Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
MoraPinglan
2008-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Mora SK
Plats: Mora
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Svensson
IFK Mora SK
24:24.146300
79.9p
2
Simon Sveder
Hällefors SK
24:26.146500
79.8p
3
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
24:27.146600
79.7p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
23:38.141700
83.2p
2
Bill Impola
Domnarvets GOIF
23:50.142900
82.3p
3
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
24:12.145100
80.7p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
22:44.136300
87.5p
2
Lars Suther
IFK Mora SK
23:07.138600
85.6p
3
Martin Johansson
IFK Mora SK
23:13.139200
85.1p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
14:16.85500
2
Linnéa Björn
Norbergs SK
14:49.88800
3
Moa Wikberg
Sisu Forshaga SK
15:01.90000
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
13:12.79100
2
Stina Nilsson
Malungs IF
14:14.85300
3
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
14:26.86500
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
13:56.83500
62.8p
2
Ida Clareus
Offerdals SK
14:00.83900
62.4p
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:04.84300
62.1p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
13:09.78800
67.1p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
13:30.80900
65.1p
3
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
14:03.84200
62.2p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
12:53.77200
68.7p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
13:18.79700
66.2p
3
Emma Eriksson
Eksjö SOK
13:19.79800
66.1p
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Söderlund
SK Bore
12:56.77500
2
Simon Fors
Domnarvets GOIF
13:06.78500
3
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13:07.78600
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
12:28.74700
2
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
12:55.77400
3
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
13:02.78100
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
7:39.45800
2
Sara Wadman
IFK Mora SK
7:40.45900
3
Mathilda Björn
Norbergs SK
7:44.46300
3
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
7:44.46300
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sandra Olsson
SK Bore
7:09.42800
2
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
7:25.44400
3
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:40.45900
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
6:30.38900
2
Filip Danielsson
Wedevågs IF
7:23.44200
3
Nils Augustsson
IFK Mora SK
7:27.44600
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
6:49.40800
2
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
6:52.41100
3
Erik Persson
Nässjö SF
6:54.41300
D 9
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
7:45.46400
2
Maja Westh
SK Bore
8:53.53200
3
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
8:59.53800
D 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sanna Forsman
Malungs IF
7:44.46300
2
Lisa Loman
IK Jarl Rättvik
8:01.48000
3
Elin Backén
Svegs IK
8:05.48400
D 11
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofie Oskarsson
Leksands SK
6:17.37600
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
6:32.39100
3
Alicia Persson
Stöde IF
6:40.39900
Logga in för att slippa de här annonserna
D 12
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Backén
Svegs IK
6:25.38400
2
Hanna Claréus
Östersunds SK
6:32.39100
3
Mikaela Eriksen
SK Bore
6:38.39700
H 9
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Samuel Oskarsson
Leksands SK
7:11.43000
2
Erik Stenmark
Brandsbols SK
7:40.45900
3
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
7:50.46900
H 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:59.41800
2
Oskar Kihlén
Domnarvets GOIF
7:07.42600
3
Isak Bergkvist
Bjursås IK
7:15.43400
H 11
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Persson
Nässjö SF
6:29.38800
2
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
6:40.39900
3
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
6:47.40600
H 12
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
6:10.36900
2
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
6:19.37800
3
Erik Helander
IFK Mora SK
6:20.37900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Morapinglan 2020
Mora Pinglan fristil 2017
Mora Pinglan Fristil 2014
Mora Pinglan 2013
Mora Pinglan 2012
Morapinglan 2011
Morapinglan 2011
Morapinglan 2009
MoraPinglan 2008
MoraPinglan 2007
Tävlingar i närheten
Grängesbergsloppet 2008
Björnjakten 2008
Björnjakten 2008
Dalapremiären 2008
Lilla Härdalsloppet 2008
Skinnarloppet 2008
Usm Distans 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan