Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:47:07.642600
82.2p
2
H 21
Jonny Nilimaa
Axa SC
1:48:42.652100
+1:35.9400
80.8p
3
H 21
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
1:49:31.657000
+2:24.14300
80.0p
4
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:52:34.675300
+5:27.32600
77.4p
5
H 21
Erik Skott
Aapua IF
1:52:35.675400
+5:28.32700
77.4p
6
H 21
Henrik Blom
Rejlers IF
1:52:36.675500
+5:29.32800
77.4p
7
H 21
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:52:47.676600
+5:40.33900
77.2p
8
H 21
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
1:52:48.676700
+5:41.34000
77.2p
9
H 21
Marcus Look
Studentidrott
1:55:16.691500
+8:09.48800
75.2p
10
H 21
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
1:55:33.693200
+8:26.50500
75.0p
11
H 21
Mats Johansson
Vittangi SK
1:55:45.694400
+8:38.51700
74.8p
12
H 21
Jon Rackner
Gellivare Skidallians IK
1:55:53.695200
+8:46.52500
74.7p
13
H 21
Johan Scott
Aapua IF
1:55:55.695400
+8:48.52700
74.7p
14
H 21
Lukas Skott
Aapua IF
1:57:28.704700
+10:21.62000
73.5p
15
H 21
Marcus Nilsson
Studentidrott
1:58:00.707900
+10:53.65200
73.1p
16
H 21
Johannes Rautio
Vittangi SK
1:58:30.710900
+11:23.68200
72.7p
17
H 21
Daniel Larsson
Överkalix IF
1:58:36.711500
+11:29.68800
72.7p
18
H 21
Marcus Karlsson
Team Lindbäcks
1:59:58.719700
+12:51.77000
71.7p
19
H 21
Robert Bergvall
Storfors SK
2:00:45.724400
+13:38.81700
71.1p
20
H 21
Daniel Granlund
Luleguttene
2:00:46.724500
+13:39.81800
71.1p
21
H 21
Fredrik Mäki
Aapua IF
2:01:20.727900
+14:13.85200
70.7p
22
H 21
Johan Grundnes
Gjelleråsen IF
2:01:29.728800
+14:22.86100
70.6p
23
H 21
Markus Ranner
Luleguttene
2:02:01.732000
+14:54.89300
70.2p
24
H 21
Anders Tuoremaa
Kiruna X-country IF
2:02:38.735700
+15:31.93000
69.8p
25
H 21
Mats Hedström
Luleguttene
2:02:43.736200
+15:36.93500
69.8p
26
H 21
Samuel Wanhatalo
Aapua IF
2:03:05.738400
+15:58.95700
69.5p
27
H 21
Johan Boldrup
Axa SC
2:03:14.739300
+16:07.96600
69.4p
28
H 21
Sindre Aaberg Nilsen
IK Junkeren
2:03:52.743100
+16:45.100400
69.0p
29
H 21
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:04:39.747800
+17:32.105100
68.5p
30
H 21
Fredrik Öman
Antnäs BK
2:04:51.749000
+17:44.106300
68.3p
31
H 21
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:06:09.756800
+19:02.114100
67.5p
31
H 21
David Falk
Jukkasjärvi IF
2:06:09.756800
+19:02.114100
67.5p
33
H 21
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:06:20.757900
+19:13.115200
67.4p
34
H 21
Hans Bodin
Sävast Ski Team IF
2:06:36.759500
+19:29.116800
67.2p
35
H 21
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:06:37.759600
+19:30.116900
67.2p
36
