Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2018-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 15
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hjalmar Berg
Värmland
6:41.40060
2
Mattias Andersson
Dalarna
6:47.40600
+5.440
3
Erik Bryne
Värmland
6:57.41660
+16.1500
4
Jens Junes
Västerbotten
6:59.41870
+18.1710
5
Ludvig Berg
Värmland
7:02.42190
+21.2030
6
Albin Blomberg
Hälsingland
7:03.42250
+21.2090
7
Theo Mattei
Norrbotten
7:03.42290
+22.2130
8
Albin Augustsson
Dalarna
7:07.42650
+25.2490
9
Markus Melén
Dalarna
7:09.42810
+27.2650
10
Otto Gustavsson
Västergötland
7:14.43360
+33.3200
11
Albin Gezelius
Dalarna
7:18.43700
+36.3540
12
Isak Lundholm
Västerbotten
7:21.44030
+39.3870
13
Harald Ekenberg
Göteborg
7:21.44080
+40.3920
14
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
7:22.44100
+40.3940
15
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
7:22.44130
+40.3970
16
Loke Sköld
Uppland
7:23.44230
+41.4070
17
David Lantto
Norrbotten
7:24.44300
+42.4140
18
Victor Berglund
Norrbotten
7:25.44450
+43.4290
19
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
7:26.44550
+44.4390
20
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
7:29.44880
+48.4720
21
Axel Mannelqvist
Ångermanland
7:34.45310
+52.5150
22
Malte Johansson
Gästrikland
7:34.45320
+52.5160
23
Anton Linden
Västmanland
7:36.45560
+55.5400
24
Herman Swärd
Västergötland
7:36.45590
+55.5430
25
Simon Markström
Norrbotten
7:37.45650
+55.5490
26
Lowe Wagman
Ångermanland
7:38.45700
+56.5540
27
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
7:38.45710
+56.5550
28
Viktor Olsson
Ångermanland
7:38.45780
+57.5620
29
Måns Olsen
Värmland
7:38.45790
+57.5630
30
Otto Black
Stockholm
7:39.45860
+58.5700
31
Nils Norberg
Medelpad
7:41.46030
+59.5870
32
Gustav Svensson
Södermanland
7:41.46080
+1:00.5920
33
Joel Björnlinger
Småland
7:43.46220
+1:01.6060
34
Hjalmar Gedda
Göteborg
7:44.46370
+1:03.6210
35
Malte Jutterdal
Östergötland
7:45.46450
+1:03.6290
36
Vincent Grein
Jämtland Härjedalen
7:45.46470
+1:04.6310
37
Ludvig Anderberg
Västergötland
7:47.46660
+1:06.6500
38
Nils Sjöberg
Göteborg
7:48.46700
+1:06.6540
39
Arve Lignell
Medelpad
7:48.46740
+1:06.6580
40
Wille Långberg
Hälsingland
7:53.47210
+1:11.7050
41
August Rosén
Hälsingland
7:56.47500
+1:14.7340
42
Axel Karlsson
Stockholm
7:56.47570
+1:15.7410
43
Simon Wiksell
Göteborg
7:57.47600
+1:15.7440
44
Oskar Vikström
Medelpad
7:59.47800
+1:17.7640
44
Jacob Lundkvist
Stockholm
7:59.47800
+1:17.7640
46
Isak Österman
Uppland
8:02.48100
+1:20.7940
47
Lukas Karlberg
Uppland
8:02.48160
+1:21.8000
48
Rasmus Eriksson
Västerbotten
8:03.48240
+1:21.8080
49
Adrian Skiöld
Västergötland
8:06.48520
+1:24.8360
50
Karl-filip Köld
Västmanland
8:09.48860
+1:28.8700
51
Jonathan Bergman
Västmanland
8:10.48900
+1:28.8740
52
Alexander Danneskog
Hälsingland
8:11.49070
+1:30.8910
53
Simon Arnestrand
Uppland
8:15.49420
+1:33.9260
54
Måns Sandmark
Gästrikland
8:23.50220
+1:41.10060
55
Alvin Källberg
Örebro Län
8:24.50310
+1:42.10150
56
Lucas Behr
Örebro Län
8:27.50690
+1:46.10530
57
Albin Nyqvist
Göteborg
8:31.51040
+1:49.10880
58
Sondre Swahn
Göteborg
8:41.52090
+2:00.11930
59
Tor Vincent
Västmanland
8:51.53040
+2:09.12880
60
Joel Owén
Gästrikland
8:57.53660
+2:16.13500
61
Anton Henriksson
Hälsingland
9:12.55150
+2:30.14990
62
Alfons Peterson
Östergötland
9:29.56810
+2:47.16650
63
Tim Lundgren
Östergötland
10:24.62380
+3:43.22220
64
Adam Österdahl
Gotland
11:36.69550
+4:54.29390
-
Kalle Georgsson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Albin Johansson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
-
Mattias Öhlund
Småland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)