Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Husumskidan - Sprint
2019-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, ingen tid eller ranking
Visa sprintstege
D 16
1150km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elin Forsgren
Vårby IK
2
Elin Näslund
Vårby IK
3
Klara Torshage
Vårby IK
4
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
5
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
B-Final
6
Belle Spets
Vårby IK
7
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
8
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
9
Lina Malmros
Husums IF SK
D 20
1150km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
4
Tove Lundh
Bergeforsens SK
5
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
6
Sanna Sundström
Hägglunds Ski Team SK
H 20
1150km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2
Laban Nordin
Vårby IK
3
Melker Eklund
Vårby IK
4
Axel Saitton
Vårby IK
5
Njord Spovmark
Husums IF SK
D 14
800km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Emma Forsgren
Vårby IK
2
Minna Mikaelsson
Vårby IK
3
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
4
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
5
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
6
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
B-Final
7
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
8
Alva Perbo
Vårby IK
9
Ida Hallin
Husums IF SK
10
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
11
Penny Spets
Vårby IK
12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
13
Ellen Westerlund
Vårby IK
23:59:59.8639800
H 14
800km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
4
Knut Saitton
Vårby IK
5
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
B-Final
6
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
7
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
8
Joel Byström
Vårby IK
9
Ture Mannelqvist
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 10
600km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
2
Elsa Sahlman
Vårby IK
3
Livia Forsberg
Vårby IK
4
Alice Bryngelsson
Vårby IK
5
Märta Mannelqvist
Vårby IK
6
Stella Kristoffersson
Vårby IK
B-Final
7
Alma Näsström
Vårby IK
8
Minnah Nilsson
Lucksta IF
9
Meja Öberg
Vårby IK
10
Emma Byström
Vårby IK
11
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
12
Mimmi Spets
Vårby IK
23:59:59.8639800
C-Final
13
Hilma Sundström
Husums IF SK
14
Alice Vestman
Husums IF SK
15
Sara Häggquist
Vårby IK
16
Saga Dahlgren
Hägglunds Ski Team SK
17
Alice Eriksson
Husums IF SK
18
Isabell Ahlqvist
Husums IF SK
19
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
D 12
600km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
2
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
3
Iris Grimbert
IFK Umeå
4
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
5
Klara Sondell
Vårby IK
6
Hedvig Ulander
Husums IF SK
B-Final
7
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
8
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
9
Emmy Gustafsson
Vårby IK
10
Ebba Lindström
Husums IF SK
11
Klara Olofsson
Vårby IK
C-Final
12
Ellen Fränckel
Husums IF SK
13
Elsa Nilsson
Vårby IK
14
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
15
Emma Perbo
Vårby IK
H 10
600km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Oscar Gustafsson
Vårby IK
2
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Måns Lindström
Husums IF SK
4
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
5
Anton Strindin
Sidensjö IK
6
William Ribberfors
Sollefteå Skidor IF
7
Jesper Nilsson
Husums IF SK
H 12
600km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
3
Erik Gustafsson
Vårby IK
4
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
5
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
6
Sigge Saitton
Vårby IK
B-Final
7
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
8
William Backlund
Sidensjö IK
9
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
10
Leo Nordin
Vårby IK
11
Elton Sundquist
Vårby IK
12
Jakob Lønborg
Vårby IK
13
Lucas Tellström
Vårby IK
H 16
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
2
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3
Axel Mannelqvist
Vårby IK
4
Erik Byström
Vårby IK
5
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6
Teo Eikelboom
Vårby IK
B-Final
7
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
8
Carl Gustafsson
Vårby IK
9
Erik Sundberg
Vårby IK
10
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
H 21 Motion
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Björn Byström
Vårby IK
2
Magnus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
3
Mikael Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
4
Martin Vestman
Bondsjöhöjdens IK
5
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
6
Matts Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK