Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
MoraPinglan
2008-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Svensson
IFK Mora SK
24:24.146300
79.9p
2
Simon Sveder
Hällefors SK
24:26.146500
+2.100
79.8p
3
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
24:27.146600
+3.200
79.7p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
24:59.149800
+35.3400
77.5p
5
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
25:05.150400
+41.4000
77.1p
6
Johan Lindblad
Alnö SK
25:08.150700
+44.4300
77.0p
7
Niklas Persson
Falu IK
25:09.150800
+45.4400
76.9p
8
Jack Impola
Domnarvets GOIF
25:13.151200
+49.4800
76.6p
9
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
25:20.151900
+56.5500
76.2p
10
Peppe Femling
Högbo GOIF
25:28.152700
+1:04.6300
75.7p
11
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
25:33.153200
+1:09.6800
75.4p
12
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
25:37.153600
+1:13.7200
75.1p
13
Oscar Persson
SK Bore
25:43.154200
+1:19.7800
74.8p
14
Per Johannesson
SK Bore
25:44.154300
+1:20.7900
74.7p
15
Viktor Hansson
Garphyttans IF
26:01.156000
+1:37.9600
73.7p
16
Erik Simberg
SK Bore
26:04.156300
+1:40.9900
73.5p
17
Emil Persson
SK Bore
26:09.156800
+1:45.10400
73.2p
18
Per Sandberg
Filipstads SF
26:35.159400
+2:11.13000
71.7p
18
Andreas Grann
Sunne SLF
26:35.159400
+2:11.13000
71.7p
20
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
26:44.160300
+2:20.13900
71.2p
20
Carl Andersson
Stockviks SF
26:44.160300
+2:20.13900
71.2p
22
David Larsson
SK Bore
26:46.160500
+2:22.14100
71.1p
23
Bob Impola
Domnarvets GOIF
26:47.160600
+2:23.14200
71.1p
24
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
26:49.160800
+2:25.14400
71.0p
25
Tobias Björklund
IK Jarl Rättvik
27:00.161900
+2:36.15500
70.4p
26
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
27:01.162000
+2:37.15600
70.3p
27
Tobias Ryberg
Leksands SK
27:05.162400
+2:41.16000
70.1p
28
Adam Karlsson
Garphyttans IF
27:10.162900
+2:46.16500
69.8p
29
Linus Karlsson
Filipstads SF
27:19.163800
+2:55.17400
69.4p
30
David Sjögren
Töcksfors IF
27:24.164300
+3:00.17900
69.1p
31
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
27:58.167700
+3:34.21300
67.4p
32
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
28:00.167900
+3:36.21500
67.3p
33
Andre Larsson
Svegs IK
28:19.169800
+3:55.23400
66.3p
34
Herman Håll
Dala-Järna IK
28:22.170100
+3:58.23700
66.2p
35
Linus Rapp
IFK Mora SK
28:34.171300
+4:10.24900
65.6p
36
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
28:51.173000
+4:27.26600
64.9p
37
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
28:59.173800
+4:35.27400
64.5p
38
Marcus Allerhed
IFK Mora SK
29:03.174200
+4:39.27800
64.3p
39
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
29:06.174500
+4:42.28100
64.2p
40
Anders Sveder
Hällefors SK
29:18.175700
+4:54.29300
63.6p
41
Markus Hederskog
Dala-Järna IK
29:21.176000
+4:57.29600
63.5p
42
Olle Lindfors
Hägersta GF
29:25.176400
+5:01.30000
63.3p
43
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
29:30.176900
+5:06.30500
63.1p
44
Erik Frost
IFK Mora SK
29:31.177000
+5:07.30600
63.1p
45
Erik Jansson
Garphyttans IF
29:35.177400
+5:11.31000
62.9p
46
Niklas Olsson
Älvdalens IF SK
29:39.177800
+5:15.31400
62.7p
47
Carl Rapp
Linköpings SK
30:41.184000
+6:17.37600
60.2p