Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2019-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
12:54.77330
2
Erica Lavén
Täby IS SK
13:06.78570
+12.1140
3
Malin Oskarsson
SK Leksand
13:10.78940
+16.1510
4
Ida Garfvé
IFK Mora SK
13:19.79830
+25.2400
5
Maja Boberg
Duveds IF
13:36.81540
+42.4110
6
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
13:36.81570
+42.4140
7
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
13:41.82020
+46.4590
8
Matilda Bandefur
Idre SK
13:43.82270
+49.4840
9
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13:46.82500
+51.5070
10
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
13:49.82860
+55.5430
11
Astrid Kolberg
Sunne SLF
13:54.83330
+1:00.5900
12
Wilda Bok
IFK Strömsund
14:03.84210
+1:08.6780
13
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
14:03.84240
+1:09.6810
14
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
14:03.84270
+1:09.6840
15
Belle Spets
Vårby IK
14:07.84690
+1:13.7260
16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
14:13.85200
+1:18.7770
17
Kerstin Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
14:13.85210
+1:18.7780
18
Tilde Josefsson
Täby IS SK
14:15.85410
+1:20.7980
19
Sara Henriksson
Tynderö IK
14:17.85610
+1:22.8180
20
Tova Andersson
Brovallens IF
14:17.85650
+1:23.8220
21
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
14:19.85840
+1:25.8410
22
Elsa Granholm
Stockviks SF
14:20.85910
+1:25.8480
23
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
14:26.86540
+1:32.9110
24
Louise Jonsson
Alnö SK
14:26.86570
+1:32.9140
25
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
14:36.87530
+1:42.10100
26
Irma Östberg
Åsarna IK
14:37.87620
+1:42.10190
27
Wilma Karlsson
Östersunds SK
14:37.87670
+1:43.10240
28
Elsa Carling
Falu IK Skidklubb
14:38.87760
+1:44.10330
29
Ella Burman
Skellefteå SK
14:40.87980
+1:46.10550
30
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
14:42.88130
+1:48.10700
31
Greta Lind
Täby IS SK
14:43.88240
+1:49.10810
32
Elin Morlind
Åsarna IK
14:43.88270
+1:49.10840
33
Tova Grahn-Birve
Alnö SK
14:44.88310
+1:49.10880
34
Gry Dahlgren
Offerdals SK
14:44.88370
+1:50.10940
35
Ida Abrahamson
Äspereds IF
14:48.88770
+1:54.11340
36
Klara Granljung
Kalix SK
14:53.89260
+1:59.11830
37
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
14:57.89650
+2:03.12220
38
Leia Bjursell
Föreningen Norsjö Skidor
14:59.89830
+2:05.12400
39
Greta Perers
IFK Hedemora SK
15:04.90320
+2:09.12890
40
Ronja Bjursell
Föreningen Norsjö Skidor
15:07.90670
+2:13.13240
41
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
15:11.91020
+2:16.13590
42
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
15:14.91340
+2:20.13910
43
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
15:16.91540
+2:22.14110
44
Maja Aronsson
Östersunds SK
15:17.91630
+2:23.14200
45
Linnea Carlsson
Grava SK
15:21.92060
+2:27.14630
46
Emma Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
15:24.92350
+2:30.14920
47
Tindra Vilhelmsson
Lidköpings VSK
15:26.92550
+2:32.15120
48
Hanni Beronius
IFK Mora SK
15:27.92610
+2:32.15180
49
Tilda Tudén
Boxholm-Ekeby Skidklubb
15:31.93010
+2:36.15580
50
Tilda Andersson
Åsarna IK
15:31.93070
+2:37.15640
51
My Werner
IK Stern
15:32.93100
+2:37.15670
52
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
15:35.93400
+2:40.15970
53
Brule Gundale
Täfteå IK
15:46.94570
+2:52.17140
54
Louise Hallander
Vreta Skid o MK
15:50.94970
+2:56.17540
55
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
15:51.95060
+2:57.17630
56
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
15:53.95240
+2:59.17810
57
Frida Eriksson
Åsarna IK
15:54.95300
+2:59.17870
58
Ylva Sandström
Stockviks SF
15:58.95730
+3:04.18300
59
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
16:06.96550
+3:12.19120
60
Thea Flogård
IK Stern
16:11.97050
+3:17.19620
61
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
16:22.98170
+3:28.20740
62
Linnea Nordström
Vassunda IF
16:44.100320
+3:49.22890
63
Wilma Åkebring
Matfors SK
17:50.106930
+4:56.29500
64
Alva Bergqvist
Matfors SK
19:17.115640
+6:23.38210
-
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Signe Schagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Vilma Larsson
Norabygdens SK
23:59:59.8639800
-
Tuva Lundin
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Nanna Norberg Grönborg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Ellen Holm
Vreta Skid o MK
23:59:59.8639800
-
Nora Westerlund
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Lina Rydén
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Nora Bråmer
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)