Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hammerdalsspelen
2008-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.9km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 20
Teodor Peterson
Åsarna IK
26:07.156600
81.4p
2
H 20
Robin Norum
IFK Umeå
26:42.160100
+35.3400
78.9p
3
H 20
Jesper Modin
Piteå Elit SK
26:43.160200
+36.3500
78.8p
4
H 20
Bill Impola
Domnarvets GOIF
26:53.161200
+46.4500
78.1p
5
H 20
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
26:54.161300
+47.4600
78.0p
5
H 20
Oscar Quicklund
Östersunds SK
26:54.161300
+47.4600
78.0p
7
H 20
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
27:08.162700
+1:01.6000
77.1p
8
H 20
Gustav Nordström
Gävle SK
27:15.163400
+1:08.6700
76.6p
9
H 20
Tom Impola
Domnarvets GOIF
27:19.163800
+1:12.7100
76.4p
10
H 20
Johan Viksten
Hudiksvalls IF
27:30.164900
+1:23.8200
75.6p
11
H 20
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
27:32.165100
+1:25.8400
75.5p
12
H 20
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
27:39.165800
+1:32.9100
75.1p
13
H 20
Martin Liljemark
SK Bore
27:47.166600
+1:40.9900
74.6p
13
H 20
Johan Kristoffersson
Arvika IS
27:47.166600
+1:40.9900
74.6p
15
H 20
Jim Åhl
Gellivare SK
27:59.167800
+1:52.11100
73.8p
15
H 20
Peter Lundbäck
Bergnäsets AIK
27:59.167800
+1:52.11100
73.8p
17
H 20
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
28:02.168100
+1:55.11400
73.6p
17
H 20
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
28:02.168100
+1:55.11400
73.6p
19
H 20
Johan Nyman
Stockviks SF
28:07.168600
+2:00.11900
73.3p
20
H 20
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
28:18.169700
+2:11.13000
72.7p
21
H 20
Anton Karlsson
Alnö SK
28:24.170300
+2:17.13600
72.3p
22
H 20
Martin Lindblad
OK Landehof
28:25.170400
+2:18.13700
72.3p
23
H 20
Tobias Engblom
Stöde IF
28:29.170800
+2:22.14100
72.0p
24
H 20
Fredrik Lindström
Lycksele IF
28:30.170900
+2:23.14200
72.0p
24
H 20
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
28:30.170900
+2:23.14200
72.0p
24
H 20
Johan Dahlborg
Frösö IF
28:30.170900
+2:23.14200
72.0p
27
H 20
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
28:34.171300
+2:27.14600
71.7p
28
H 20
Erik Söderman
Stockviks SF
28:37.171600
+2:30.14900
71.6p
28
H 20
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
28:37.171600
+2:30.14900
71.6p
30
H 20
Mattias Wiklund
Stöde IF
28:47.172600
+2:40.15900
71.0p
31
H 20
Robert Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
28:48.172700
+2:41.16000
70.9p
32
H 20
Marcus Svelander
Åsarna IK
28:52.173100
+2:45.16400
70.7p
33
H 20
Emil Linell
Högbo GOIF
28:59.173800
+2:52.17100
70.3p
34
H 20
Emil Lundström
Östersunds SK
29:00.173900
+2:53.17200
70.3p
35
H 20
Arvid Elffors
Lucksta IF
29:17.175600
+3:10.18900
69.3p
36
H 20
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
29:18.175700
+3:11.19000
69.3p
37
H 20
Nils Fors
Åmotfors IF
29:19.175800
+3:12.19100
69.2p
38
H 20
Johan Eriksson
Åsarna IK
29:25.176400
+3:18.19700
68.9p
39
H 20
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
29:36.177500
+3:29.20800
68.3p
40
H 20
Albin Ackerot
OK Landehof
29:45.178400
+3:38.21700
67.9p
41
H 20
Alfred Brodin
Falu IK
29:46.178500
+3:39.21800
67.8p
41
H 20
Linus Öberg
Bergeforsens SK
29:46.178500
+3:39.21800
67.8p
43
H 20
Tomas Kapell
Vårby IK
29:53.179200
+3:46.22500
67.4p
44
H 20
Johan Lindblad
Alnö SK
30:01.180000
+3:54.23300
67.0p
45
H 20
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
30:03.180200
+3:56.23500
66.9p
46
H 20
Johan Ilhamn
Östersunds SK
30:09.180800
+4:02.24100
66.6p
47
H 20
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
30:11.181000
+4:04.24300
66.5p
48
H 20
Carl Olander
OK Landehof
30:15.181400
+4:08.24700
66.3p
49
H 20
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
30:16.181500
+4:09.24800
66.3p
50
H 20
Patrik Tallbom
Östersunds SK
30:20.181900
+4:13.25200
66.1p
51
H 20
Linus Persson
Hudiksvalls IF
30:50.184900
+4:43.28200
64.6p
52
H 20
Magnus Engberg
Selånger SOK
31:12.187100
+5:05.30400
63.6p
53
H 20
Tobias Nilsson
Östersunds SK
31:14.187300
+5:07.30600
63.5p
54
H 20
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
31:29.188800
+5:22.32100
62.9p
55
H 20
Daniel Karlsson
Östersunds SK
31:41.190000
+5:34.33300
62.3p
56
H 20
Adrian Hedberg
Östersunds SK
32:40.195900
+6:33.39200
59.9p
57
H 20
Zakris Strömquist
Östersunds SK
32:55.197400
+6:48.40700
59.3p
58
H 20
Rasmus Andersson
Östersunds SK
33:39.201800
+7:32.45100
57.6p
59
H 20
Jonas Fredriksson
Järpens SK
35:34.213300
+9:27.56600
53.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
6.6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Oscar Kardin
Östersunds SK
18:48.112700
2
H 16
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
19:00.113900
+12.1100
3
H 16
Carl Quicklund
Östersunds SK
19:17.115600
+29.2800
4
H 16
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
19:59.119800
+1:11.7000
5
H 15
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
20:06.120500
+1:18.7700
6
D 20
Hanna Brodin
Falu IK
20:07.120600
+1:19.7800
65.0p
7
D 20
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
20:13.121200
+1:25.8400
64.6p
8
D 20
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
20:26.122500
+1:38.9700
63.8p
9
H 16
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
20:32.123100
+1:44.10300
10
D 20
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
20:36.123500
+1:48.10700
63.1p
11
D 20
Maria Nordström
Gävle SK
20:37.123600
+1:49.10800
63.1p
12
H 15
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
20:41.124000
+1:53.11200
13
D 20
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
20:42.124100
+1:54.11300
62.8p
14
D 20
Jennie Öberg
Kalix SK
20:44.124300
+1:56.11500
62.7p
15
H 15
Patrik Millestu
Häggenås SK
20:50.124900
+2:02.12100
16
H 15
Håkan Emilsson
Offerdals SK
20:52.125100
+2:04.12300
16
H 15
Mattias Bångman
Offerdals SK
20:52.125100
+2:04.12300
18
D 20
Terese Andersson
Stockviks SF
20:55.125400
+2:07.12600
62.0p
19
H 16
Jakob Sundin
Nordingrå SK
20:57.125600
+2:09.12800
20
D 20
Sofie Ekberg
Gellivare SK
20:58.125700
+2:10.12900
61.8p
21
H 15
Olof Andersson
Häggenås SK
21:07.126600
+2:19.13800
22
D 20
Emilia Eliasson
Gellivare SK
21:10.126900
+2:22.14100
61.1p
23
D 20
Erica Ahnberg
Gellivare SK
21:14.127300
+2:26.14500
60.9p
24
D 20
Sanna Hallberg
Åsarna IK
21:18.127700
+2:30.14900
60.7p
24
H 15
Elias Alvebro
Häggenås SK
21:18.127700
+2:30.14900
26
D 20
Emma Wikén
Åsarna IK
21:19.127800
+2:31.15000
60.6p
27
D 20
