagerström
Garphyttans IF
15:37.93680
+2:18.13740
69.8p
52
D 20
Carolina Yngvesson
Rembo IK
15:38.93760
+2:19.13820
69.7p
53
D 18
Alva Sköld
Häverödals SK
15:38.93790
+2:19.13850
69.7p
54
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15:40.93960
+2:21.14020
69.6p
55
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:42.94140
+2:23.14200
69.5p
56
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:43.94230
+2:23.14290
69.4p
57
D 20
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
15:43.94260
+2:24.14320
69.4p
58
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
15:47.94670
+2:28.14730
69.1p
59
D 18
Emma Jönsson
Östersunds SK
15:49.94810
+2:29.14870
69.0p
60
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
15:57.95600
+2:37.15660
68.4p
61
D 18
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
15:57.95610
+2:37.15670
68.4p
62
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
15:59.95840
+2:40.15900
68.2p
63
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
16:04.96370
+2:45.16430
67.9p
64
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
16:05.96400
+2:45.16460
67.8p
65
D 18
Linn Tapani
Sågmyra SK
16:05.96430
+2:45.16490
67.8p
65
D 20
Moa Westh
SK Bore
16:05.96430
+2:45.16490
67.8p
67
D 18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16:08.96700
+2:48.16760
67.6p
68
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
16:08.96740
+2:49.16800
67.6p
69
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
16:08.96780
+2:49.16840
67.6p
70
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
16:09.96810
+2:49.16870
67.5p
71
D 18
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
16:10.96970
+2:51.17030
67.4p
72
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
16:13.97290
+2:54.17350
67.2p
73
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16:19.97810
+2:59.17870
66.9p
74
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
16:20.97990
+3:01.18050
66.7p
75
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
16:21.98030
+3:01.18090
66.7p
76
D 18
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
16:21.98060
+3:02.18120
66.7p
77
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:22.98160
+3:03.18220
66.6p
78
D 20
Sanna Forsman
Öje IF
16:23.98200
+3:03.18260
66.6p
79
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
16:24.98370
+3:05.18430
66.5p
80
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
16:25.98430
+3:05.18490
66.4p
81
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
16:26.98500
+3:06.18560
66.4p
82
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
16:27.98600
+3:07.18660
66.3p
83
D 20
Elin Theander
Malungs IF
16:28.98760
+3:09.18820
66.2p
84
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16:29.98800
+3:09.18860
66.2p
85
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
16:31.99050
+3:12.19110
66.0p
86
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
16:32.99180
+3:13.19240
65.9p
87
D 18
Kerstin Näslund
SK Bore
16:40.99980
+3:21.20040
65.4p
88
D 20
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
16:44.100350
+3:25.20410
65.2p
89
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
16:44.100370
+3:25.20430
65.2p
90
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:46.100540
+3:27.20600
65.1p
91
D 18
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
16:48.100700
+3:28.20760
65.0p
92
D 20
Michela Andreasson
Gillberga SK
16:48.100740
+3:29.20800
64.9p
93
D 18
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
16:48.100750
+3:29.20810
64.9p
94
D 18
Alva Andreasson
IK Fryken
16:49.100800
+3:29.20860
64.9p
94
D 20
Felicia Konradsson
Lycksele IF
16:49.100800
+3:29.20860
64.9p
96
D 18
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
16:52.101160
+3:33.21220
64.7p
97
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
16:54.101300
+3:34.21360
64.6p
98
D 18
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
16:55.101460
+3:36.21520
64.5p
99
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
16:56.101590
+3:37.21650
64.4p
100
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
17:02.102180
+3:43.22240
64.0p
101
D 18
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
17:04.102360
+3:45.22420
63.9p
102
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
17:12.103190
+3:53.23250
63.4p
103
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
17:19.103880
+4:00.23940
63.0p
104
D 20
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
17:27.104620
+4:07.24680
62.5p
105
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
17:27.104650
+4:08.24710
62.5p
106
D 18
Elsa Persson
IK Fryken
17:39.105810
+4:19.25870
61.8p
107
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
17:40.105950
+4:21.26010
61.7p
108
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
17:40.105980
+4:21.26040
61.7p
109
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
17:49.106830
+4:29.26890
61.2p
110
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
17:49.106880
+4:30.26940
61.2p
111
D 18
Louise Adolfsson
SK Bore
18:13.109280
+4:54.29340
59.9p
112
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
18:14.109310
+4:54.29370
59.9p
113
D 18
Axelina Jonsson
Rembo IK
18:16.109550
+4:57.29610
59.7p
114
D 20
Anna Herbert
IFK Mora SK
18:18.109700
+4:58.29760
59.6p
115
D 18
Ida Olaspers
Orsa SK
18:40.111920
+5:20.31980
58.5p
116
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
18:58.113780
+5:39.33840
57.5p
117
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
19:16.115510
+5:56.35570
56.7p
118
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
23:59:58.8639700
118
D 20
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
120
D 18
Erika Österman
Häverödals SK
23:59:59.8639800
120
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
23:59:59.8639800
120
D 18
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
23:59:59.8639800
120
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
120
D 18
Maja Karlsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
120
D 18
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
120
D 18
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
120
D 18
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
120
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
120
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
120
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
120
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
23:59:59.8639800
120
D 20
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
120
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
120
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
120
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
120
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
23:59:59.8639800
120
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
120
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)