Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla VM
2018-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 17
Gabriel Strid
IFK Mora
18:08.108740
80.4p
2
H 17
Jakob Tellsén
Vreta Skid O MK
19:15.115420
+1:06.6580
75.8p
3
H 16
Erik Bryne
Sunne Slf
19:26.116570
+1:18.7730
4
H 16
Hjalmar Berg
Sunne Slf
19:27.116610
+1:18.7770
5
H 16
Rasmus Hedeberg
SK Bore
19:28.116720
+1:19.7880
6
H 16
Fabian Hermansson
Filipstads SF
21:06.126570
+2:58.17730
7
H 16
Christian Eriksson
Årjängs IF
21:53.131210
+3:44.22370
8
D 17
Hanna Fritz
Filipstads SF
23:14.139370
+5:06.30530
62.8p
9
D 17
Amelia Furunäs
Malungs IF
24:06.144520
+5:57.35680
60.5p
10
D 16
Ellen Hedeberg
SK Bore
24:16.145500
+6:07.36660
11
D 16
Wilma Björn
SK Bore
24:24.146370
+6:16.37530
12
D 16
Linda Forsby
Årjängs IF
24:25.146480
+6:17.37640
13
D 16
Ellen Karlsson
Årjängs IF
24:42.148150
+6:34.39310
14
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
26:15.157420
+8:06.48580
15
H 16
Oscar Eriksson
Årjängs IF
26:34.159380
+8:26.50540
16
D 17
Sara Oskarsson
IK Fryken
28:16.169570
+10:08.60730
51.6p
3km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 14
Jonathan Hedberg
Sunne Slf
12:30.74980
2
H 14
Casper Eriksson
Årjängs IF
12:50.76910
+19.1830
3
H 14
Elias Tellsén
Vreta Skid O MK
13:04.78300
+33.3220
4
H 14
Linus Nilsson
Åmåls OK
13:10.78920
+39.3840
5
H 14
Samuel Johansson
Ekshärads SF
13:51.83020
+1:20.7940
6
H 14
Daniel Nykvist
Sunne Slf
13:58.83780
+1:28.8700
7
D 14
Emelie Olsson
Åmåls OK
14:07.84610
+1:36.9530
8
H 14
Filip Eriksson
SK Bore
14:51.89080
+2:21.14000
9
H 14
Fredrik Westlund
Sunne Slf
15:17.91650
+2:46.16570
10
H 14
Alvin Persson
Sunne Slf
15:38.93780
+3:08.18700
11
D 14
Thea Eriksson
Årjängs IF
15:57.95640
+3:26.20560
12
H 14
William Persson
Brandsbols SK
16:03.96280
+3:33.21200
13
D 14
Emilia Hermansson
Filipstads SF
18:17.109610
+5:46.34530
2.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 12
Petter Karlsson
Arvika IS
15:01.90080
2
H 12
Oscar Gärdt
Stavnäs IK
15:29.92800
+27.2620
3
H 12
Sixten Olsson
Stavnäs IK
15:53.95260
+51.5080
4
D 12
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
16:21.98000
+1:19.7820
5
D 12
Erica Hermansson
Filipstads SF
20:19.121850
+5:17.31670
1.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 10
Zeb Nykvist
Sunne Slf
9:55.59430
2
H 10
Edvin Håkansson
Sunne Slf
10:13.61250
+18.1720
3
H 10
Isak Nilsson
Åmåls OK
10:28.62740
+33.3210
4
H 10
Erik Nilsson
Sunne Slf
11:39.69810
+1:43.10280
5
D 10
Iben Myrer
Åmotfors IF
12:26.74520
+2:30.14990
6
H 10
Klas Eriksson
Sunne Slf
12:51.77010
+2:55.17480
7
H 10
Dante Welin
Hagfors SF
13:38.81750
+3:43.22220
8
D 10
Elmira Eriksson
Östmarks IF
13:45.82460
+3:50.22930
9
D 10
Nellie Lindgren
Sunne Slf
13:47.82660
+3:52.23130
10
D 10
Elvira Lundberg
Sunne Slf
13:49.82880
+3:54.23350
11
D 10
Maja Syversen
SK Bore
15:20.91930
+5:25.32400
12
D 10
Meja Eriksson
Årjängs IF
16:15.97490
+6:20.37960
13
H 10
Theo Elfstrand
Sunne Slf
18:00.107910
+8:04.48380
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)