Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XL-Bygg Slingan
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:54:57.689600
81.6p
2
Emil Lundborg
Sya SK
2:02:35.735450
+7:38.45750
75.6p
3
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:07:27.764680
+12:30.74980
72.2p
4
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:08:23.770280
+13:26.80580
71.6p
5
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:09:06.774500
+14:09.84800
71.1p
6
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
2:10:59.785860
+16:02.96160
69.9p
7
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:11:31.789090
+16:34.99390
69.6p
8
Fredric Killèn
Hunneberg sport o motion
2:11:57.791680
+17:00.101980
69.3p
9
Jonas Hägglund
Sya SK
2:12:40.795930
+17:43.106230
68.9p
10
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:13:06.798560
+18:09.108860
68.7p
11
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:13:42.802110
+18:45.112410
68.3p
12
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
2:14:40.807910
+19:43.118210
67.7p
13
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:15:27.812600
+20:30.122900
67.3p
14
Henrik Danielsson
Sya SK
2:15:57.815640
+21:00.125940
67.0p
15
Hg Arvidsson
Sya SK
2:16:45.820440
+21:48.130740
66.5p
16
Tomas Hagström
Sya SK
2:17:12.823190
+22:15.133490
66.3p
17
Robert Eriksson
Finspångs SOK
2:18:37.831630
+23:40.141930
65.5p
18
Hans Brolund
OK Denseln
2:18:49.832820
+23:52.143120
65.4p
19
Daniel Larsson
Norrköping Triathlon
2:19:20.835950
+24:23.146250
65.1p
20
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:20:27.842670
+25:30.152970
64.5p
21
Göran Karlsson
Ödeshögs SK
2:21:24.848350
+26:27.158650
64.0p
22
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:22:28.854750
+27:31.165050
63.5p
23
Lars Björkman
IK Nocout.se
2:22:42.856160
+27:45.166460
63.3p
24
Rikard Andersson
Stalklubbens IF
2:23:48.862730
+28:51.173030
62.8p
25
Martin Ambjörnsson
IK Vista
2:24:09.864800
+29:12.175100
62.6p
26
Niclas Hägglund
Ålems OK
2:24:55.869450
+29:58.179750
62.2p
27
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:25:02.870140
+30:05.180440
62.2p
28
Anders Brändström
Linköpings SK
2:27:50.886900
+32:53.197200
60.8p
29
Mathias Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:27:59.887880
+33:02.198180
60.8p
30
Magnus Jonsson
Sockertoppen IF
2:28:15.889430
+33:18.199730
60.6p
31
Fredrik Hermansson
Boxholm-Ekeby SK
2:28:39.891870
+33:42.202170
60.4p
32
Michael Nilsson
Sya SK
2:29:13.895280
+34:16.205580
60.2p
33
Mikael Rosenqvist
Borensbergs IF SK
2:30:24.902380
+35:27.212680
59.6p
34
Royne Myrman
Nävekvarn GOIF
2:30:39.903890
+35:42.214190
59.5p
35
Markus Petré
IK Nocout.se
2:31:28.908770
+36:31.219070
59.2p
36
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:31:46.910580
+36:49.220880
59.0p
37
Pär Forsell
Sya SK
2:31:53.911260
+36:56.221560
59.0p
38
Markus Eskilson
IK Nocout.se
2:31:56.911530
+36:59.221830
59.0p
39
Mikael Petersson
Karlslunds IF SF
