Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stenhammarsloppet
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
17.1632
2
Michaela Hörnfeldt
IFK Strömsund
23.2210
+5.478
3
Emilia Engelin
Offerdals SK
28.2753
+11.1021
4
Ida Wilhelmsen
Offerdals SK
33.3235
+16.1503
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofie Dahlén Sjöberg
Rossöns IF
24.2315
2
Agnes Färdvall
Utrikes SK
26.2550
+2.135
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elina Stenbom Axelsson
Duveds IF
19.1843
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Louise Dahlén Sjöberg
Rossöns IF
28.2733
36.3p
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pontus Millestu
Häggenås SK
18.1700
2
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
18.1730
+0
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Clareus
Östersunds SK
16.1500
2
Gustav Lundholm
Ramsele IK
16.1524
+0
3
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
17.1659
+1.59
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patrik Millestu
Häggenås SK
15.1420
2
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
15.1430
+0
3
Mattias Bångman
Offerdals SK
15.1444
+0
4
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
17.1651
+2.131
5
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
22.2159
+7.639
D 10
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
11.1016
2
Patricia Ivansson
Offerdals SK
12.1117
+1.01
3
Frida Östman
Rossöns IF
13.1258
+2.142
4
Jill Sjödin
Junsele IF
14.1302
+2.186
5
Johanna Morin
Offerdals SK
14.1329
+3.213
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mirelle Andersson
Remsle SK
10.916
2
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
12.1116
+2.100
3
Olivia Forssén
Junsele IF
12.1134
+2.118
4
Felicia Hörnfeldt
IFK Strömsund
12.1135
+2.119
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Angelika Eriksson Engelin
Offerdals SK
10.901
2
Elin Engelin
Offerdals SK
10.918
+0
3
Josefine Hopkins
Junsele IF
11.1052
+1.51
4
Sofie Olander
Offerdals SK
13.1206
+3.205
5
Pauline Bäckebjörk
Offerdals SK
13.1222
+3.221
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ella Juuso
Offerdals SK
11.1005
2
Caroline Fängström
Junsele IF
11.1052
+0
3
Linette Holmgren
Offerdals SK
21.2004
+9.899
H 10
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Engvall
Utrikes SK
11.1021
2
Axel Färdvall
Utrikes SK
11.1023
+0
3
Samuel Sjödin
Österforse IF
11.1056
+0
4
Emil Ragnarsson
Offerdals SK
12.1103
+0
5
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
12.1106
+0
6
Dennis Hopkins
Junsele IF
13.1223
+2.102
7
Martin Andersson
Ramsele IK
14.1321
+3.200
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hampus Millestu
Utrikes SK
10.927
2
Karel Novak
Offerdals SK
11.1044
+1.17
3
Niklas Nord
Offerdals SK
12.1117
+1.90
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
10.901
2
Jack Sjödin
Junsele IF
10.945
+0
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Max Novak
Offerdals SK
10.908
D 9
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3.214
2
Alice Lundholm
Ramsele IK
3.250
+0
3
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
4.338
+1.24
Logga in för att slippa de här annonserna
H 9
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Millestu
Utrikes SK
3.231
2
Erik Engelin
Offerdals SK
3.236
+0
3
Linus Lif
Tåsjö IF
3.250
+0
4
Pontus Wikström
Hägglunds IOFK
3.257
+0
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)