Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tove Karlsson
Täby IS SK
52:07.312600
71.1p
2
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
53:22.320100
+1:15.7400
69.4p
3
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
53:54.323300
+1:47.10600
68.8p
4
Emilia Brangefält
Västerås Skidklubb
54:03.324200
+1:56.11500
68.6p
5
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
55:10.330900
+3:03.18200
67.2p
6
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
55:21.332000
+3:14.19300
67.0p
7
Angela Johansson
Axa SC
55:59.335800
+3:52.23100
66.2p
8
Guayen Minchot
XC Sthlm Ski Club
57:01.342000
+4:54.29300
65.0p
9
Sandra Knoll
Stockholms RK
57:13.343200
+5:06.30500
64.8p
10
Carina Wärme
Roslagsbro IF
57:16.343500
+5:09.30800
64.7p
11
Anna Beus
IFK Mora SK
1:01:41.370000
+9:34.57300
60.1p
12
Sofia Johansson
Axa SC
1:01:51.371000
+9:44.58300
59.9p
13
Helena Öigaard
Axa SC
1:01:55.371400
+9:48.58700
59.9p
14
Linda Sandström
XC Sthlm Ski Club
1:03:04.378300
+10:57.65600
58.8p
15
Stina Lakatos
Stocksunds IF
1:03:37.381600
+11:30.68900
58.3p
16
Camilla Grunditz
Axa SC
1:04:17.385600
+12:10.72900
57.7p
17
Hanna Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
1:04:30.386900
+12:23.74200
57.5p
18
Anne Arén
Tumba-mälarhöjden OK
1:04:43.388200
+12:36.75500
57.3p
19
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:05:44.394300
+13:37.81600
56.4p
20
Annika Svensson
Sundbybergs IK
1:05:45.394400
+13:38.81700
56.4p
21
Emma Hansson
Täby IS SK
1:07:57.407600
+15:50.94900
54.5p
22
Malin Bjurhager
Täby IS SK
1:08:29.410800
+16:22.98100
54.1p
23
Susanne Steffner
Storvreta IK
1:08:58.413700
+16:51.101000
53.7p
24
Eva Unell
Sundbybergs IK
1:08:59.413800
+16:52.101100
53.7p
25
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:09:13.415200
+17:06.102500
53.5p
26
Ingrid Castilla
XC Sthlm Ski Club
1:10:24.422300
+18:17.109600
52.6p
27
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:11:58.431700
+19:51.119000
51.5p
28
Mikaela Eriksson
Täby IS SK
1:12:57.437600
+20:50.124900
50.8p
29
Elina Wahlberg
No Club
1:13:59.443800
+21:52.131100
50.1p
30
Sandra Öigaard
Axa SC
1:15:09.450800
+23:02.138100
49.3p
31
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:16:06.456500
+23:59.143800
48.7p
32
Datevig Tjärnberg
Mälarö SOK
1:17:35.465400
+25:28.152700
47.8p
33
Margaretha Granström Wibeck
Sealine Atlet Klubb
1:18:55.473400
+26:48.160700
47.0p
34
Anni Fuhr
Boo IF
1:24:38.507700
+32:31.195000
43.8p
35
Eva Lotta Sundblad
Boo IF
1:26:25.518400
+34:18.205700
42.9p
36
Anna Lena Brantberg
Stockholms Landstings IF
1:28:14.529300
+36:07.216600
42.0p