Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bifurkationsloppet
2005-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Tärendö
Plats: Tärendö
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Blombacke
Gellivare SK
32:10.192950
63.2p
2
Johan Scott
Aapua IF
33:05.198440
61.5p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kristoffer Linder
IFK Kiruna
27:13.163240
74.7p
2
Anders Tuoremaa
IFK Kiruna
28:27.170640
71.5p
3
Jon Sikku
Soppero Sameförening
31:13.187240
65.2p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emilia Persson
IFK Tärendö
19:17.115660
2
Johanna Huuva
IFK Kiruna
19:40.117990
3
Caroline Johansson Svc
IFK Tärendö
23:01.138030
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
14:12.85160
65.0p
2
Mia Eriksson
Väsby SK
14:41.88090
62.8p
3
Sofie Ekberg
Gellivare SK
15:30.92960
59.5p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Susanne Riekkola
IFK Kiruna
15:23.92280
60.0p
2
Ann Kristin Semberg
IFK Tärendö
21:00.125960
43.9p
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Waara
OK Sarven
17:28.104700
2
Don Lönnelid
Markens IF
21:22.128110
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alexandra Persson
IFK Tärendö
11:48.70770
2
Lisa Ärleborg
Gellivare SK
11:52.71120
3
Elin Rova
IFK Tärendö
12:41.76050
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Wennebjörk
OK Sarven
9:54.59390
2
Carolina Blombacke
OK Sarven
10:34.63360
3
Christelle Kalla
IFK Tärendö
11:42.70100
H 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niklas Niska
Pajala IF
9:44.58340
2
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
10:31.63040
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Linder
IFK Kiruna
10:07.60610
2
Joakim Sundvall
Gellivare SK
10:37.63680
3
Nils Ola Labba
Soppero Sameförening
11:22.68150
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Olofsson
Malmbergets Aif
9:37.57630
2
Sandra Olofsson
IFK Tärendö
10:23.62260
3
Linn Högman
OK Sarven
10:43.64230
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Karlsson
Malmbergets Aif
10:00.59960
2
Julia Gustavsson
Yrtivaara IS
10:22.62140
3
Annamaja Larsson
Markens IF
10:28.62740
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Wennström
Yrtivaara IS
10:41.64010
2
Emil Nutti
Sammakko Sameförening
10:59.65830
3
Johan Burck
OK Sarven
11:07.66650
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Norberg
Malmbergets Aif
8:18.49790
2
Atle Malmberg
Pajala IF
9:18.55740
3
Lukas Skott
Aapua IF
10:07.60610
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sanna Blombacke
OK Sarven
8:34.51390
2
Maria Martino Johansson
IFK Tärendö
9:49.58880
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mia Larsson
Markens IF
7:13.43200
2
Julia Björnfot
Korpilombolo GIF
8:54.53330
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
7:56.47520
2
Markus Sundvall
Gellivare SK
7:56.47560
3
Johan Wennström
Yrtivaara IS
9:25.56490
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Gustavsson
Yrtivaara IS
7:45.46460
2
Henrik Lönnelid
Markens IF
9:15.55490
3
Nore Malmberg
Pajala IF
9:44.58340
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Bifurkationsloppet 2015
Bifurkationsloppet 2012
Bifurkationsloppet 2011
Bifurkationsloppet 2010
Bifurkationsloppet 2005
Tävlingar i närheten
Adventsspelen 2005
Tornedalsloppet 2005
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan