Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Jaktstart Örnsköldsvik
2018-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
37:43.226280
91.7p
2
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
37:46.226560
+2.180
91.7p
3
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
37:52.227180
+9.800
91.5p
4
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
38:37.231650
+53.5270
90.2p
5
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
38:39.231860
+55.5480
90.1p
6
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
38:42.232100
+58.5720
90.0p
7
H 21
Herman Martens Meyer
Norway
38:53.233260
+1:09.6880
89.7p
8
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
38:56.233530
+1:12.7150
89.6p
9
H 21
Amund Hoel
Norway
38:56.233570
+1:12.7190
89.6p
10
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
38:57.233650
+1:13.7270
89.6p
11
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
38:59.233820
+1:15.7440
89.6p
12
H 21
Mikael Norberg
OK Gränsen
38:59.233840
+1:15.7460
89.5p
13
H 21
Thomas Bucher-Johannessen
Norway
39:03.234260
+1:19.7880
89.4p
14
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
39:14.235360
+1:30.8980
89.1p
15
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
39:14.235380
+1:31.9000
89.1p
16
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
39:16.235530
+1:32.9150
89.1p
17
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
39:17.235610
+1:33.9230
89.1p
18
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
39:17.235690
+1:34.9310
89.0p
19
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:30.236980
+1:47.10600
88.7p
20
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
39:36.237500
+1:52.11120
88.5p
21
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
39:36.237530
+1:52.11150
88.5p
22
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:01.240060
+2:17.13680
87.8p
23
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
40:11.241070
+2:27.14690
87.6p
24
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
40:30.242980
+2:47.16600
87.0p
25
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
40:46.244580
+3:03.18200
86.6p
26
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
40:57.245650
+3:13.19270
86.3p
27
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
40:57.245660
+3:13.19280
86.3p
28
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
40:57.245670
+3:13.19290
86.3p
29
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
40:57.245680
+3:14.19300
86.3p
30
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
41:01.246030
+3:17.19650
86.2p
31
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
41:02.246130
+3:18.19750
86.2p
32
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
41:12.247110
+3:28.20730
86.0p
33
H 21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
41:18.247730
+3:34.21350
85.8p
34
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
41:18.247780
+3:35.21400
85.8p
35
H 21
Anton Persson
SK Bore
41:33.249210
+3:49.22830
85.4p
36
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
41:38.249750
+3:54.23370
85.3p
37
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
41:52.251150
+4:08.24770
84.9p
38
H 21
Petter Hedman
IFK Umeå
42:03.252290
+4:20.25910
84.6p
39
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
42:14.253310
+4:30.26930
84.4p
40
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
42:15.253480
+4:32.27100
84.3p
41
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
42:16.253540
+4:32.27160
84.3p
42
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
42:16.253550
+4:32.27170
84.3p
43
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
42:17.253680
+4:34.27300
84.3p
44
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
42:31.255030
+4:47.28650
83.9p
45
H 21
Max Novak
Offerdals SK
42:44.256320
+5:00.29940
83.6p
46
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
42:55.257400
+5:11.31020
83.4p
47
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
43:03.258260
+5:19.31880
83.1p
48
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
43:18.259710
+5:34.33330
82.8p
49
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
43:44.262310
+6:00.35930
82.2p
50
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
43:44.262320
+6:00.35940
82.2p
51
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
44:04.264340
+6:20.37960
81.7p
52
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
44:20.265920
+6:36.39540
81.3p
53
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
44:28.266710
+6:44.40330
81.1p
54
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
44:28.266790
+6:45.40410
81.1p
55
H 21
Carl Olander
IK Stern
44:33.267270
+6:49.40890
81.0p
56
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
44:44.268390
+7:01.42010
80.8p
57
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
44:46.268560
+7:02.42180
80.7p
58
H 21
Kentaro Ishikawa
Japan
45:18.271700
+7:34.45320
80.0p
59
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
45:26.272570
+7:42.46190
79.8p
60
H 21
John Leander
Åsarna IK
45:49.274850
+8:05.48470
79.3p
61
H 21
Erik Björkman
Täfteå IK
45:52.275180
+8:09.48800
79.2p
62
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
45:53.275280
+8:10.48900
79.2p
63
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
45:53.275290
+8:10.48910
79.2p
64
H 21
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
45:54.275330
+8:10.48950
79.2p
65
H 21
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
46:50.280950
+9:06.54570
78.0p
66
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
47:09.282860
+9:25.56480
77.6p
67
H 21
David Larsson
Hudiksvalls IF
47:13.283270
+9:29.56890
77.5p
68
H 21
David Thorell
IK Stern
47:40.285980
+9:57.59600
76.9p
69
H 21
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
47:47.286620
+10:03.60240
76.8p
