Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Vattenfall Cup
2009-04-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 19
13.3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
36:32.219160
75.4p
2
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
36:33.219290
+1.30
75.3p
3
Hanna Falk
Ulricehamns IF
37:20.223970
+48.4710
73.3p
4
Jennie Öberg
Kalix SK
38:07.228660
+1:35.9400
71.3p
5
Maria Nordström
Gävle SK
38:40.231950
+2:07.12690
70.0p
6
Terese Andersson
Stockviks SF
38:41.232090
+2:09.12830
69.9p
7
Emma Wikén
Åsarna IK
38:54.233310
+2:21.14050
69.5p
8
Erica Ahnberg
Gellivare SK
39:03.234220
+2:30.14960
69.1p
9
Linn Sömskar
IFK Umeå
39:05.234490
+2:33.15230
69.0p
10
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
39:12.235150
+2:39.15890
68.8p
11
Ida Clareus
Offerdals SK
39:13.235250
+2:40.15990
68.7p
12
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
39:13.235280
+2:41.16020
68.7p
13
Lisa Dahl
Offerdals SK
39:17.235600
+2:44.16340
68.6p
14
Maria Sundström
Strömnäs GIF
39:30.236910
+2:57.17650
68.1p
15
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
39:34.237380
+3:02.18120
67.9p
16
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
39:38.237720
+3:05.18460
67.8p
17
Ida Indahl
Östersunds SK
39:42.238140
+3:09.18880
67.6p
18
Johanna Meyer
Östersunds SK
39:43.238210
+3:10.18950
67.6p
19
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
39:44.238310
+3:11.19050
67.6p
20
Marika Sundin
Delsbo IF
39:47.238620
+3:14.19360
67.5p
21
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
39:48.238710
+3:15.19450
67.4p
22
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
39:57.239690
+3:25.20430
67.1p
23
Josefin Halvarsson
Bodens SK
40:07.240690
+3:35.21430
66.7p
24
Märta Larsen
Sundbybergs IK
40:08.240760
+3:36.21500
66.7p
25
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
40:12.241110
+3:39.21850
66.6p
26
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
40:14.241330
+3:41.22070
66.5p
27
Malin Eriksson
Söderala AIK
40:15.241430
+3:42.22170
66.5p
28
Lisa K Svensson
Åsarna IK
40:18.241700
+3:45.22440
66.4p
29
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
40:18.241750
+3:45.22490
66.4p
30
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
40:19.241810
+3:46.22550
66.3p
31
Kristina Lycke
Malungs IF
40:21.242000
+3:48.22740
66.3p
32
Jennie Jirhed
Östersunds SK
40:22.242120
+3:49.22860
66.2p
33
Evelina Bångman
Offerdals SK
40:25.242450
+3:52.23190
66.1p
34
Emmy Thelberg
Valbo Aif
40:30.242920
+3:57.23660
65.9p
35
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
40:34.243340
+4:01.24080
65.8p
36
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
40:39.243890
+4:07.24630
65.6p
37
Maria Nordström
Östersunds SK
40:55.245490
+4:23.26230
65.1p
38
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
40:57.245610
+4:24.26350
65.0p
39
Lina Hultin
Garphyttans IF
41:08.246730
+4:35.27470
64.6p
40
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
41:12.247120
+4:39.27860
64.5p
41
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
41:16.247590
+4:44.28330
64.4p
42
Julia Jansson
Månkarbo IF
41:21.248020
+4:48.28760
64.2p
43
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
41:24.248330
+4:51.29070
64.1p
44
Amanda Mattsson
Stockviks SF
41:29.248840
+4:56.29580
63.9p
45
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
41:34.249390
+5:02.30130
63.8p
46
Vendela Eriksson
Husums IF SK
41:35.249400
+5:02.30140
63.8p
47
Evelina Johansson
Ramsjö SK
41:39.249800
+5:06.30540
63.6p
48
Petra Nilsson
Åsarna IK
41:48.250770
+5:16.31510
63.3p
49
Maria Bois
Malungs IF
41:52.251160
+5:20.31900
63.2p
50
Emelie Stark
Nordingrå SK
42:01.252040
+5:28.32780
62.9p
51
Eva Johansson
Linköpings SK
42:05.252430
+5:32.33170
62.8p
52
Hanna Larsson
Hybo AIK
42:17.253650
+5:44.34390
62.4p
53
Frida Hallquist
Åsarna IK
42:21.254040
+5:48.34780
62.3p
54
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
42:38.255770
+6:06.36510
61.8p
55
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
42:43.256200
+6:10.36940
61.6p
56
Jill Johansson
Timrå SOK
42:51.257000
+6:18.37740
61.4p
57
Malin Nilsson
Malungs IF
43:01.258090
+6:29.38830
61.1p
58
Erika Oskarsson
Östersunds SK
43:07.258660
+6:35.39400
60.9p
59
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
43:26.260530
+6:53.41270
60.3p
60
Malin Eriksson
Tierps IF
43:32.261150
+6:59.41890
60.2p
61
Katja Schwartz
Åsarna IK
43:33.261270
+7:01.42010
60.1p
62
Lina Karlsson
Östersunds SK
43:40.261950
+7:07.42690
59.9p
63
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
43:41.262070
+7:09.42810
59.9p
64
Anna Nystedt
Stockviks SF
44:06.264520
+7:33.45260
59.2p
65
Ida Nilsson
Gellivare SK
44:28.266720
+7:55.47460
58.6p
66
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
44:29.266830
+7:56.47570
58.6p
67
Malin Landerdahl
Hägersta GF
44:37.267670
+8:05.48410
58.3p
68
Emma Bergman
Månkarbo IF
45:39.273840
+9:06.54580
56.7p
69
Monica Wiklund
Ramsjö SK
45:49.274800
+9:16.55540
56.5p
70
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
45:55.275480
+9:23.56220
56.3p
71
Alexandra Persson
IFK Tärendö
46:03.276220
+9:30.56960
56.1p
72
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
46:07.276610
+9:34.57350
56.0p
73
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
46:25.278410
+9:52.59150
55.6p
74
Moa Ullén
Hammerdal IF
46:37.279680
+10:05.60420
55.2p
75
Moa Strömquist
Östersunds SK
47:08.282730
+10:35.63470
54.5p
76
Anna Estegren
Hybo AIK
47:54.287300
+11:21.68040
53.4p