Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2007-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:55:35.693400
88.4p
2
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:55:36.693500
+1
88.4p
3
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:56:14.697300
+39.3800
87.7p
4
H 21
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:56:16.697500
+41.4000
87.7p
5
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
1:56:27.698600
+52.5100
87.5p
6
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:56:53.701200
+1:18.7700
87.0p
7
H 21
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
1:56:55.701400
+1:20.7900
87.0p
8
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:58:09.708800
+2:34.15300
85.8p
9
H 21
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:59:58.719700
+4:23.26200
84.0p
10
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:00:02.720100
+4:27.26600
83.9p
11
H 21
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
2:00:39.723800
+5:04.30300
83.3p
12
H 21
Tobias Westman
Ragunda IF
2:00:56.725500
+5:21.32000
83.1p
13
H 21
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:00:58.725700
+5:23.32200
83.0p
14
H 21
Conny Brink
Reijmyre IF
2:01:27.728600
+5:52.35100
82.6p
15
H 21
Niclas Jacobsson
IFK Mora SK
2:03:10.738900
+7:35.45400
81.0p
16
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF
2:04:07.744600
+8:32.51100
80.2p
17
H 21
John Andén
Ulricehamns IF
2:04:08.744700
+8:33.51200
80.2p
18
H 21
Christian Nilsson
Arvika IS
2:04:15.745400
+8:40.51900
80.1p
19
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:04:17.745600
+8:42.52100
80.1p
19
H 21
Olle Sjöström
Orsa SK
2:04:17.745600
+8:42.52100
80.1p
21
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:04:27.746600
+8:52.53100
79.9p
22
H 21
Lars Albinsson
Finnskogarnas SK
2:04:29.746800
+8:54.53300
79.9p
23
H 21
Daniel Fagerlund
Malungs IF
2:04:39.747800
+9:04.54300
79.7p
24
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:05:44.754300
+10:09.60800
78.8p
25
H 21
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
2:05:45.754400
+10:10.60900
78.8p
26
H 21
Björn Lillebekk
Magnor Ul
2:05:58.755700
+10:23.62200
78.6p
27
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:06:17.757600
+10:42.64100
78.4p
28
H 21
Mikael Johansson
Brittatorps Tk
2:07:04.762300
+11:29.68800
77.7p
29
H 21
Jonas Adolfsson
SK Bore
2:10:42.784100
+15:07.90600
74.8p
30
H 21
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:10:49.784800
+15:14.91300
74.8p
31
H 21
Robert Stein
Grebo Smk
2:10:56.785500
+15:21.92000
74.7p
32
H 21
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:11:02.786100
+15:27.92600
74.6p
33
H 21
Henrik Kvissel
Team Oslo
2:11:11.787000
+15:36.93500
74.5p
34
H 21
Andreas Elgesjö
Domnarvets GOIF
2:11:17.787600
+15:42.94100
74.4p
35
H 21
Rikard Claesson
Stora Tuna IK SK
2:11:40.789900
+16:05.96400
74.1p
36
H 21
Mattias Ström
Dala-Järna IK
2:11:54.791300
+16:19.97800
73.9p
37
H 21
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:12:08.792700
+16:33.99200
73.8p
38
H 21
Erik Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:12:50.796900
+17:15.103400
73.3p
39
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:13:09.798800
+17:34.105300
73.0p
40
H 21
John Enander
Ulricehamns IF
2:13:25.800400
+17:50.106900
72.8p
41
H 21
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:13:34.801300
+17:59.107800
72.7p
42
H 21
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:14:17.805600
+18:42.112100
72.2p
43
H 21
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:14:22.806100
