Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2008-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Per-Erik Jonasson
Järpens SK
32:27.194600
64.5p
2
Peter Spångberg
IF Berguven
32:29.194800
+2.100
64.4p
3
Ulf Andersson
Duveds IF
33:27.200600
+1:00.5900
62.4p
4
Adam Müller
Duveds IF
34:05.204400
+1:38.9700
61.2p
5
Johan Sernheim
Häggenås SK
34:42.208100
+2:15.13400
60.0p
6
Lennart Wasell
Mörsils IF
34:43.208200
+2:16.13500
60.0p
7
Anton Karlsson
Duveds IF
34:45.208400
+2:18.13700
60.0p
8
Jonas Pålsson
Hammerdal IF
35:10.210900
+2:43.16200
59.2p
9
Stefan Nilsson
Offerdals SK
37:41.226000
+5:14.31300
55.0p
10
Ingvar Landström
Bräcke SK
37:57.227600
+5:30.32900
54.6p
11
Mikael Johansson
Åre Kommun Uif
38:12.229100
+5:45.34400
54.3p
12
Leif Jönsson
No Club
38:20.229900
+5:53.35200
54.1p
13
Håkan Engberg
Mörsils IF
38:29.230800
+6:02.36100
53.8p
14
Tomas Nilsson
Duveds IF
39:51.239000
+7:24.44300
51.9p
15
Johan Jonell
Duveds IF
40:08.240700
+7:41.46000
51.5p
16
Torben Svensson
Järpens SK
41:28.248700
+9:01.54000
49.8p
17
Thomas Jonsson
Duveds IF
41:48.250700
+9:21.56000
49.4p
18
Jonas Henriksson
Duveds IF
43:11.259000
+10:44.64300
47.7p
19
Jan Andersson
Duveds IF
43:13.259200
+10:46.64500
47.7p
20
Hans Westerlind
Bjurfors IK
43:59.263800
+11:32.69100
46.8p
21
Nisse Stenström
Undersåkers IF
44:32.267100
+12:05.72400
46.2p
22
Bosse Salén
Northwest Orthopaedics Dif
44:38.267700
+12:11.73000
46.1p
23
Peter Sigstedt
Duveds IF
44:51.269000
+12:24.74300
45.8p
24
Anders Karlsson
Hammerdal IF
47:42.286100
+15:15.91400
43.0p
25
Tage Blomé
Brattlands Åkeri
47:43.286200
+15:16.91500
43.0p
26
Jan Olov Berg
No Club
47:49.286800
+15:22.92100
42.9p
27
Michael Meyer
Dinkelboden
48:23.290200
+15:56.95500
42.4p
28
Göran Häggström
Åre SLK
48:37.291600
+16:10.96900
42.1p
29
Jonas Johansson
Laxsjö IF
49:01.294000
+16:34.99300
41.8p
30
Fredrik Bergh
Duveds IF
50:47.304600
+18:20.109900
40.3p
31
Jan Erik Mellgren
Åre Kommun Jsk
50:53.305200
+18:26.110500
40.2p
32
Linus Olsson
Duveds IF
51:30.308900
+19:03.114200
39.7p
33
Carl Lago Lengquist
Duveds IF
51:33.309200
+19:06.114500
39.7p
34
Jonas Svensson
Laxsjö IF
53:12.319100
+20:45.124400
38.4p
35
Mikael Linnander
Duveds IF
54:12.325100
+21:45.130400
37.6p
36
Tommy Roos
Edsåsdalens Slalomklubb
54:14.325300
+21:47.130600
37.6p
37
Peter Nyman
Duveds IF
55:09.330800
+22:42.136100
37.0p
38
Erik Nygren
Duveds IF
56:15.337400
+23:48.142700
36.2p
39
Erik Gokall Norman
No Club
57:56.347500
+25:29.152800
35.1p
40
Lennart Oldstrand
Swedbank IF
59:30.356900
+27:03.162200
34.2p
41
Christer Alvarsson
Åre Församling
1:02:56.377500
+30:29.182800
32.3p
42
Gustav Morenius
Duveds IF
1:06:42.400100
+34:15.205400
30.4p
43
Magnus Dahlin
Duveds IF
1:14:25.446400
+41:58.251700
27.1p
44
John Lalander
Duveds IF
1:31:37.549600
+59:10.354900
21.9p