Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
MoraPinglan
2008-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
23:38.141700
83.2p
2
Bill Impola
Domnarvets GOIF
23:50.142900
+12.1100
82.3p
3
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
24:12.145100
+34.3300
80.7p
4
Martin Liljemark
SK Bore
24:23.146200
+45.4400
80.0p
5
Anton Lindblad
OK Landehof
24:34.147300
+56.5500
79.2p
6
Johan Eriksson
Åsarna IK
24:41.148000
+1:03.6200
78.7p
7
Tony Persson
SK Bore
24:49.148800
+1:11.7000
78.2p
8
Carl Magnusson
IFK Mora SK
25:00.149900
+1:22.8100
77.5p
9
Emil Svensson
IFK Skövde SK
25:19.151800
+1:41.10000
76.3p
10
Fredrik Karlsson
Sälens IF
25:33.153200
+1:55.11400
75.4p
11
Andreas Lindström
IFK Mora SK
25:42.154100
+2:04.12300
74.8p
11
Martin Mattsson
SK Bore
25:42.154100
+2:04.12300
74.8p
13
Mattias Argårds
IFK Mora SK
25:44.154300
+2:06.12500
74.7p
13
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
25:44.154300
+2:06.12500
74.7p
15
Martin Lindblad
OK Landehof
25:46.154500
+2:08.12700
74.6p
16
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
25:48.154700
+2:10.12900
74.5p
17
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
25:58.155700
+2:20.13900
73.9p
18
Marcus Johansson
Hössna IF
26:03.156200
+2:25.14400
73.6p
19
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
26:16.157500
+2:38.15700
72.8p
20
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
26:18.157700
+2:40.15900
72.7p
21
Fredric Björk
Norbergs SK
26:19.157800
+2:41.16000
72.6p
22
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
26:33.159200
+2:55.17400
71.8p
23
Ronny Wedin
Norbergs SK
26:34.159300
+2:56.17500
71.8p
24
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
26:40.159900
+3:02.18100
71.5p
25
Carl Olander
OK Landehof
26:46.160500
+3:08.18700
71.1p
26
Simon Utter
Åmotfors IF
26:55.161400
+3:17.19600
70.6p
27
Johan Olsson
Årsunda IF
27:03.162200
+3:25.20400
70.2p
28
Kristian Dahlström
Åmåls OK
27:05.162400
+3:27.20600
70.1p
29
Emil Lindström
SK Bore
27:07.162600
+3:29.20800
70.0p
30
Emil Ekman
Nässjö SF
27:36.165500
+3:58.23700
68.5p
31
Johan Kärner
Falu IK
27:51.167000
+4:13.25200
67.7p
31
Erik Svensson
Alvesta SOK
27:51.167000
+4:13.25200
67.7p
33
Joel Hultin
Garphyttans IF
28:08.168700
+4:30.26900
66.9p
34
Marcus Svalsjö
OK Landehof
28:25.170400
+4:47.28600
66.1p
35
Lucien Sloof
SK Bore
28:57.173600
+5:19.31800
64.6p