Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
1:34:00.563910
76.1p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:34:27.566650
+27.2640
75.8p
3
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
1:34:50.568910
+50.4900
75.6p
4
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
1:35:54.575340
+1:54.11330
74.9p
5
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
1:35:54.575350
+1:54.11340
74.9p
6
Louise Lindström
Högbo GIF
1:36:32.579140
+2:32.15130
74.4p
7
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:40:07.600610
+6:07.36600
72.2p
8
Karolina Hedenström
Östersunds SK
1:40:08.600730
+6:08.36720
72.2p
9
Elsa Wallin
Högbo GIF
1:40:18.601700
+6:17.37690
72.1p
10
Wilma Björkman
IFK Mora SK
1:40:19.601890
+6:19.37880
72.1p
11
Nora Lignell
Lucksta IF
1:41:21.608010
+7:21.44000
71.4p
12
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:42:15.613400
+8:14.49390
70.9p
13
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:42:18.613710
+8:18.49700
70.9p
14
Olivia Lavén
Täby IS SK
1:42:31.615080
+8:31.51070
70.7p
15
Ella Georgsson
Högbo GIF
1:45:59.635820
+11:59.71810
68.8p
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
1:46:36.639550
+12:36.75540
68.4p
17
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
1:49:39.657800
+15:38.93790
66.8p
18
Emma Olsson
Vassunda IF
1:50:11.661010
+16:11.97000
66.5p
19
Tuva Persson
Tranemo IF
1:50:36.663510
+16:36.99500
66.3p
20
Eline Haugen Kleppa
Beitstad IL
1:51:02.666160
+17:02.102150
66.1p
21
Petra Forsman
Öje IF
1:51:09.666850
+17:09.102840
66.0p
22
Ida Lundgren
IFK Umeå
1:51:15.667470
+17:15.103460
65.9p
23
Signe Hofstad
Röros IL
1:54:04.684310
+20:04.120300
64.5p
24
Ida Wasell
Järpens SK
1:54:43.688260
+20:43.124250
64.2p
25
Moa Backlund
Högbo GIF
1:56:10.696990
+22:10.132980
63.5p
26
Sigrid Skei
Beitstad IL
1:56:11.697040
+22:11.133030
63.5p
27
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
1:57:34.705370
+23:34.141360
62.9p
28
Maja Eriksson
Högbo GIF
1:57:38.705760
+23:38.141750
62.8p
29
Engla Larsson
Hedesunda IF
1:57:55.707480
+23:55.143470
62.7p
30
Alva Sköld
Häverödals SK
1:58:07.708630
+24:07.144620
62.6p
31
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
2:00:41.724010
+26:41.160000
61.5p
32
Tilda Malmgren
Åsarna IK
2:04:25.746410
+30:25.182400
59.8p
33
Jenny Edin
Matfors SK
2:04:34.747390
+30:34.183380
59.8p
34
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
2:05:23.752230
+31:23.188220
59.4p
35
Linn Schogster
IFK Umeå
2:07:35.765470
+33:35.201460
58.5p
36
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
2:08:17.769640
+34:17.205630
58.3p
37
Ingrid Brørs
Beitstad IL
2:11:46.790530
+37:46.226520
56.9p
38
Louise Adolfsson
SK Bore
2:13:52.803130
+39:52.239120
56.1p
39
Julie Folden Estensen
Beitstad IL
2:17:10.822950
+43:10.258940
54.9p
40
Elizabeth Ireland
Storbritannien
2:19:35.837450
+45:35.273440
54.1p
41
Signe Svensson
Järpens SK
2:23:46.862520
+49:46.298510
52.7p
42
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
2:25:18.871780
+51:18.307770
52.2p
43
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
2:33:08.918770
+59:08.354760
49.8p