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
21:21.128000
+2:33.15200
60.5p
28
D 20
Malin Hansson
IFK Mora SK
21:22.128100
+2:34.15300
60.4p
28
D 20
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
21:22.128100
+2:34.15300
60.4p
30
D 20
Anna Karlsson
Eksjö SOK
21:36.129500
+2:48.16700
59.7p
31
D 20
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
21:38.129700
+2:50.16900
59.6p
31
D 20
Sofia Engström
Timrå SOK
21:38.129700
+2:50.16900
59.6p
33
D 20
Anja Ahnberg
Gellivare SK
21:40.129900
+2:52.17100
59.5p
34
D 20
Ida Indahl
Östersunds SK
21:45.130400
+2:57.17600
59.2p
35
D 20
Emmy Thelberg
Valbo Aif
21:48.130700
+3:00.17900
59.0p
35
D 16
Lisa Dahl
Litsbygdens SK
21:48.130700
+3:00.17900
37
D 20
Lina Korsgren
Domnarvets GOIF
21:55.131400
+3:07.18600
58.7p
38
H 15
Emil Lundgren
Röbäcks SK
22:02.132100
+3:14.19300
39
D 20
Johanna Meyer
Östersunds SK
22:03.132200
+3:15.19400
58.2p
40
D 20
Johanna Engström
Timrå SOK
22:05.132400
+3:17.19600
58.1p
41
D 20
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
22:09.132800
+3:21.20000
57.9p
42
D 15
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
22:14.133300
+3:26.20500
43
D 20
Emelie Cedervärn
Tvärreds IF
22:16.133500
+3:28.20700
57.6p
44
D 20
Maria Nordström
Östersunds SK
22:21.134000
+3:33.21200
57.3p
45
D 20
Malin Eriksson
Tierps IF
22:22.134100
+3:34.21300
57.3p
46
D 20
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
22:23.134200
+3:35.21400
57.2p
47
D 20
Josefin Hyttsten
Järpens SK
22:24.134300
+3:36.21500
57.2p
48
H 15
Oskar Lundgren
Röbäcks SK
22:25.134400
+3:37.21600
49
D 20
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
22:26.134500
+3:38.21700
57.1p
50
D 20
Lina Hallin
Östersunds SK
22:28.134700
+3:40.21900
57.0p
51
H 16
Marcus Allerhed
IFK Mora SK
22:31.135000
+3:43.22200
52
D 20
Petra Nilsson
Åsarna IK
22:35.135400
+3:47.22600
56.6p
53
D 20
Anna Gredander
Östersunds SK
22:36.135500
+3:48.22700
56.6p
53
D 20
Alexandra Wennström
Gellivare SK
22:36.135500
+3:48.22700
56.6p
55
D 20
Jenny Lundqvist
Gellivare SK
22:42.136100
+3:54.23300
56.3p
56
D 20
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
22:49.136800
+4:01.24000
55.9p
57
D 20
Maria Atterhagen
Åsarna IK
22:55.137400
+4:07.24600
55.6p
58
H 15
Joakim Eriksson
Tierps IF
23:03.138200
+4:15.25400
59
H 15
Mattias Persson
Åsarna IK
23:07.138600
+4:19.25800
60
D 16
Anna Österberg
Remsle SK
23:17.139600
+4:29.26800
61
D 15
Jennifer Lindblom
Svegs IK
23:22.140100
+4:34.27300
62
D 16
Evelina Bångman
Sundbybergs IK
23:28.140700
+4:40.27900
63
D 20
Celina Notfors
Östersunds SK
23:32.141100
+4:44.28300
53.9p
64
D 20
Lina Öberg
Bergeforsens SK
23:35.141400
+4:47.28600
53.8p
65
D 20
Fanny Svelander
Åsarna IK
23:40.141900
+4:52.29100
53.6p
66
D 16
Lina Karlsson
Östersunds SK
24:24.146300
+5:36.33500
67
H 15
Nils Persson
Östersunds SK
24:30.146900
+5:42.34100
68
D 20
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Vålådalen SK
24:34.147300
+5:46.34500
51.3p
69
D 15
Hanna Thelberg
Valbo Aif
25:24.152300
+6:36.39500
70
D 15
Elina Axelssonstenbom
Duveds IF
25:29.152800
+6:41.40000
71
D 16
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
25:30.152900
+6:42.40100
72
D 15
Emelie Persson
Vårby IK
26:10.156900
+7:22.44100
