Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet motion kort
2019-02-09
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Larsson
IFK Mora SK
1:19:41.478000
67.7p
2
Annie Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:30:38.543700
+10:57.65600
59.5p
3
Pia Käck Fritzell
Mullsjö SOK
1:30:56.545500
+11:15.67400
59.3p
4
Maria Erlandsson
Tranemo IF
1:32:57.557600
+13:16.79500
58.0p
5
Elin Entin
IK Stern
1:33:23.560200
+13:42.82100
57.8p
6
Lena Having
Göteborgs SK
1:34:10.564900
+14:29.86800
57.3p
7
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
1:36:23.578200
+16:42.100100
56.0p
8
Malin Anvell
Borås
1:38:10.588900
+18:29.110800
54.9p
9
Isabelle Larsson
Ellos IF
1:38:59.593800
+19:18.115700
54.5p
10
Gunilla Axelsson
Göteborgs SK
1:42:40.615900
+22:59.137800
52.5p
11
Sofie Svantesson
Grönahögs IK
1:43:32.621100
+23:51.143000
52.1p
12
Hanna Floberg
Äspereds IF
1:43:39.621800
+23:58.143700
52.0p
13
Helena Katarina Gerle
Göteborgs SK
1:44:10.624900
+24:29.146800
51.8p
14
Malin Fridmar
Ulricehamn
1:45:49.634800
+26:08.156700
51.0p
15
Eva Johansson
Kode
1:46:35.639400
+26:54.161300
50.6p
16
Emma Hallberg
Morgan Larsson AB
1:54:25.686400
+34:44.208300
47.1p
17
Linnéa Sjölin
Landvetter
1:58:05.708400
+38:24.230300
45.7p
18
Mariel Hermansson
Göteborg
1:59:25.716400
+39:44.238300
45.2p
19
Annika H Eriksson
Sävedalen
2:01:06.726500
+41:25.248400
44.5p
20
Heike Stejuhn
Torslanda
2:07:12.763100
+47:31.285000
42.4p
21
Ulrika Mattzzon
Craft
2:08:26.770500
+48:45.292400
42.0p
22
Kim Engstrand-Lund
Borås
2:08:26.770500
+48:45.292400
42.0p
23
Ing-marie Samuelsson
IK Trenne
2:09:11.775000
+49:30.296900
41.7p
24
Camilla Johansson
Fjärås AIK
2:11:56.791500
+52:15.313400
40.9p
25
Victoria Persson
Göteborg
2:16:30.818900
+56:49.340800
39.5p
26
Helén Wingstedt
Fjärås AIK
2:18:21.830000
+58:40.351900
39.0p
27
Kerstin Mattiasson
Marbäck
2:24:41.868000
+1:05:00.389900
37.3p
28
Malin Helander
Mölndal
2:35:12.931100
+1:15:31.453000
34.7p
-
Cecilia Thornström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Katja Leibe Bergstedt
Solvikingarna
23:59:59.8639800
-
Eivor Johansson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
-
Yvonne Malmsten
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Stina Lüddeckens
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
Britt-marie Rask
Landvetter
23:59:59.8639800
-
Annelie Schough
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Lina Rosquist
Kållered
23:59:59.8639800
-
Jasmin Borgert
Mölnlycke IF
23:59:59.8639800
-
Cecilia Stener
Värnamo Cykelklubb
23:59:59.8639800
-
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)