H 21
Espen Trældal
Axa SC
2:07:04.762300
+19:57.119600
66.9p
37
H 21
Per Rendahl
Bodens SK
2:07:14.763300
+20:07.120600
66.8p
38
H 21
Magnus Berglund
Bodens SK
2:07:22.764100
+20:15.121400
66.7p
39
H 21
Tomas Hedström
Bodens SK
2:07:23.764200
+20:16.121500
66.7p
40
H 21
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:07:38.765700
+20:31.123000
66.6p
41
H 21
Joel Pettersson
Antnäs BK
2:08:12.769100
+21:05.126400
66.2p
42
H 21
Peter Arvidsson
Jokkmokks SK
2:08:27.770600
+21:20.127900
66.1p
43
D 21
Åse Borgeryd
Ccc1000
2:08:51.773000
+21:44.130300
65.8p
44
H 21
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
2:09:25.776400
+22:18.133700
65.5p
45
H 21
Martin Risen
Kalix SK
2:09:26.776500
+22:19.133800
65.5p
46
H 21
Daniel Fåhraeus
Strömnäs GIF
2:09:30.776900
+22:23.134200
65.4p
47
H 21
Alexandes Lindes
Kiruna X-country IF
2:10:10.780900
+23:03.138200
65.0p
48
H 21
Erik Lund
Luleå Gjutarens IF
2:10:58.785700
+23:51.143000
64.6p
49
H 21
Håkan Olsson
Luleå Gjutarens IF
2:11:07.786600
+24:00.143900
64.5p
50
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
2:11:08.786700
+24:01.144000
64.5p
51
H 21
Andreas Ehlis
Studentidrott
2:11:19.787800
+24:12.145100
64.4p
52
H 21
Ulf Nilsson
Älvsby IF SK
2:11:20.787900
+24:13.145200
64.4p
52
H 21
Rickard Strand
Abisko Ioik
2:11:20.787900
+24:13.145200
64.4p
54
H 21
Joonas Lämsä
Studentidrott
2:11:39.789800
+24:32.147100
64.2p
55
H 21
Petter Bergman
Älvsby IF SK
2:11:59.791800
+24:52.149100
64.0p
56
H 21
Gabriel Emanuelsson
Ersnäs IF
2:12:24.794300
+25:17.151600
63.8p
57
H 21
Daniel Berggren
Jävre IF
2:12:26.794500
+25:19.151800
63.7p
58
H 21
Kenneth Hagman
Svenska Marinvaror
2:12:31.795000
+25:24.152300
63.7p
59
H/D 21 Motion
Isak Lisspers
IFK Mora SK
2:13:17.799600
+26:10.156900
63.3p
60
H 21
Hans Fjellborg
Jukkasjärvi IF
2:14:10.804900
+27:03.162200
62.8p
61
H 21
Vesa Järvinen
Haparanda SKT
2:14:43.808200
+27:36.165500
62.5p
62
H 21
Andreas Lundberg
Älvsby IF SK
2:15:04.810300
+27:57.167600
62.3p
63
H 21
Magnus Emauelsson
Lkab FF
2:15:33.813200
+28:26.170500
62.0p
64
H 21
Erik Lampa
Narken IF
2:15:53.815200
+28:46.172500
61.8p
65
H 21
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
2:15:55.815400
+28:48.172700
61.8p
66
H 21
Roger Lundqvist
Råneå SK
2:16:28.818700
+29:21.176000
61.5p
67
H 21
Stephan Schnabel
Studentidrott
2:16:30.818900
+29:23.176200
61.5p
68
H 21
Mats Nordin
Lulekamraterna
2:17:04.822300
+29:57.179600
61.2p
69
H 21
Teppo Järvinen
Haparanda SKT
2:17:17.823600
+30:10.180900
61.1p
70
H 21
Daniel Almqvist
Edsbyns SK
2:18:04.828300
+30:57.185600
60.7p
71
H 21
Mikael Eriksson
IFK Kiruna
2:18:10.828900
+31:03.186200
60.6p