2:31:58.911720
+37:01.222020
58.9p
40
Marcus Oscarsson
Finspångs SOK
2:33:22.920160
+38:25.230460
58.3p
41
Rickard Chedid
Finspångs SOK
2:34:17.925680
+39:20.235980
57.9p
42
Elias Karlsson
Linköpings SK
2:34:22.926140
+39:25.236440
57.9p
43
Jesper Hellström
Axa SC
2:34:51.929090
+39:54.239390
57.7p
44
Tomas Byström
Linköpings SK
2:35:25.932490
+40:28.242790
57.5p
45
Viktor Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:37:25.944440
+42:28.254740
56.6p
46
David Lefdén
Sya SK
2:38:25.950450
+43:28.260750
56.2p
47
Oskar Käll
Norrköping Triathlon
2:39:51.959030
+44:54.269330
55.7p
48
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:39:53.959280
+44:56.269580
55.6p
49
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:40:51.965000
+45:54.275300
55.3p
50
Bertil Hult
Vreta Skid o Mk
2:41:20.967930
+46:23.278230
55.1p
51
Arvid Mohlin
Vreta Skid o Mk
2:41:44.970360
+46:47.280660
54.9p
52
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
2:42:26.974510
+47:29.284810
54.7p
53
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:42:39.975850
+47:42.286150
54.6p
54
Martin Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:42:54.977370
+47:57.287670
54.5p
55
Oscar Sundén
No Club
2:43:25.980440
+48:28.290740
54.3p
56
Magnus Johansson
SOL Tranås
2:44:03.984290
+49:06.294590
54.0p
57
Gustav Stiernlund
Sya SK
2:44:08.984750
+49:11.295050
54.0p
58
Viktor Lindh
Sya SK
2:44:20.985980
+49:23.296280
53.9p
59
Ola Larsson
Linköpings SK
2:44:24.986340
+49:27.296640
53.9p
60
Olof Granberg
Axa SC
2:44:28.986700
+49:31.297000
53.9p
61
Fredrik Kindstrand
Axa SC
2:44:34.987390
+49:37.297690
53.9p
62
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:46:23.998220
+51:26.308520
53.2p
63
Gustaf Jonsson
Linköpings SK
2:47:03.1002240
+52:06.312540
53.0p
64
Erik Linnér
SOL Tranås
2:47:19.1003870
+52:22.314170
52.9p
65
Johan Åtting
Vreta Skid o Mk
2:48:07.1008640
+53:10.318940
52.6p
66
Mattias Alvarsson
Sya SK
2:48:19.1009840
+53:22.320140
52.5p
67
Mikael Sigurdh
Landsbro IF SK
2:49:18.1015730
+54:21.326030
52.2p
68
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:49:55.1019490
+54:58.329790
51.9p
69
Fredrik Nero
Hestra IF
2:51:07.1026660
+56:10.336960
51.5p
70
Andreas Eriksson
Norrköpings SK
2:51:07.1026690
+56:10.336990
51.5p
71
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
2:51:44.1030300
+56:47.340600
51.3p
72
Albin Kornbeck
Växjö Löparklubb
2:52:37.1035690
+57:40.345990
51.0p
73
Kent-Åke Molin
Linköpings SK
2:53:12.1039120
+58:15.349420
50.8p
74
Lars Abrahamsson Hjerpe
Stalklubbens IF
2:54:13.1045270
+59:16.355570
50.5p
75
Erik Jaensson
Scania IF
2:54:34.1047330
+59:37.357630
50.4p
76
Magnus Rostedt
Broby GOIF
2:55:05.1050430
+1:00:08.360730
50.2p
77
Patrik Karlsson
Forsa IF
2:55:11.1051020
+1:00:14.361320
50.2p
78
Peter Jonsson
Västerviks OK
2:55:16.1051550
+1:00:19.361850
50.2p
79
Jonas Schånberg
Sya SK
2:55:23.1052250
+1:00:26.362550
50.1p
80
Roger Petersson
Ruda IF
2:56:11.1057020