70
H 21
Albert Jónsson
Island
48:17.289670
+10:33.63290
76.1p
71
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
48:27.290620
+10:43.64240
76.0p
72
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
48:46.292590
+11:03.66210
75.6p
73
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
48:50.292970
+11:06.66590
75.5p
74
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
49:15.295440
+11:31.69060
75.0p
75
H 21
Dagur Benediktsson
Island
50:09.300810
+12:25.74430
73.9p
76
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
50:10.300920
+12:26.74540
73.9p
77
H 21
Mattias Sundin
Vårby IK
50:53.305240
+13:09.78860
73.1p
78
H 21
William Westerlund
Falu IK
51:13.307210
+13:29.80830
72.7p
79
H 21
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
51:17.307660
+13:33.81280
72.6p
80
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
51:46.310510
+14:02.84130
72.1p
81
H 21
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
54:19.325840
+16:35.99460
69.4p
82
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
58:21.350040
+20:37.123660
65.5p
83
H 21
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:58.8639700
83
H 21
Sigurður Arnar Hannesson
Island
23:59:58.8639700
85
H 21
Teodor Peterson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
85
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
85
H 21
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
85
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
85
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
23:59:59.8639800
85
H 21
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
85
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
D 21
Jonna Sundling
IFK Umeå
27:06.162580
84.8p
2
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
27:59.167870
+52.5190
82.7p
3
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
28:10.168990
+1:04.6310
82.3p
4
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
28:26.170580
+1:20.7900
81.7p
5
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
28:45.172450
+1:38.9770
81.1p
6
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
29:51.179000
+2:44.16320
78.8p
7
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
29:51.179040
+2:44.16360
78.8p
8
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
29:54.179360
+2:47.16680
78.7p
9
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
30:03.180220
+2:56.17540
78.4p
10
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
30:03.180230
+2:56.17550
78.4p
11
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
30:42.184150
+3:35.21470
77.1p
12
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
30:50.184920
+3:43.22240
76.9p
13
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
30:58.185710
+3:51.23030
76.6p
14
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
31:17.187630
+4:10.24950
76.0p
15
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
31:47.190680
+4:41.28000
75.1p
16
D 21
Emma Ribom
Piteå Elit SK
31:51.191020
+4:44.28340
75.0p
17
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
32:11.193090
+5:05.30410
74.3p
18
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
32:28.194700
+5:21.32020
73.9p
19
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
32:31.195070
+5:24.32390
73.7p
20
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
33:11.199020
+6:04.36340
72.6p
21
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
33:46.202560
+6:39.39880
71.6p
22
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
33:47.202640
+6:40.39960
71.6p
23
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
33:47.202690
+6:41.40010
71.6p
24
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
33:50.202950
+6:43.40270
71.5p
25
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
34:58.209770
+7:51.47090
69.7p
26
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
34:59.209840
+7:52.47160
69.6p
27
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
35:02.210160
+7:55.47480
69.6p
28
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
35:11.211010
+8:04.48330
69.3p
29
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
36:18.217760
+9:11.55080
67.6p
30
D 21
Mimmi Björn
IFK Umeå
36:24.218300
+9:17.55620
67.5p
31
D 21
Mathilda Björn
Östersunds SK
36:29.218860
+9:22.56180
67.3p
32
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
36:33.219200
+9:26.56520
67.3p
33
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
37:03.222270
+9:56.59590
66.5p
34
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
37:41.226040
+10:34.63360
65.6p
35
D 21
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
38:05.228430
+10:58.65750
65.1p
36
D 21
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
38:08.228730
+11:01.66050
65.0p
37
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
38:09.228810
+11:02.66130
65.0p
38
D 21
Ellionore Bäckman
Hede SK
38:39.231840
+11:32.69160
64.3p
39
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
39:12.235190
+12:06.72510
63.6p
40
D 21
Hanna Fritz
Filipstads SF
39:51.239030
+12:44.76350
62.7p
41
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
40:59.245870
+13:52.83190
61.3p
42
D 21
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
41:52.251150
+14:45.88470
60.2p
43
D 21
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
42:04.252330
+14:57.89650
60.0p
44
D 21
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
42:43.256280
+15:37.93600
59.3p
45
D 21
Kristrun Gudnadottir
Island
23:59:58.8639700
45
D 21
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
47
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
47
D 21
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
47
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
47
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
47
D 21
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)