72
D 21
Ellen Scheidegger
Studentidrott
2:18:11.829000
+31:04.186300
60.6p
73
H 21
Håkan Karlsson
Älvsby IF SK
2:18:24.830300
+31:17.187600
60.5p
74
H 21
Oskar Öqvist
Luleå Gjutarens IF
2:19:19.835800
+32:12.193100
60.1p
75
H 21
Oskar Lind
Skogsluffarnas OK
2:19:26.836500
+32:19.193800
60.0p
76
H/D 21 Motion
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:19:27.836600
+32:20.193900
60.0p
77
H 21
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:19:45.838400
+32:38.195700
59.8p
78
H 21
Daniel Israelsson
Axa SC
2:19:46.838500
+32:39.195800
59.8p
79
H 21
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:19:47.838600
+32:40.195900
59.8p
80
H 21
Robin Holmgren
Robertsfors IK
2:19:52.839100
+32:45.196400
59.8p
81
H 21
Ulf Isaksson
Kalix SK
2:20:05.840400
+32:58.197700
59.7p
82
H 21
Olle Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:20:10.840900
+33:03.198200
59.6p
83
H 21
Lars-Göran Holmgren
Skellefteå SK
2:20:23.842200
+33:16.199500
59.5p
84
H 21
Bosse Häll
Arjeplogs SK
2:20:31.843000
+33:24.200300
59.5p
85
H 21
Jörgen Söderlund
Luleå Gjutarens IF
2:20:34.843300
+33:27.200600
59.4p
86
H 21
Måns Lundberg
MA Luleå
2:20:44.844300
+33:37.201600
59.4p
87
H 21
Per Nilsson
Älvsby IF SK
2:21:15.847400
+34:08.204700
59.1p
88
H 21
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
2:21:26.848500
+34:19.205800
59.0p
89
H 21
Anders Borgeryd
Rolles Ski-team
2:21:32.849100
+34:25.206400
59.0p
90
H 21
David Vesterberg
Avans SK
2:21:36.849500
+34:29.206800
58.9p
91
H 21
Magnus Stålnacke
Svappavaara Aif
2:21:53.851200
+34:46.208500
58.8p
92
H 21
Mattias Wikman
Brändöns IF
2:22:05.852400
+34:58.209700
58.7p
93
H 21
Patrik Lindfors
Brandkårens IK
2:22:18.853700
+35:11.211000
58.6p
94
H/D 21 Motion
Lars Oscarsson
Team Lindbäcks
2:23:01.858000
+35:54.215300
58.3p
95
H 21
Tomas Wärnsberg
Jumkils IF
2:23:04.858300
+35:57.215600
58.2p
96
H 21
Joakim Pettersson
Vidsels IK
2:23:05.858400
+35:58.215700
58.2p
97
H 21
Josef Hedlund
Infjärdens SK
2:23:13.859200
+36:06.216500
58.2p
98
H 21
Anders Hellström
Jävre IF
2:23:24.860300
+36:17.217600
58.1p
99
H 21
Ingvar Henriksson
Vittangi SK
2:23:25.860400
+36:18.217700
58.1p
100
H 21
Kenth ERIKSSON
IFK Arvidsjaur SK
2:23:36.861500
+36:29.218800
58.0p
101
H 21
Johan Larsson
Töre SK
2:24:07.864600
+37:00.221900
57.7p
102
H/D 21 Motion
Göran Olsson
Team Experience
2:24:09.864800
+37:02.222100
57.7p
103
H 21
Rolf Johansson
Vattenfalls IF
2:24:19.865800
+37:12.223100
57.7p
104
H 21
Gustav Sterner
Köla AIK
2:24:58.869700
+37:51.227000
57.4p
105
D 21
Linda Berglund
Ccc1000
2:25:15.871400
+38:08.228700
57.2p
106
H 21
Johan Ekman
Piteå Elit SK
2:25:24.872300
+38:17.229600
57.2p
107
H 21
Robert Wennberg
Team Koskitalo
2:25:40.873900
+38:33.231200
57.0p
108
H/D 21 Motion
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
2:25:58.875700
+38:51.233000
56.9p
109
H 21
Ronny Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
2:25:59.875800
+38:52.233100
56.9p
110
H 21
Krister Berglund
Sävast Ski Team IF
2:26:03.876200
+38:56.233500
56.9p
111
H 21
Erik Lönnbom
Luleguttene
2:26:14.877300
+39:07.234600
56.8p
112
H 21
Samuel Jonsson
OK Renen
2:27:39.885800
+40:32.243100
56.1p
113
H 21
Tommy Krekula
Jukkasjärvi IF
2:28:11.889000
+41:04.246300
55.9p
114
H 21
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:28:34.891300
+41:27.248600
55.7p
115
H 21
Daniel EK
Arjeplogs SK
2:29:02.894100
+41:55.251400
55.5p
116
H 21
Tore Orädd
Vidsels IK
2:29:05.894400
+41:58.251700
55.5p
117
D 21
Linnea SILVA
Studentidrott
2:29:25.896400
+42:18.253700
55.4p
118
H 21
Jan Ryrland
IFK Kiruna
2:29:54.899300
+42:47.256600
55.2p
118
H 21
Hampus Persson
Studentidrott
2:29:54.899300
+42:47.256600
55.2p
120
H 21
Fredrik Ludvigsson
Jukkasjärvi IF
2:30:07.900600
+43:00.257900
55.1p
121
H 21
Lars-Ola Marakatt
IFK Kiruna
2:30:23.902200
+43:16.259500
55.0p
122
H 21
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:30:24.902300
+43:17.259600
55.0p
123
H 21
Mattias Henriksson
Storfors SK
2:30:27.902600
+43:20.259900
54.9p
124
H 21
Kay Rung
Svensby SK
2:30:47.904600
+43:40.261900
54.8p
125
H 21
Petter Lind
Skogsluffarnas OK
2:31:09.906800
+44:02.264100
54.7p
126
H 21
Jonny Nilsson
Älvsby IF SK
2:31:37.909600
+44:30.266900
54.5p
127
H 21
Roland Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:31:39.909800
+44:32.267100
54.4p
128
H 21
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
2:32:05.912400
+44:58.269700
54.3p
129
H 21
Emil Widmark
Studentidrott
2:32:24.914300
+45:17.271600
54.1p
130
H 21
Filip Isaksson
Kalix SK
2:33:47.922600
+46:40.279900
53.6p
131
H 21
Mattias Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
2:34:27.926600
+47:20.283900
53.3p
132
H 21
Håkan Petersson
I 19 IF
2:34:45.928400
+47:38.285700
53.2p
133
H 21
Mikael Hakovainio
Luleå
2:35:34.933300
+48:27.290600
52.9p
134
H/D 21 Motion
Hampus Frennemo
IFK Kiruna
2:35:44.934300
+48:37.291600
52.8p
135
H/D 21 Motion
Henrik Johansson
Sjulsmark SK
2:36:04.936300
+48:57.293600
52.7p
136
H 21
Andreas Lindberg
Sjulsmark SK
2:36:06.936500
+48:59.293800
52.7p
137
H 21
Tomas Forsberg
Kappa Kraftliner KK
2:36:18.937700
+49:11.295000
52.6p
138
H 21
Olov Granström
Älvsby IF SK
2:36:21.938000
+49:14.295300
52.6p
139
H 21
David Björnström
Lkab FF
2:37:03.942200
+49:56.299500
52.3p
140
H 21
Daniel Lundgren
Hemmingsmarks IF
2:37:18.943700
+50:11.301000
52.2p
141
H 21
Per Nordlander
Arjeplogs SK
2:37:22.944100
+50:15.301400
52.2p
142
D 21
Petra Forslund
Kalix SK
2:38:00.947900
+50:53.305200
51.9p
143
D 21
Anna Lindgren
Råneå SK
2:38:09.948800
+51:02.306100
51.9p
144
H 21
Petter Larsson
Vittangi SK
2:38:14.949300
+51:07.306600
51.9p
145
D 21
Susanne Andersson
Hemmingsmarks IF
2:39:17.955600
+52:10.312900
51.5p
146
H 21
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
2:39:21.956000
+52:14.313300
51.4p
147
H/D 21 Motion
Roger Norin
Vittjärvs IK
2:39:23.956200
+52:16.313500
51.4p
148
H/D 21 Motion
Patric Nordin
Bodens SK
2:39:24.956300
+52:17.313600
51.4p
149
H/D 21 Motion
Sebastian Hellström
Bodens SK
2:39:37.957600
+52:30.314900
51.3p
150
H 21
David Bellqvist
Mefos IK
2:39:58.959700
+52:51.317000
51.2p
151
H 21
Ivar Rockström
Studentidrott
2:41:01.966000
+53:54.323300
50.8p
152
H/D 21 Motion
Anders Franzén
Strömnäs GIF
2:41:11.967000
+54:04.324300
50.8p
153
D 21
Mia Jakobsson
Luleå Gjutarens IF
2:41:46.970500
+54:39.327800
50.6p
154
H 21
Jonas Toftered
IF Rigor
2:42:24.974300
+55:17.331600
50.3p
155
H 21
Urban Fägnell
Ccc1000
2:42:38.975700
+55:31.333000
50.3p
156
D 21
Nina Olsson
Älvsby IF SK
2:43:11.979000
+56:04.336300
50.1p
157
H 21
Andreas Nilsson
Antnäs BK
2:43:13.979200
+56:06.336500
50.1p
158
H/D 21 Motion
Markus Tiburzi
Piteå Elit SK
2:45:38.993700
+58:31.351000
49.2p
159
H/D 21 Motion
Kent Andersson
Piteå Elit SK
2:45:42.994100
+58:35.351400
49.2p
160
H 21
Mikael Lindvall
Antnäs BK
2:45:47.994600
+58:40.351900
49.2p
161
H 21
Victor Forsberg
Norrfjärdens IF
2:46:23.998200
+59:16.355500
49.0p
162
D 21
Görel Nilsson
Råneå SK
2:46:36.999500
+59:29.356800
48.9p
163
H/D 21 Motion
Fredrik Lind
Norrfjärdens IF
2:46:42.1000100
+59:35.357400
48.9p
164
H/D 21 Motion
Greger Stubbfält
Smurfit Kappa KK
2:47:01.1002000
+59:54.359300
48.8p
165
D 21
Åsa Nilsson
Brandkårens IK
2:47:19.1003800
+1:00:12.361100
48.7p
166
H/D 21 Motion
Camilla Wallin
Älvsby IF SK
2:48:19.1009800
+1:01:12.367100
48.3p
167
H 21
Markus Kokkonen
Hemmingsmarks IF
2:48:42.1012100
+1:01:35.369400
48.2p
168
H 21
Adam Alveteg
Axa SC
2:49:46.1018500
+1:02:39.375800
47.9p
169
H 21
Kjell Granström
Råneå SK
2:50:54.1025300
+1:03:47.382600
47.5p
170
H/D 21 Motion
Robert Säfsten
Sunderby SK
2:51:40.1029900
+1:04:33.387200
47.3p
171
D 21
Jeanette Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:52:10.1032900
+1:05:03.390200
47.1p
172
H 21
Anders Olsson
Älvsby IF SK
2:52:43.1036200
+1:05:36.393500
46.9p
173
H/D 21 Motion
Anders Boldrup
Älvsby IF SK
2:52:46.1036500
+1:05:39.393800
46.9p
174
H 21
Patrik Berglund
Norrfjärdens IF
2:52:54.1037300
+1:05:47.394600
46.9p
175
H 21
Stefan Englund
Älvsby IF SK
2:53:33.1041200
+1:06:26.398500
46.7p
176
H 21
Erik Haapalahti
No Club
2:53:35.1041400
+1:06:28.398700
46.7p
177
H 21
Roger Larsson
Antnäs BK
2:53:41.1042000
+1:06:34.399300
46.6p
178
H 21
Micke Jonsson
Stadium IF
2:54:25.1046400
+1:07:18.403700
46.4p
179
D 21
Liv Larsson
Svensby SK
2:54:53.1049200
+1:07:46.406500
46.3p
180
H 21
Thomas Folkesson
LF Norrbotten
2:55:44.1054300
+1:08:37.411600
46.0p
181
H 21
Jonas Nilsson
OK Renen
2:57:00.1061900
+1:09:53.419200
45.7p
182
H 21
Rolf Ritzén
Gellivare Skidallians IK
2:57:33.1065200
+1:10:26.422500
45.5p
183
H/D 21 Motion
Mikael Filipp
Team Koskitalo
2:57:46.1066500
+1:10:39.423800
45.4p
184
H 21
Karl Henrik Jakobsson
Jokkmokks SK
2:58:04.1068300
+1:10:57.425600
45.4p
185
H 21
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
2:58:21.1070000
+1:11:14.427300
45.3p
186
H 21
Josef Segerlund
Luleå Gjutarens IF
2:58:39.1071800
+1:11:32.429100
45.2p
187
H/D 21 Motion
Nina Olovsson
Axa SC
2:58:44.1072300
+1:11:37.429600
45.2p
188
H 21
Ulf Göras
Strömnäs GIF
2:58:53.1073200
+1:11:46.430500
45.1p
189
D 21
Rebecka Granström
Luleå Gjutarens IF
2:59:28.1076700
+1:12:21.434000
45.0p
190
H 21
Jan-Erik Kemi
IFK Kiruna
2:59:30.1076900
+1:12:23.434200
44.9p
191
H 21
Thomas Olsson
Axa SC
3:00:40.1083900
+1:13:33.441200
44.6p
192
H/D 21 Motion
Charlotte Häggroth
Jukkasjärvi IF
3:00:42.1084100
+1:13:35.441400
44.6p
193
D 21
Stella Persson
Strömnäs GIF
3:02:42.1096100
+1:15:35.453400
44.1p
194
H 21
Magnus Edin
Sjulsmark SK
3:02:46.1096500
+1:15:39.453800
44.0p
195
H/D 21 Motion
Björn Lundsten
Sävast Ski Team IF
3:03:26.1100500
+1:16:19.457800
43.9p
196
H/D 21 Motion
Oscar Edgert-nilsson
Luleå Gjutarens IF
3:05:04.1110300
+1:17:57.467600
43.4p
197
D 21
Elin Häggström
Sävast Ski Team IF
3:05:33.1113200
+1:18:26.470500
43.3p
198
H 21
Lennart Jakobsson
Jokkmokks SK
3:05:42.1114100
+1:18:35.471400
43.3p
199
D 21
Annika Segerlund
Luleå Gjutarens IF
3:05:58.1115700
+1:18:51.473000
43.2p
200
D 21
Annika Svensson
Storfors SK
3:07:24.1124300
+1:20:17.481600
42.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 21
Ellen Alveteg
Axa SC
3:07:32.1125100
+1:20:25.482400
42.8p
202
H 21
Pär Eklund
Kalix SK
3:07:56.1127500
+1:20:49.484800
42.7p
203
H 21
BO Hedemalm
OK Renen
3:07:59.1127800
+1:20:52.485100
42.7p
204
H 21
Per Christoffersson
Abborrgatan
3:08:02.1128100
+1:20:55.485400
42.7p
205
H 21
Janerik Eriksson
No Club
3:08:58.1133700
+1:21:51.491000
42.4p
206
H 21
Henrik Blom
Storöns IK
3:09:46.1138500
+1:22:39.495800
42.2p
207
D 21
Cecilia Karlsson
Malmbergets AIF
3:10:12.1141100
+1:23:05.498400
42.1p
208
D 21
Marta Matyasova
No Club
3:10:30.1142900
+1:23:23.500200
42.0p
209
H 21
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
3:13:42.1162100
+1:26:35.519400
41.3p
210
H 21
Karl Drugge
Råneå SK
3:13:50.1162900
+1:26:43.520200
41.2p
211
H 21
Robin Andersson
Studentidrott
3:14:31.1167000
+1:27:24.524300
41.1p
212
H 21
Joachim Liv Berggren
Team Friare
3:18:02.1188100
+1:30:55.545400
40.3p
213
D 21
Gunilla Granström
Älvsby IF SK
3:18:17.1189600
+1:31:10.546900
40.2p
214
H/D 21 Motion
Andreas Jakobsson
Axa SC
3:18:25.1190400
+1:31:18.547700
40.2p
215
D 21
Sandra EK
Brändöns IF
3:19:22.1196100
+1:32:15.553400
40.0p
216
H/D 21 Motion
Dick Olovsson
Axa SC
3:19:28.1196700
+1:32:21.554000
39.9p
217
H 21
Anton Pettersson
Hudiksvalls IF
3:22:17.1213600
+1:35:10.570900
39.3p
218
H 21
Ulf Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
3:22:34.1215300
+1:35:27.572600
39.3p
219
H 21
Christoffer Lantto
Pajala IF
3:22:47.1216600
+1:35:40.573900
39.2p
220
H 21
Jimmy Boode
Strömnäs GIF
3:23:28.1220700
+1:36:21.578000
39.1p
221
H/D 21 Motion
Patrik Nilsson
Älvsby IF SK
3:24:23.1226200
+1:37:16.583500
38.9p
222
H/D 21 Motion
BO Nilsson
Älvsby IF SK
3:26:42.1240100
+1:39:35.597400
38.4p
223
H 21
Johnny EK
Älvsby IF SK
3:26:55.1241400
+1:39:48.598700
38.4p
224
H/D 21 Motion
Jessica Segerlund
Avans SK
3:26:56.1241500
+1:39:49.598800
38.4p
225
H/D 21 Motion
Stefan Magnusson
Norrfjärdens IF
3:29:49.1258800
+1:42:42.616100
37.8p
226
H 21
Tommy Viklund
Rutviks SK
3:30:11.1261000
+1:43:04.618300
37.7p
227
H 21
Tommy Bergström
Bodens SK
3:32:29.1274800
+1:45:22.632100
37.3p
228
D 21
Marie Pettersson
Strömnäs GIF
3:33:32.1281100
+1:46:25.638400
37.0p
229
H 21
Jens Renberg
Kappa Kraftliner KK
3:33:57.1283600
+1:46:50.640900
37.0p
230
H/D 21 Motion
Anna Nyman
No Club
3:34:44.1288300
+1:47:37.645600
36.8p
231
H/D 21 Motion
Christer Nilsson
Vidsels IK
3:35:52.1295100
+1:48:45.652400
36.6p
232
H 21
Simon Joon
Luleå Gjutarens IF
3:36:52.1301100
+1:49:45.658400
36.4p
233
H 21
Sören Wulff
Jalles Tc Umeå
3:38:25.1310400
+1:51:18.667700
36.1p
234
H/D 21 Motion
Karin BOLDRUP
Ronneby OK
3:39:11.1315000
+1:52:04.672300
36.0p
235
D 21
Catharina Larsson
Rutviks SK
3:39:14.1315300
+1:52:07.672600
36.0p
236
D 21
Ulrika E
Piteå Elit SK
3:40:13.1321200
+1:53:06.678500
35.8p
237
H/D 21 Motion
Emma Nyman
Älvsby IF SK
3:41:24.1328300
+1:54:17.685600
35.6p
238
H/D 21 Motion
Inessa Bjartmar
Lugi SK
3:42:59.1337800
+1:55:52.695100
35.3p
239
H/D 21 Motion
Sandra Karlsson
Bodens SK
3:49:46.1378500
+2:02:39.735800
34.2p
240
H 21
Emil Markström
Älvsby IF SK
3:52:35.1395400
+2:05:28.752700
33.7p
241
H 21
Anders Nystedt
