Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2019-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
50:48.304770
89.3p
2
Johan Herbert
IFK Mora SK
50:48.304780
+0
89.3p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
50:49.304850
+0
89.3p
4
William Poromaa
Åsarna IK
50:50.304930
+1.60
89.2p
5
Simon Karlsson
IFK Umeå
50:58.305720
+9.850
89.0p
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
51:45.310480
+57.5610
87.9p
7
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
51:47.310620
+58.5750
87.9p
8
William Schultz
IFK Umeå
51:53.311210
+1:04.6340
87.7p
9
Erik Granström
Strömnäs GIF
52:20.313920
+1:31.9050
87.1p
10
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
52:54.317310
+2:05.12440
86.3p
11
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
52:54.317340
+2:05.12470
86.3p
12
Oskar Årebäck
Bolidens SK
52:54.317370
+2:06.12500
86.3p
13
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
52:55.317460
+2:06.12590
86.2p
14
Jesper Persson
Åsarna IK
52:56.317570
+2:08.12700
86.2p
15
Emil Talsi
Åsarna IK
53:14.319300
+2:25.14430
85.8p
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
53:16.319580
+2:28.14710
85.8p
17
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
53:31.321050
+2:42.16180
85.4p
18
Simon Åstot
IFK Umeå
53:36.321580
+2:48.16710
85.3p
19
Albin Johansson
Sätra IF
54:09.324820
+3:20.19950
84.6p
20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
54:12.325180
+3:24.20310
84.5p
21
Emrik Nordgren
IFK Umeå
54:20.325940
+3:31.21070
84.3p
22
Anton Laine
Kalix SK
54:20.325970
+3:32.21100
84.3p
23
Filip Kyrö
Högbo GIF
54:31.327080
+3:43.22210
84.1p
24
Emil Logård
Rehns BK
54:46.328510
+3:57.23640
83.8p
25
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
54:47.328660
+3:58.23790
83.7p
26
Martin Mickels
Bålsta SK
54:52.329170
+4:04.24300
83.6p
27
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
55:21.332090
+4:33.27220
83.0p
28
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
55:28.332710
+4:39.27840
82.9p
29
Filip Öberg
Kalix SK
56:03.336210
+5:14.31340
82.1p
30
Adam Westman
Hudiksvalls IF
56:15.337420
+5:26.32550
81.9p
31
William Selander
Östersunds SK
56:17.337650
+5:28.32780
81.8p
32
Alfred Nilsson
Filipstads SF
56:51.341010
+6:02.36140
81.1p
33
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
56:51.341090
+6:03.36220
81.1p
34
Albin Sjölén
Stockviks SF
56:52.341180
+6:04.36310
81.1p
35
Thomas Fällgren
Arvika IS
57:35.345470
+6:47.40600
80.2p
36
Linus Nygren
Ulricehamns IF
57:48.346740
+6:59.41870
80.0p
37
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
58:02.348190
+7:14.43320
79.7p
38
Petter Dahl
IF Strategen
58:06.348500
+7:17.43630
79.6p
39
Henrik Millestu
Utrikes SK
58:06.348550
+7:17.43680
79.6p
40
Adam Boman
Tranemo IF
58:23.350230
+7:34.45360
79.3p
41
Arvid Larsson
IFK Umeå
58:29.350890
+7:41.46020
79.1p
42
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
58:48.352720
+7:59.47850
78.8p
43
Linus Nilsson
IFK Umeå
59:47.358630
+8:58.53760
77.7p
44
William Karlsson
IFK Mora SK
59:52.359180
+9:04.54310
77.6p
45
Axel Svensson
Landsbro IF SK
59:53.359280
+9:05.54410
77.5p
46
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
1:00:00.359970
+9:12.55100
77.4p
47
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:00:09.360810
+9:20.55940
77.3p
48
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:00:19.361880
+9:31.57010
77.1p
49
Emil Karlsson
Borås SK
1:02:00.371920
+11:11.67050
75.3p
50
Zackarias Björn
Rembo IK
1:02:36.375590
+11:48.70720
74.6p
51
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
1:02:40.375920
+11:51.71050
74.6p
52
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:02:48.376710
+11:59.71840
74.4p
53
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:03:03.378220
+12:14.73350
74.2p
54
Adrian Lundberg
SK Bore
1:03:29.380860
+12:40.75990
73.7p
55
Andreas Albinsson
SK Bore
1:04:03.384230
+13:14.79360
73.1p
56
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
1:06:58.401740
+16:09.96870
70.3p
57
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:06:59.401840
+16:10.96970
70.3p
58
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:11:57.431650
+21:08.126780
66.0p
-
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
Anton Andersson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Joel Andersson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Kasper Wiken
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)