+18:47.112600
72.2p
44
H 21
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:15:36.813500
+20:01.120000
71.3p
45
H 21
John Andre Wilhelmsen
Austmarka IL
2:15:38.813700
+20:03.120200
71.3p
46
H 21
Jens Thorild
FK Herkules
2:15:47.814600
+20:12.121100
71.2p
47
H 21
Henrik Andersson
Torestorps IF
2:16:50.820900
+21:15.127400
70.5p
48
H 21
Jonas Holst
Istrums SK
2:16:58.821700
+21:23.128200
70.4p
49
H 21
Per Israelsson
Norrbärke SK
2:17:01.822000
+21:26.128500
70.3p
50
H 21
Anders Persson
SK Bore
2:17:29.824800
+21:54.131300
70.0p
51
H 21
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:18:10.828900
+22:35.135400
69.6p
52
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
2:18:23.830200
+22:48.136700
69.4p
53
H 21
Peter Mårtensson
Ekshärads SF
2:20:08.840700
+24:33.147200
68.3p
54
H 21
Niklas Olofsson Bierfeldt
Ärla IF
2:20:12.841100
+24:37.147600
68.3p
55
H 21
Henrik Johnsen
Magnor Ul
2:20:37.843600
+25:02.150100
68.0p
56
H 21
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:20:43.844200
+25:08.150700
67.9p
57
H 21
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:22:38.855700
+27:03.162200
66.8p
58
H 21
Daniel Alvarsson
IFK Skövde SK
2:23:15.859400
+27:40.165900
66.4p
59
H 21
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:23:27.860600
+27:52.167100
66.3p
60
H 21
Björn Holmberg
Domnarvets GOIF
2:24:08.864700
+28:33.171200
65.9p
61
H 21
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:24:17.865600
+28:42.172100
65.8p
62
H 21
Adam Olausson
IK Trasten
2:24:18.865700
+28:43.172200
65.8p
63
H 21
Henning Bergqvist
Brännebrona SK
2:24:26.866500
+28:51.173000
65.7p
64
H 21
Martin Hederskog
Dala-Järna IK
2:24:42.868100
+29:07.174600
65.5p
65
H 21
Anders Carlsson
Falköpings AIK SK
2:24:53.869200
+29:18.175700
65.4p
66
H 21
Patrik Olsson
Säffle SK
2:25:04.870300
+29:29.176800
65.3p
67
H 21
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:25:25.872400
+29:50.178900
65.1p
68
H 21
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:25:31.873000
+29:56.179500
65.1p
69
H 21
Torbjörn Eliasson
Postens IF
2:25:32.873100
+29:57.179600
65.1p
70
H 21
Stefan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:25:54.875300
+30:19.181800
64.8p
71
H 21
Magnus Thång
Lima IF
2:27:01.882000
+31:26.188500
64.2p
72
H 21
David Ottosson
Norra Dals SK
2:27:25.884400
+31:50.190900
64.0p
73
H 21
Staffan Ericsson
Granbergsdals IF
2:29:08.894700
+33:33.201200
63.1p
74
H 21
Martin Sylvén
OK Kullingshof
2:29:37.897600
+34:02.204100
62.8p
75
H 21
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:32:01.912000
+36:26.218500
61.5p
76
H 21
Rasmus Kristensen
Garphyttans IF
2:32:15.913400
+36:40.219900
61.4p
77
H 21
Henrik Eknor
Kristinehamns OK
2:32:16.913500
+36:41.220000
61.4p
78
H 21
Anders Svensson
Navåsens FK
2:32:52.917100
+37:17.223600
61.1p
79
H 21
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:33:10.918900
+37:35.225400
60.9p
80
H 21
David Hellberg
Sågmyra SK
2:33:20.919900
+37:45.226400
60.9p
81
H 21
Johan Nielsen
OK Landehof
2:34:16.925500
+38:41.232000
60.4p
82
H 21
Jonas Hagberg
SOK 68
2:34:33.927200
+38:58.233700
60.3p
83
H 21
Fredrik Sundberg
OK Landehof
2:34:40.927900
+39:05.234400
60.2p
84
H 21
Martin Haraldsson
Östmarks IF
2:34:47.928600
+39:12.235100
60.1p
85
H 21
Vidar Faxén
IK Stern
2:35:20.931900
+39:45.238400
59.9p
86
H 21
Markus Barkestedt
OK Kullingshof
2:35:27.932600
+39:52.239100
59.8p
87
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:37:57.947600
+42:22.254100
58.6p
88
H 21
Per Westlund
