Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Klassiskt Åsarnaspelen
2009-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
50km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Mats Larsson
Åsarna IK
2:27:48.886780
91.6p
2
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
2:31:59.911880
+4:11.25000
89.2p
3
H 21
Oskar Svärd
Vålådalen SK
2:32:39.915860
+4:50.28980
88.8p
4
H 21
Mathias Fredriksson
Axa SC
2:32:44.916330
+4:55.29450
88.8p
5
H 21
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
2:33:22.920150
+5:33.33270
88.4p
6
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:34:07.924620
+6:18.37740
88.0p
7
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:35:21.932090
+7:33.45210
87.4p
8
H 21
Mikael Ojala
Östersunds SK
2:35:53.935290
+8:05.48410
87.1p
9
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
2:35:58.935780
+8:10.48900
87.0p
10
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:36:08.936720
+8:19.49840
87.0p
11
H 21
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
2:37:06.942560
+9:17.55680
86.4p
12
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
2:37:30.944990
+9:42.58110
86.2p
13
H 21
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:37:47.946630
+9:58.59750
86.1p
14
H 21
Marcus Hellner
Gellivare SK
2:37:48.946700
+9:59.59820
86.1p
15
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:37:56.947510
+10:07.60630
86.0p
16
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:37:56.947530
+10:07.60650
86.0p
17
H 21
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:38:43.952230
+10:54.65350
85.6p
18
H 21
Emil Jönsson
Årsunda IF
2:39:09.954810
+11:20.67930
85.4p
19
H 21
Teodor Peterson
Åsarna IK
2:39:13.955290
+11:25.68410
85.3p
20
H 21
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
2:39:15.955460
+11:26.68580
85.3p
21
H 21
Andreas Svanebo
Stockviks SF
2:39:39.957880
+11:51.71000
85.1p
22
H 21
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:39:42.958180
+11:54.71300
85.1p
23
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:39:59.959820
+12:10.72940
85.0p
24
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:40:01.960090
+12:13.73210
84.9p
25
H 21
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
2:40:13.961270
+12:24.74390
84.8p
26
H 21
Thobias Fredriksson
Axa SC
2:40:36.963540
+12:47.76660
84.7p
27
H 21
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:40:38.963720
+12:49.76840
84.6p
28
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:40:51.965010
+13:02.78130
84.5p
29
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:41:50.970940
+14:01.84060
84.0p
30
H 21
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
2:42:18.973770
+14:29.86890
83.8p
31
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:42:19.973870
+14:30.86990
83.8p
32
H 21
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
2:42:31.975010
+14:42.88130
83.7p
33
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:42:56.977590
+15:08.90710
83.5p
34
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:44:26.986580
+16:38.99700
82.8p
35
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
2:44:51.989070
+17:02.102190
82.6p
36
H 21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
2:45:08.990790
+17:20.103910
82.4p
37
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
2:45:14.991380
+17:26.104500
82.4p
38
H 21
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
2:45:37.993640
+17:48.106760
82.2p
39
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:45:42.994110
+17:53.107230
82.2p
40
H 21
Björn Gund
Åsarna IK
2:46:00.995930
+18:11.109050
82.0p
41
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:46:17.997680
+18:29.110800
81.9p
42
H 21
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
2:46:27.998610
+18:38.111730
81.8p
43
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
2:46:56.1001540
+19:07.114660
81.6p
44
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
2:47:08.1002740
+19:19.115860
81.5p
45
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:47:48.1006720
+19:59.119840
81.2p
46
H 21
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:48:29.1010820
+20:40.123940
80.9p
47
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:49:19.1015820
+21:30.128940
80.5p
48
H 21
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
2:51:12.1027160
+23:23.140280
79.6p
49
H 21
Emil Lundström
Östersunds SK
2:51:13.1027240
+23:24.140360
79.6p
50
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:52:04.1032340
+24:15.145460
79.3p
51
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:52:07.1032620
+24:18.145740
79.2p
52
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:52:42.1036110
+24:53.149230
79.0p
53
H 21
Robert Eskelund
Jäderfors SK
2:53:19.1039810
+25:30.152930
78.7p
54
H 21
Johan Samuelsson
SK Järven
2:53:44.1042380
+25:56.155500
78.5p
55
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
2:58:55.1073470
+31:06.186590
76.4p
56
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:59:49.1078850
+32:00.191970
76.0p
57
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
3:01:22.1088170
+33:33.201290
75.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
30km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 21
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
1:36:49.580800
82.0p
2
D 21
Anna Olsson
Åsarna IK
1:37:49.586830
+1:00.5930
81.1p
3
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
1:38:53.593210
+2:04.12310
80.2p
4
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:39:35.597410
+2:46.16510
79.7p
5
D 21
Ida Olsson
Åsarna IK
1:41:16.607510
+4:27.26610
78.4p
6
D 21
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
1:43:30.620970
+6:41.40070
76.7p
7
D 21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
1:43:31.621000
+6:42.40100
76.7p
8
D 21
Therese Svensson
Järpens SK
1:43:47.622620
+6:58.41720
76.5p
9
D 21
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
1:44:16.625530
+7:27.44630
76.1p
10
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:44:53.629290
+8:04.48390
75.6p
11
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:45:12.631100
+8:23.50200
75.4p
12
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:45:16.631520
+8:27.50620
75.4p
13
D 21
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
1:45:56.635570
+9:07.54670
74.9p
14
D 21
Julia Limby
Åsarna IK
1:47:12.643190
+10:23.62290
74.0p
15
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
1:47:14.643360
+10:25.62460
74.0p
16
D 21
Sofie Ekberg
Gellivare SK
1:47:38.645750
+10:49.64850
73.7p
17
D 21
Sandra Haglund
Åsarna IK
1:47:49.646860
+11:00.65960
73.6p
18
D 21
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
1:48:20.649950
+11:31.69050
73.2p
19
D 21
Anna Simberg
SK Bore
1:48:42.652110
+11:53.71210
73.0p
20
D 21
Terese Andersson
Stockviks SF
1:51:19.667880
+14:30.86980
71.3p
21
D 21
Anna Gredander
Östersunds SK
1:53:42.682140
+16:53.101240
69.8p