Avans SK
3:54:14.1405300
+2:07:07.762600
33.5p
242
H/D 21 Motion
Sara Rosander
Antnäs BK
3:56:45.1420400
+2:09:38.777700
33.1p
243
H/D 21 Motion
Maria Tjärnberg
No Club
4:07:20.1483900
+2:20:13.841200
31.5p
244
H 21
Anders Johansson
Sävast Ski Team IF
4:30:23.1622200
+2:43:16.979500
28.6p
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21
Kalle Tuuri
Luleå Gjutarens IF
1:05:40.393900
75.4p
2
H/D 21
Victor Berglund
Bodens SK
1:05:41.394000
+1
75.4p
3
H/D 21
Anna Andersson
Hemmingsmarks IF
1:20:12.481100
+14:32.87100
61.8p
4
H/D 21
Oskar Gyllenbåga
Älvsby Handikappför
1:20:20.481900
+14:40.87900
61.7p
5
H/D 21
Anders Andersson
No Club
1:30:19.541800
+24:39.147800
54.8p
6
H/D 21
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
1:32:29.554800
+26:49.160800
53.6p
7
H/D 21
Inger Wärnsberg
Jumkils IF
1:33:14.559300
+27:34.165300
53.1p
8
H/D 21
Linus Johnsson
No Club
1:35:07.570600
+29:27.176600
52.1p
9
H/D 21
Anna-karin Nordlund
Piteå Elit SK
1:38:40.591900
+33:00.197900
50.2p
10
H/D 21
Niklas Gustafsson
Hemmingsmarks IF
1:39:24.596300
+33:44.202300
49.8p
11
H/D 21
Muaz Alzouby
Luleå
1:40:37.603600
+34:57.209600
49.2p
12
H/D 21
Kjell Lundberg
Strömnäs GIF
1:42:13.613200
+36:33.219200
48.5p
13
H/D 21
Marie Nordlund
Axa SC
1:59:32.717100
+53:52.323100
41.4p
14
H/D 21
Lena Andersson
Älvsby IF SK
2:03:32.741100
+57:52.347100
40.1p
15
H/D 21
Birgitta Nordlund
Jokkmokks SK
2:10:02.780100
+1:04:22.386100
38.1p
16
H/D 21
Maria Hedberg
No Club
2:13:29.800800
+1:07:49.406800
37.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
32:18.193700
64.4p
2
D 21
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
37:03.222200
+4:45.28400
56.1p
3
D 21
Agnes Orädd
Älvsby IF SK
37:13.223200
+4:55.29400
55.9p
4
H/D 21
Jakob Gyllenbåga
Älvsby Handikappför
39:19.235800
+7:01.42000
52.9p
5
D 21
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
40:50.244900
+8:32.51100
50.9p
6
D 21
Lilja Wärnsberg
Jumkils IF
46:36.279500
+14:18.85700
44.6p
7
H 21
Ivar Labba
Älvsby IF SK
46:43.280200
+14:25.86400
44.5p
8
H 21
Jonas Labba
Älvsby IF SK
53:12.319100
+20:54.125300
39.1p
9
H 21
Martin Larsson
Älvsby IF SK
55:12.331100
+22:54.137300
37.7p
10
D 21
Monica Johansson
Älvsby IF SK
55:13.331200
+22:55.137400
37.7p
11
H/D 21
Urban Landström
Älvsby Handikappför
1:03:09.378800
+30:51.185000
32.9p
12
D 21
Berit Hardselius
Centerpartiet Älvsby
1:07:30.404900
+35:12.211100
30.8p
13
H/D 21
Johanna Nilsson
Älvsby Handikappför
1:12:16.433500
+39:58.239700
28.8p
14
H/D 21
Alida Hällgren
Älvsby Handikappför
1:12:17.433600
+39:59.239800
28.8p
15
H 21
Anton Mikal Antonsen
No Club
1:59:03.714200
+1:26:45.520400
17.5p