Dalregementets IF
2:38:03.948200
+42:28.254700
58.6p
89
H 21
Henrik Åström
OK Hedströmmen
2:38:16.949500
+42:41.256000
58.5p
90
H 21
Jonas Georgsson
Hofors Aif
2:38:28.950700
+42:53.257200
58.4p
91
H 21
Fredrik Jonasson
Ibm-Klubben
2:38:36.951500
+43:01.258000
58.3p
92
H 21
Fredrik Svensson
Hagfors SF
2:38:49.952800
+43:14.259300
58.2p
93
H 21
Erik Engstrand
IFK Göteborg
2:39:01.954000
+43:26.260500
58.1p
94
H 21
Mikael Björertz
Sya SK
2:39:03.954200
+43:28.260700
58.1p
95
H 21
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:39:16.955500
+43:41.262000
58.0p
96
H 21
Olof Persson
Malungs IF
2:39:39.957800
+44:04.264300
57.8p
97
H 21
Anders Pålman
Istrums SK
2:39:40.957900
+44:05.264400
57.8p
98
H 21
Jonas Jonsson
Malungs IF
2:39:57.959600
+44:22.266100
57.7p
99
H 21
Kent Paulsen
Magnor Ul
2:40:12.961100
+44:37.267600
57.6p
100
H 21
Mattias Rygert
IFK Skövde SK
2:40:25.962400
+44:50.268900
57.5p
101
H 21
Henrik Ynger
Sisu Forshaga SK
2:40:35.963400
+45:00.269900
57.4p
102
H 21
Erik Lindahl
IFK Mora SK
2:40:38.963700
+45:03.270200
57.4p
103
H 21
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK SK
2:41:25.968400
+45:50.274900
57.1p
104
H 21
Björn Jonsson
Abb IF SK
2:41:35.969400
+46:00.275900
57.0p
105
H 21
Johan Ånger
Hällefors SK
2:41:36.969500
+46:01.276000
57.0p
106
H 21
Patric Karlsson
Målilla Mörlunda SK
2:41:47.970600
+46:12.277100
56.9p
107
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:42:00.971900
+46:25.278400
56.8p
108
H 21
Mattias Berggrund
Hammarby IF SF
2:42:02.972100
+46:27.278600
56.8p
109
H 21
Lennart Pettersson
Malungs IF
2:42:05.972400
+46:30.278900
56.8p
110
H 21
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
2:42:12.973100
+46:37.279600
56.7p
111
H 21
Daniel Sohl
Hagfors SF
2:42:16.973500
+46:41.280000
56.7p
112
H 21
Torbjörn Bäck
OK Kullingshof
2:42:33.975200
+46:58.281700
56.6p
113
H 21
Tord Karlsson
Vänersborgs SK
2:42:46.976500
+47:11.283000
56.5p
114
H 21
Martin Eriksson
Weda Skog
2:43:48.982700
+48:13.289200
56.0p
115
H 21
Nils Albertsson
Köla AIK
2:44:23.986200
+48:48.292700
55.8p
116
H 21
Henrik Emilsson
IK Fryken
2:44:32.987100
+48:57.293600
55.7p
117
H 21
Mikael Hellsten
Linköpings SK
2:44:38.987700
+49:03.294200
55.7p
118
H 21
Jonas Johansson
IK Stern
2:44:39.987800
+49:04.294300
55.7p
119
H 21
Martin Trapp
Dala-Järna IK
2:45:50.994900
+50:15.301400
55.2p
120
H 21
Per Rooth
Brittatorps Tk
2:45:52.995100
+50:17.301600
55.2p
121
H 21
Robert Gustafsson
Björneborgs SK
2:46:11.997000
+50:36.303500
55.0p
122
H 21
Emil Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:47:04.1002300
+51:29.308800
54.7p
123
H 21
Tony Larsson
Östmarks IF
2:47:05.1002400
+51:30.308900
54.7p
124
H 21
Tommy Reuter
Säffle SK
2:47:22.1004100
+51:47.310600
54.5p
125
H 21
Rikard Borg
Sisu Forshaga SK
2:47:45.1006400
+52:10.312900
54.4p
126
H 21
Anders Eriksson
Säffle SK
2:48:02.1008100
+52:27.314600
54.3p
127
H 21
Stefan Munters
Malungs IF
2:50:34.1023300
+54:59.329800
53.3p
128
H 21
Jerker Karlsson
Säffle SK
2:50:41.1024000
+55:06.330500
53.2p
129
H 21
Victor Bryntesson
Malungs IF
2:51:52.1031100
+56:17.337600
52.8p
130
H 21
Mattias Bjurdam
Köla AIK
2:52:11.1033000
+56:36.339500
52.7p
131
H 21
Fredrik Olsson
Arvika IS
2:52:41.1036000
+57:06.342500
52.5p
132
H 21
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:53:12.1039100
+57:37.345600
52.3p
133
H 21
Fredrik Kruskopf
Gunnarskogs IK
2:54:15.1045400
+58:40.351900
51.9p
134
H 21
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:54:48.1048700
+59:13.355200
51.7p
135
H 21