3.3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 13
Hedda Bångman
Sundbybergs IK
11:19.67800
2
H 14
Erik Andersson
Häggenås SK
11:22.68100
+3.200
3
H 14
Kristian Holmén
Finland
11:24.68300
+5.400
4
H 13
Edvard Sundman
Finland
11:33.69200
+14.1300
5
H 14
Emil Svensson
Östersunds SK
11:34.69300
+15.1400
6
H 13
Olle Jonsson
Duveds IF
11:47.70600
+28.2700
7
H 12
Elias Dahl
Litsbygdens SK
11:59.71800
+40.3900
8
H 12
Niklas Andersson
Häggenås SK
12:00.71900
+41.4000
9
H 14
Truls Svenningsson
IFK Umeå
12:04.72300
+45.4400
10
H 12
Per Andersson
Häggenås SK
12:16.73500
+57.5600
11
H 13
Emil Persson
Östersunds SK
12:19.73800
+1:00.5900
12
D 14
Lina Kardin
Östersunds SK
12:20.73900
+1:01.6000
12
D 14
Matilda Andersson
Häggenås SK
12:20.73900
+1:01.6000
14
H 13
Johan Zakrisson
Östersunds SK
12:22.74100
+1:03.6200
15
H 13
Pontus Millestu
Häggenås SK
12:23.74200
+1:04.6300
16
H 13
Henrik Ottosson
Åsarna IK
12:28.74700
+1:09.6800
17
D 13
Frida Andersson
Östersunds SK
12:34.75300
+1:15.7400
18
H 13
Hannes Stenström
Järpens SK
12:40.75900
+1:21.8000
19
D 14
Julia Månsson
Östersunds SK
12:51.77000
+1:32.9100
20
H 11
Marcus Alvebro
Häggenås SK
12:55.77400
+1:36.9500
21
H 11
John Eriksson
Offerdals SK
13:30.80900
+2:11.13000
22
D 14
Moa Lönneborg
Östersunds SK
13:34.81300
+2:15.13400
23
D 13
Emma Åsberg
Duveds IF
13:36.81500
+2:17.13600
24
D 13
Sanna Lindblom
Svegs IK
13:49.82800
+2:30.14900
25
H 12
Carl Larsson
Järpens SK
13:53.83200
+2:34.15300
26
D 13
Michaela Hörnfeldt
IFK Strömsund
14:20.85900
+3:01.18000
27
H 12
Gustav Rotvold
Åsarna IK
14:34.87300
+3:15.19400
28
H 14
Tobias P Reimbertsson
Duveds IF
15:15.91400
+3:56.23500
29
H 11
Emil Sellsve
Järpens SK
15:16.91500
+3:57.23600
30
D 12
Esmeralda Svenningsson
IFK Umeå
15:32.93100
+4:13.25200
31
D 13
Amanda Torgrimsson
Junsele IF
16:05.96400
+4:46.28500
32
D 13
Victoria Engvall
Hammerdal IF
16:14.97300
+4:55.29400
33
D 11
Malin Jangenmalm
IFK Strömsund
18:45.112400
+7:26.44500
34
D 12
Angelica Henriksson
Graninge-Alliansen
19:16.115500
+7:57.47600
2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 10
Josefin Sundman
Finland
7:04.42300
2
H 10
Arvid Jonsson
Duveds IF
7:17.43600
+13.1200
3
H 10
Hampus Millestu
Häggenås SK
7:53.47200
+49.4800
4
H 10
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:55.47400
+51.5000
5
H 10
Lars Axel Björklund
Häggenås SK
8:16.49500
+1:12.7100
6
H 10
Jesper Persson
Hudiksvalls IF
9:04.54300
+2:00.11900
7
H 10
Per Karlsson
IFK Strömsund
9:15.55400
+2:11.13000
8
D 10
Amanda Nordqvist
Ramsele IK
9:16.55500
+2:12.13100
9
H 10
Anton Källström
Sala OK
9:34.57300
+2:30.14900
10
H 9
Matheus Abrahamsson Gjersvold
Hammerdal IF
9:45.58400
+2:41.16000
11
D 10
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
9:58.59700
+2:54.17300
12
H 9
Erik Jangenmalm
IFK Strömsund
10:05.60400
+3:01.18000
13
D 10
Felicia Hörnfeldt
IFK Strömsund
10:30.62900
+3:26.20500
14
D 10
Linnea Pålsson
Hammerdal IF
10:31.63000
+3:27.20600
15
H 9
Oskar Ed
Järpens SK
10:32.63100
+3:28.20700
16
H 9
Victor Engvall
Hammerdal IF
11:21.68000
+4:17.25600
17
D 10
Agnes Torgrimsson
Junsele IF
12:09.72800
+5:05.30400
18
H 10
Robert Henriksson
Graninge-Alliansen
12:45.76400
+5:41.34000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)