Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 50/30km
2018-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:16:47.820650
93.9p
2
Jens Burman
Åsarna IK
2:17:57.827630
+1:09.6880
93.3p
3
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
2:18:38.831790
+1:51.11040
93.0p
4
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:18:53.833250
+2:06.12500
92.9p
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:20:03.840260
+3:16.19510
92.3p
6
Teodor Peterson
IFK Umeå
2:20:52.845190
+4:05.24440
91.9p
7
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:21:35.849440
+4:47.28690
91.6p
8
Björn Sandström
Piteå Elit SK
2:21:39.849880
+4:52.29130
91.5p
9
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2:22:41.856010
+5:53.35260
91.0p
10
Martin Bergström
Strömnäs GIF
2:22:54.857310
+6:06.36560
90.9p
11
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
2:23:02.858150
+6:15.37400
90.9p
12
Oscar Persson
SK Bore
2:23:14.859360
+6:27.38610
90.8p
13
Gabriel Thorn
SK Bore
2:23:43.862220
+6:55.41470
90.5p
14
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2:24:05.864470
+7:18.43720
90.4p
15
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:24:32.867150
+7:45.46400
90.1p
16
Jörgen Brink
Delsbo IF
2:24:40.867940
+7:52.47190
90.1p
17
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:25:13.871250
+8:26.50500
89.8p
18
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:25:40.873920
+8:52.53170
89.6p
19
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
2:26:25.878490
+9:38.57740
89.3p
20
Johan Häggström
Piteå Elit SK
2:26:35.879420
+9:47.58670
89.2p
21
Emil Persson
Östersunds SK
2:26:38.879780
+9:51.59030
89.2p
22
Emil Jönsson
AnnaEmil Sportklubb
2:26:40.879960
+9:53.59210
89.2p
23
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:26:54.881370
+10:07.60620
89.0p
24
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:27:04.882350
+10:17.61600
89.0p
25
Gustav Nordström
Borås SK
2:27:20.883900
+10:32.63150
88.9p
26
Robin Norum
IFK Umeå
2:27:20.883930
+10:32.63180
88.8p
27
Marcus Grate
IFK Umeå
2:27:52.887100
+11:04.66350
88.6p
28
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
2:28:34.891340
+11:46.70590
88.3p
29
Markus Ottosson
Skellefteå SK
2:28:49.892820
+12:01.72070
88.2p
30
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
2:28:58.893770
+12:11.73020
88.1p
31
Erik Silfver
IFK Umeå
2:29:01.894010
+12:13.73260
88.1p
32
Max Novak
Offerdals SK
2:29:03.894250
+12:16.73500
88.1p
33
Johannes Ringsby
SK Bore
2:29:11.895000
+12:23.74250
88.0p
34
Petter Hedman
IFK Umeå
2:29:25.896450
+12:38.75700
87.9p
35
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:29:30.896900
+12:42.76150
87.9p
36
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:29:50.898970
+13:03.78220
87.7p
37
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:30:48.904760
+14:01.84010
87.3p
38
Carl Olander
IK Stern
2:31:05.906410
+14:17.85660
87.2p
39
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2:31:16.907510
+14:28.86760
87.1p
40
Martin Herbert
IFK Mora SK
2:32:27.914670
+15:40.93920
86.6p
41
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:32:31.915000
+15:43.94250
86.5p
42
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:32:40.915930
+15:52.95180
86.5p
43
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:32:48.916730
+16:00.95980
86.4p
44
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:32:59.917820
+16:11.97070
86.3p
45
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:33:19.919860
+16:32.99110
86.2p
46
Viktor Axelsson
Borås SK
2:33:32.921190
+16:45.100440
86.1p
47
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
2:33:40.921950
+16:53.101200
86.0p
48
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
2:34:22.926170
+17:35.105420
85.7p
49
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
2:35:40.933920
+18:52.113170
85.2p
50
Klas Nilsson
Skellefteå XC
2:36:48.940740
+20:00.119990
84.7p
51
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:36:57.941650
+20:10.120900
84.7p
52
Erik Björkman
Täfteå IK
2:37:01.942060
+20:14.121310
84.6p
53
Ludwig Tärning
SK Bore
2:37:19.943890
+20:32.123140
84.5p
54
Rasmus Blom
SK Bore
2:37:30.944960
+20:43.124210
84.4p
55
Anders Roos
Östersunds SK
2:37:33.945200
+20:45.124450
84.4p
56
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2:37:50.946990
+21:03.126240
84.3p
57
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
2:38:16.949520
+21:28.128770
84.1p
58
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
2:38:18.949700
+21:30.128950
84.1p
59
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:38:19.949860
+21:32.129110
84.1p
60
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
2:38:24.950340
+21:36.129590
84.1p
61
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:38:27.950630
+21:39.129880
84.0p
62
David Thorell
IK Stern
2:40:36.963500
+23:48.142750
83.2p
63
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
2:40:47.964610
+23:59.143860
83.1p
64
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:40:47.964680
+24:00.143930
83.1p
65
Carl Rotvold
Åsarna IK
2:40:59.965890
+24:12.145140
83.0p
66
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
2:41:30.968980
+24:43.148230
82.8p
67
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
2:42:06.972510
+25:18.151760
82.6p
68
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:43:36.981560
+26:49.160810
82.0p
69
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
2:43:49.982800
+27:01.162050
81.9p
70
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:45:49.994870
+29:02.174120
81.1p
71
Erik Persson
IF Hallby SOK
2:46:16.997550
+29:29.176800
81.0p
72
Arvid Jonsson
Duveds IF
2:48:56.1013560
+32:09.192810
80.0p
73
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:48:59.1013810
+32:11.193060
80.0p
74
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
2:49:38.1017760
+32:51.197010
79.7p
75
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:53:19.1039880
+36:32.219130
78.4p
76
Albin Karlsson
Skellefteå SK
2:54:35.1047460
+37:48.226710
77.9p
77
Emil Eriksson
Tierps IF
2:57:09.1062800
+40:21.242050
77.0p
78
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
2:57:58.1067700
+41:10.246950
76.8p
79
Andreas Viker
IK Stern
3:01:06.1086590
+44:19.265840
75.7p
80
Martin Johansson
Linköpings SK
3:05:11.1111090
+48:24.290340
74.4p
81
William Westerlund
Falu IK
3:08:48.1132760
+52:01.312010
73.2p
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Alfred Buskqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Petter Engdahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Simon Lageson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Pontus Hermansson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Gabriel Strid
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
John Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)