Niklas Sohl
Hagfors SF
2:55:29.1052800
+59:54.359300
51.5p
136
H 21
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:55:49.1054800
+1:00:14.361300
51.3p
137
H 21
Kjell Martinsson
Brattås Ck
2:56:08.1056700
+1:00:33.363200
51.2p
138
H 21
Stefan Gustavsson
IFK Göteborg
2:58:07.1068600
+1:02:32.375100
50.5p
139
H 21
Andreas Johansson
Ibm-Klubben
2:58:25.1070400
+1:02:50.376900
50.4p
140
H 21
Mattias Eriksson
Falu IK
2:59:17.1075600
+1:03:42.382100
50.1p
141
H 21
Joakim Riml
Vattenfalls IF
3:00:39.1083800
+1:05:04.390300
49.7p
142
H 21
Martin Sakari
Ulsby IF
3:01:45.1090400
+1:06:10.396900
49.3p
143
H 21
Richard Dahl
Laxå OK
3:02:43.1096200
+1:07:08.402700
49.0p
144
H 21
Emil Helldin
Brännebrona SK
3:03:08.1098700
+1:07:33.405200
48.9p
145
H 21
Kristian Haggärde
Helsingborgs SOK
3:03:49.1102800
+1:08:14.409300
48.6p
146
H 21
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
3:04:06.1104500
+1:08:31.411000
48.5p
147
H 21
John Brännström
Norrköpings SK
3:05:25.1112400
+1:09:50.418900
48.1p
148
H 21
Marcus Sohl
Hagfors SF
3:06:13.1117200
+1:10:38.423700
47.9p
149
H 21
Marcus Trulsson
Härlövs IF
3:06:57.1121600
+1:11:22.428100
47.6p
150
H 21
Olof Hammarlund
Falu IK
3:07:39.1125800
+1:12:04.432300
47.4p
151
H 21
Erik Andersson
Bjursås OK
3:07:54.1127300
+1:12:19.433800
47.4p
152
H 21
Jonas Olsson
OK Skogshjortarna
3:08:21.1130000
+1:12:46.436500
47.2p
153
H 21
Daniel Gleeson
Säters IF SK
3:08:57.1133600
+1:13:22.440100
47.0p
154
H 21
Fabian Bonnier
Bonbiz SK
3:10:19.1141800
+1:14:44.448300
46.6p
155
H 21
Torbjörn Folkesson
IFK Mora SK
3:10:38.1143700
+1:15:03.450200
46.5p
156
H 21
Patrik Funke
Bråtens IK
3:10:50.1144900
+1:15:15.451400
46.5p
157
H 21
Magnus Lund
IK Gandvik
3:11:23.1148200
+1:15:48.454700
46.3p
158
H 21
Tomas Gunnarsson
Sunne SLF
3:13:29.1160800
+1:17:54.467300
45.7p
159
H 21
Anders Näsman
Brandsbols SK
3:14:55.1169400
+1:19:20.475900
45.3p
160
H 21
Henrik Pettersson
Säffle SK
3:15:09.1170800
+1:19:34.477300
45.3p
161
H 21
Jonny Sandström
IK Stern
3:15:51.1175000
+1:20:16.481500
45.1p
162
H 21
Erik Liss-Daniels
Malungs IF
3:16:10.1176900
+1:20:35.483400
45.0p
163
H 21
Niclas Riml
Accenture IF
3:16:40.1179900
+1:21:05.486400
44.8p
164
H 21
David Wilhelmsson
Arvika IS
3:17:17.1183600
+1:21:42.490100
44.7p
165
H 21
Johan Sandberg
Folksamkamraterna
3:18:15.1189400
+1:22:40.495900
44.4p
166
H 21
Erik Carlson
Falu IK
3:18:28.1190700
+1:22:53.497200
44.3p
167
H 21
Erik Grand
Tif
3:21:24.1208300
+1:25:49.514800
43.6p
168
H 21
Peter Karlsson
Storebro SC
3:22:00.1211900
+1:26:25.518400
43.4p
169
H 21
Christoffer Lindblad
Naturgymnasiet Älvdalen
3:23:51.1223000
+1:28:16.529500
43.0p
170
H 21
Martin Flink
Korsnäs IF SK
3:26:44.1240300
+1:31:09.546800
42.2p
171
H 21
Carl Casserdahl
Trollhättans SOK
3:27:56.1247500
+1:32:21.554000
42.0p
172
H 21
Fredrik Asplund
SK Bore
3:28:10.1248900
+1:32:35.555400
41.9p
173
H 21
Johan Hultgren
Bråtens IK
3:28:22.1250100
+1:32:47.556600
41.9p
174
H 21
Daniel Christensen
Sisu Forshaga SK
3:30:01.1260000
+1:34:26.566500
41.5p
175
H 21
Johan Larsson
SK Bore
3:40:07.1320600
+1:44:32.627100
39.2p
176
H 21
Martin Jarrolf
IFK Mora SK
3:43:57.1343600
+1:48:22.650100
38.5p
177
H 21
Andreas Hulthén
Åmåls OK
3:45:10.1350900
+1:49:35.657400
38.2p
178
H 21
Joakim Johnsson
SOK 68
3:47:44.1366300
+1:52:09.672800
37.7p
179
H 21
Magnus Odell
Hällefors SK
3:50:35.1383400
+1:55:00.689900
37.2p
180
H 21
Andreas Larsen
Brandsbols SK
3:52:19.1393800
+1:56:44.700300
36.8p
181
H 21
Martin Lundgren
Bullarens GOIF
4:35:48.1654700
+2:40:13.961200
30.3p