+1:01:14.367320
49.9p
81
Johan Nilsson
Sya SK
2:56:15.1057400
+1:01:18.367700
49.9p
82
Dan Bengtsson
Axa SC
2:56:29.1058860
+1:01:32.369160
49.8p
83
Fredrik Elb
Åtvidabergs IF
2:57:18.1063700
+1:02:21.374000
49.5p
84
Freddie Lindekrantz
Sya SK
2:57:19.1063830
+1:02:22.374130
49.5p
85
Mattias Adelman
Norrköpings SK
2:57:25.1064490
+1:02:28.374790
49.5p
86
Andreas Brink
Axa SC
2:57:31.1065040
+1:02:34.375340
49.5p
87
Sebastian Johansson
Sya SK
2:57:44.1066360
+1:02:47.376660
49.4p
88
Simon Granit
Vassunda IF
2:58:01.1068070
+1:03:04.378370
49.3p
89
Sebastian Frykberg
Boxholm-Ekeby SK
2:58:02.1068190
+1:03:05.378490
49.3p
90
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
2:58:45.1072440
+1:03:48.382740
49.1p
91
Jonas Johansson
No Club
3:00:11.1081050
+1:05:14.391350
48.7p
92
Mats Westerberg
Broby GOIF
3:00:22.1082110
+1:05:25.392410
48.6p
93
Peter Andersson
Sya SK
3:00:40.1083950
+1:05:43.394250
48.5p
94
Kristoffer Böök
Sya SK
3:01:41.1090020
+1:06:44.400320
48.2p
95
Lars Nordström
Vreta Skid o Mk
3:02:39.1095880
+1:07:42.406180
47.9p
96
Björn Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:03:09.1098850
+1:08:12.409150
47.8p
97
Mattias Hackström
Sya SK
3:03:25.1100480
+1:08:28.410780
47.7p
98
Anders Kindgren
Sya SK
3:03:27.1100630
+1:08:30.410930
47.7p
99
John-william Momark
IK Nocout.se
3:04:12.1105110
+1:09:15.415410
47.5p
100
Henrik Lindström
Broby
3:04:29.1106810
+1:09:32.417110
47.4p
101
Robert Carlsson
Sya SK
3:04:33.1107290
+1:09:36.417590
47.4p
102
Thomas Timber
Axa SC
3:04:38.1107780
+1:09:41.418080
47.3p
103
Joel Roos
Norrköping
3:04:53.1109250
+1:09:56.419550
47.3p
104
Pär Söderström
Finspångs SOK
3:06:35.1119450
+1:11:38.429750
46.8p
105
Jim Gustafsson
Landsbro IF SK
3:06:39.1119880
+1:11:42.430180
46.8p
106
Magnus Zetterberg
Broby GOIF
3:07:19.1123860
+1:12:22.434160
46.6p
107
Johan Berggren
Sya SK
3:07:23.1124200
+1:12:26.434500
46.6p
108
Mattias Bergström
Norrköpings SK
3:07:46.1126590
+1:12:49.436890
46.5p
109
Axel Erlandsson
Ödeshögs SK
3:07:56.1127560
+1:12:59.437860
46.4p
110
Markus Malmén
Sya SK
3:08:21.1130030
+1:13:24.440330
46.3p
111
Kalle Järn
Ödeshögs SK
3:09:46.1138500
+1:14:49.448800
45.9p
112
Lars Kroon
Sya SK
3:10:02.1140160
+1:15:05.450460
45.9p
113
Samuel Ahlberg
IFK Österbymo
3:10:19.1141860
+1:15:22.452160
45.8p
114
Henrik Rosén
IK Nocout.se
3:10:35.1143480
+1:15:38.453780
45.7p
115
Tobias den Braver
OK Gränsen
3:10:50.1144920
+1:15:53.455220
45.6p
116
Tommy Andersson
Hvetlanda SK
3:11:13.1147220
+1:16:16.457520
45.5p
117
Martin Jakobsson
Linköpings SK
3:11:22.1148190
+1:16:25.458490
45.5p
118
Jonas Bromö
Vreta Skid o Mk
3:11:32.1149190
+1:16:35.459490
45.5p
119
Klas Österlund
Axa SC
3:12:47.1156650
+1:17:50.466950
45.1p
120
Jim Zetterberg
Oxvretens SK
3:13:04.1158380
+1:18:07.468680
45.1p
121
Torbjörn Järn
Ödeshögs SK
3:16:18.1177740
+1:21:21.488040
44.2p
122
Anders Wallqvist
IF Hallby SOK
3:20:02.1200150
+1:25:05.510450
43.3p
123
Bo Mård
Boxholm-Ekeby SK
3:20:50.1204910
+1:25:53.515210
43.1p
124
Torbjörn Andersson
No Club
3:21:12.1207150
+1:26:15.517450
43.1p
125
David Reinerstedt
Sya SK
3:22:04.1212350
+1:27:07.522650
42.8p
126
Linus Hagberg
Sya SK
3:23:37.1221650
+1:28:40.531950
42.5p
127
Viktor Bobäck
Södertälje
3:24:41.1228020
+1:29:44.538320
42.2p
128
Markus Lindstam
Sya SK
3:26:29.1238820
+1:31:32.549120
41.8p
129
Magnus Irestig
IK Nocout.se
3:28:43.1252290
+1:33:46.562590
41.3p
130
Magnus Petersson
Ruda IF
3:28:51.1253030
+1:33:54.563330
41.3p
131
Fredrik Norman
Axa SC
3:28:54.1253310
+1:33:57.563610
41.3p
132
Oskar Svensson
Hannäs if
3:30:31.1263050
+1:35:34.573350
41.0p
133
Mats Wallin
Linköpings SK
3:32:44.1276390
+1:37:47.586690
40.5p
134
Anton Nygren
Sya SK
3:33:53.1283260
+1:38:56.593560
40.3p
135
Patrik Sigurdh
Landsbro IF SK
3:35:51.1295030
+1:40:54.605330
39.9p
136
Björn Dahlqvist
Accenture IF
3:42:12.1333100
+1:47:15.643400
38.6p
137
Bernd Huck
Burseryds IF
3:42:22.1334190
+1:47:25.644490
38.6p
138
Mikael Bjuvenius
Astrazeneca IF
3:48:03.1368230
+1:53:06.678530
37.5p
139
Stefan Hackström
Sya SK
4:00:53.1445250
+2:05:56.755550
35.4p
-
Jesper Larsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:57.8639600
-
John Tillmar
Åtvidabergs IF
23:59:57.8639600
-
Joakim Assarsson
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
Daniel Eklund
Stadium IF
23:59:58.8639700
-
Morgan Lindstam
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Jesper Skommargård
No Club
23:59:58.8639700
-
Rasmus Karlsson
SOL Tranås
23:59:58.8639700
-
Björn Holm
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Mats Stegemann
Björkfors GOIF
23:59:58.8639700
-
Roger Sjösten
Sim o IK Hellas
23:59:58.8639700
-
Peter North
Volvo Braås FF
23:59:58.8639700
-
Henrik Zenob
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
Mats Lundin
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Tobias Lindroos
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Erik Odell
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Peter Isaksson
Grebo Smk
23:59:58.8639700
-
Staffan Andersson
Kisa SK
23:59:58.8639700
-
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
23:59:59.8639800
-
Gustaf Walther
OK Denseln
23:59:59.8639800
-
Seedning Seedning4
No Club
23:59:59.8639800
-
Seedning5 Seedning
No Club
23:59:59.8639800
-
Seedning Seedning6
No Club
23:59:59.8639800
-
Seedning Seedning7
No Club
23:59:59.8639800
-
Andreas Eriksson
Regna IF
23:59:59.8639800
-
Gustav Svanfeldt
IK Nocout.se
23:59:59.8639800
-
Peter Calderon
OK Kolmården
23:59:59.8639800
-
Mathias Kall
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:59.8639800
-
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
23:59:59.8639800
-
Örjan Birgersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
-
Hans Grimsell
Åtvidabergs IF
23:59:59.8639800
-
Gunnar Neselius
Brandkårens IK
23:59:59.8639800
-
Rikard Silverhöjd
Burseryds IF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)