Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
VOLKSWAGEN, SCANDIC CUP 17/2
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
29:20.175940
77.2p
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
29:20.175960
+0
77.2p
3
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
30:28.182780
+1:08.6740
74.0p
4
Tilda Östberg
IFK Mora SK
30:29.182860
+1:09.6820
74.0p
5
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
30:30.182900
+1:09.6860
73.9p
6
Saga Fältenhag
Högbo GIF
30:31.183080
+1:11.7040
73.9p
7
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
30:33.183230
+1:12.7190
73.8p
8
Ella Georgsson
Högbo GIF
30:48.184780
+1:28.8740
73.1p
9
Ebba Karlsson
Täby IS SK
31:06.186550
+1:46.10510
72.3p
10
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
31:08.186750
+1:48.10710
72.3p
11
Lova Broström
Sya SK
31:28.188700
+2:07.12660
71.4p
12
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
31:39.189820
+2:18.13780
71.0p
13
Lisa Nystedt
Täby IS SK
31:50.190930
+2:29.14890
70.5p
14
Sofia Lundkvist
Kalix SK
31:50.190940
+2:30.14900
70.5p
15
Andrea Aulin
Eksjö SOK
31:53.191200
+2:32.15160
70.4p
16
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
31:54.191370
+2:34.15330
70.3p
17
Olivia Lavén
Täby IS SK
31:55.191410
+2:34.15370
70.3p
18
Elsa Wallin
Högbo GIF
31:56.191520
+2:35.15480
70.3p
19
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
31:57.191690
+2:37.15650
70.2p
20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
32:02.192150
+2:42.16110
70.0p
21
Linnea Johansson
Linköpings SK
32:07.192600
+2:46.16560
69.8p
22
Ida Wasell
Järpens SK
32:11.193020
+2:50.16980
69.7p
23
Moa Backlund
Högbo GIF
32:15.193470
+2:55.17430
69.5p
24
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
32:26.194520
+3:05.18480
69.1p
25
Gabriella Thors
Malungs IF
32:39.195830
+3:18.19790
68.6p
26
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
32:50.196950
+3:30.20910
68.1p
27
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
32:51.197000
+3:30.20960
68.1p
28
Tuva Persson
Tranemo IF
32:56.197520
+3:35.21480
67.9p
29
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
32:57.197600
+3:36.21560
67.9p
30
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
32:58.197780
+3:38.21740
67.8p
31
Kerstin Näslund
SK Bore
33:04.198300
+3:43.22260
67.6p
32
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
33:04.198350
+3:44.22310
67.6p
33
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
33:20.199950
+4:00.23910
67.0p
34
Enja Jonsson
Åsarna IK
33:26.200590
+4:06.24550
66.8p
35
Cora Badh
Falköpings AIK SK
33:32.201120
+4:11.25080
66.6p
36
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
33:36.201530
+4:15.25490
66.5p
37
Julia Jonsson
Jättendals IF
33:37.201620
+4:16.25580
66.4p
38
Elin Westh
SK Bore
33:38.201710
+4:17.25670
66.4p
39
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
33:38.201720
+4:17.25680
66.4p
40
Emelie Englund
Bergeforsens SK
33:39.201830
+4:18.25790
66.3p
41
Anna Jonsson
Duveds IF
33:40.201920
+4:19.25880
66.3p
42
Tilda Ström
Dala-Järna IK
34:07.204670
+4:47.28630
65.3p
43
Wilma Johansson
Åsarna IK
34:08.204770
+4:48.28730
65.3p
44
Jenny Edin
Matfors SK
34:16.205550
+4:56.29510
65.0p
45
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
34:17.205620
+4:56.29580
65.0p
46
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
34:18.205750
+4:58.29710
65.0p
47
Elin Vesterlund
Vännäs SK
34:28.206790
+5:08.30750
64.6p
48
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
34:38.207740
+5:18.31700
64.3p
49
Tove Lundh
Bergeforsens SK
34:41.208050
+5:21.32010
64.2p
50
Maja Eriksson
Högbo GIF
34:42.208190
+5:22.32150
64.1p
51
Linnea Sjödin
Rembo IK
34:47.208610
+5:26.32570
64.0p
52
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
34:48.208750
+5:28.32710
63.9p
53
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
34:49.208890
+5:29.32850
63.9p
54
Alva Andreasson
IK Fryken
34:54.209380
+5:34.33340
63.7p
55
Hannah Forsman
Valbo Aif
35:33.213230
+6:12.37190
62.5p
56
Cara Pekos
Canada
36:02.216100
+6:41.40060
61.6p
57
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
36:17.217640
+6:57.41600
61.1p
58
Alma Nordström
Vassunda IF
36:17.217650
+6:57.41610
61.1p
59
Chandra Rousseau
Canada
36:30.218900
+7:09.42860
60.7p
60
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
36:32.219170
+7:12.43130
60.6p
61
Martina Alnelind
Bodens SK
36:32.219190
+7:12.43150
60.6p
62
Hilda Lingman
Rehns BK
36:33.219270
+7:13.43230
60.6p
63
Hanna Carlsson
Falu IK
36:34.219370
+7:14.43330
60.6p
64
Julia Shannon
Canada
36:39.219880
+7:19.43840
60.4p
65
Signe Svensson
Järpens SK
37:05.222480
+7:45.46440
59.7p
66
Tua Germann
IFK Umeå
37:49.226820
+8:28.50780
58.4p
67
Mikaela Wendt
Bålsta SK
38:24.230360
+9:04.54320
57.5p
68
Claudia DE Fazio
Canada
39:03.234220
+9:42.58180
56.4p
69
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
42:30.254970
+13:10.78930
51.5p
-
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Wilma Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Julia Sjödin
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Sara Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Josefin Lindström
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Ida Olaspers
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Elsa Persson
IK Fryken
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)